Konu: Yeni oyun Total War Saga: Troy Sızdı!  (Okunma sayısı 969 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı * Halife *

  • Asyönetici
  • *
  • İleti: 13652
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
Yeni oyun Total War Saga: Troy Sızdı!
« : 09 Ağustos 2019, 20:24:45 »


Total War Saga: Troy Sızdı!
Yeni Total War oyunu Total War Saga: Troy yolda. Tarafını seç! Aşil mi Hektor mu?
 
Total War’un yeni üyesi Total War: ELYSIUM daha önce size bildirdiğim üzere “kart oyunu” idi ve şoke olmuştuk bu habere. Açıkçası Troy da en az bu kadar şoke etti beni. Şaka değil yahu Truva!

Total War ailesinin ana oyunlarına zaman kazanmak ve şüphesiz maddi kazanım elde etmek için her daim mini destek oyunları yapılmıştır. Bunun ilk örneği Alexander: Total War’dur. The Creative Assembly, bu hususu daha resmiyete dökerek Total War Saga sistemini geçtiğimiz dönemde duyurmuş ve ilk üye olarak da Total War Saga: Thrones of Britannia’yı piyasa sürmüştü. Genç çalışanlarına emanet ettiği bu oyun, serinin klasik özelliklerini, radikal bir şekilde değiştirmiş, bazı güzel fikirler barındırsa da sığ kalan oyun sonu dönemleri ve çeşitli hala çözülmemiş bug’larından dolayı vasat bir üye olarak oyuncular nezdinde yer edinmişti.

İngiltere’nin devlet ofislerinden Intellectual Property Office‘e göre 23 Temmuz 2019’da dosyalanan ve 2 Ağustos gibi bildirime açılan bir telif alımı söz konusu olmuş. Maddelere bakıldığında video oyunları, online video oyunları gibi kategorilere dayalı alınan telifin adı “TOTAL WAR SAGA: TROY”

Net bir şekilde yeni Total War Saga oyunu Truva savaşını, antik dönemin Doğu ve Batı savaşını konu edineceğini söyleyebiliriz. Aklıma sorular hücum ediyor.

1- Hangi motor Rome 2, Attila yahud Three Kingdoms?

2- Rome 2 ya da Attila olursa Thrones of Britannia’daki hataları yapmazlar umarım, yaparlar mı?

3- Three Kingdoms olursa, Aşil ile Hektor düellosu mu göreceğiz?

Öyle veya böyle, seri Peloponez Savaşı’ndan daha geriye gidiyor. Serinin tarih bakımından en yaşlı konusunu edinen oyunu olacak Total War Saga: Troy. Ne zaman çıkacağı da belli değil, başlıktaki gibi bu bir sızıntı. İlerleyen haftalarda alakadar resmi haberleri duymaya başlarız.

Son olarak, belki bilmeyenler vardır diye not düşmekte fayda var. Homeros, Anadolulu, İyonyalı bir edebiyat insanıdır, ozandır, İlyada ve Odysseia eserlerinde Truva Savaşı’nı anlatmıştır.

Kaynak, ben  yardir* https://yabgunizampasha.com/total-war-saga-troy-sizdi.html
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2019, 20:25:24 Gönderen: * Halife * »

Çevrimdışı zafer2813

  • Level 11
  • İleti: 2897
  • 20 Ramazan (Pazartesi) 1415
Ynt: Yeni oyun Total War Saga: Troy Sızdı!
« Yanıtla #1 : 09 Ağustos 2019, 20:45:36 »
Güzel bir tarihi dönem eyvallah da Britanya gibi olursa çok kötü olur, Three Kingdoms gibi olursa "dadından yinmez"  ehue*
Sen bir Topal Osmansın...
Yaman kırdın, yamansın...
Rum'a yamansın, Türk'e amansın...
Sen bir Topal Osmansın...