Konu: Hanedanlık Diriltilmeli - Liu Bei - Total War Three Kingdoms - SONLANDI  (Okunma sayısı 3296 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13669
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem

Han Hanedanlığı'nın düştüğü durum bizleri üzüyor. Liu Bei olarak, tiran naib Dong Zhuo'nun elinden yeğenimi kurtaracağım. Amacım ne imparator ne de imparator naibi olmak, ben sadece buraya yeniden huzurun gelmesi, medeniyetimin eski istikrarına dönmesi ve halkın mutlu olmasını istiyorum. Benimle misiniz erdemi önceleyen güzel insanlar?

Total War Three Kingdoms'a Cao Cao ile başladık, bitti. Zheng Jiang da bitti ama yavaş yavaş YouTube'da yerini alıyor. İki seriye ek olarak üçüncü oyuna Liu Bei adlı karakterle başladık. Üç Krallık romanında ve gerçek tarihte var olan Liu Bei erdemli bir karakter. Oyunun en pozitifi diyebiliriz.


Benim Hanedan'ın önünde duranlarla sorunum var, yanında duranlarla değil. Çevremizdekiler bize iyi niyetlerini iletiyor ve diplomasi yapıyorlar. Liu Bei olarak çevremizdeki komşu uluslarla sıfır sorun politikasını başlatıyorum. Ancak kalleşlik yaparlarsa iş başka, bütün hiddetimizi görürler. Amacımız İmparatoru kurtarmak, çevremize ölüm saçmak değil.


Dong Zhou yetmezmiş gibi bir de haydutlar peydah oldu. İmparator şimdi daha kötü bir grubun elinde. Yeğenimi kurtarmak için Batı değil Kuzey Çin'e hücum etmeliyiz. Yoldaşlarım, kardeşlerim lütfen sabırlı olun, zorlu bir mücadeleye başlıyoruz.


İmparatoru kurtardık, üssümüze sağ salim vardı. Ancak düşmanlarımız da pek kalabalık. Özellikle Yuan Shao köpeği bizden hiç memnun değil, onun emelleri boşa çıktı. Haydutlarla koalisyon kuran bir asil... Düşünemez, hayal edemezdim... Ancak çok da güçlüler ve Kong Rong gibi bir kurnaz da bu köpeğin vasalı olmayı kabul etti. Bunun nedeni onun genişleme alanını engellemiş olmamız olabilir, Kong Rong ile savaşmak istemiyorum, korktuğumdan değil, Liu Bei olarak böyle bir zekayla düşman olmak yerine dost olmayı tercih ederim.


Kuzey'de Yuan Shao ahmağı ile uğraşırken ona bağlı olan Kong Rong da bizi meşgul ediyordu. Ancak beklenmedik bir sıkıntı açığa çıktı, en başında savaşa girdiğimiz Cao Cao, kendilerini yok etme gücümüz varken bunu yapmayan bize, bana, Liu Bei'ye savaş ilan etti. Cezasını çekecek, bu sefer affetmeyeceğim!


Böyle bir coğrafyada erdemi yitirmek çok kolay. Mühim olan o erdemleri terk etmeden amacına giden yolda ilerleyebilmek. Liu Bei olarak erdemden ödün vermeyeceğim. Mevsimler boyu güzel ilişkiler kurduğumuz Wu'lar kalleşlik yapsa bile. Ancak herkesin bir sabır eşiği vardır...


Zorlu savaşlar, sonu bitmeyen düşman akını, gerçekten yorulduğumu hissediyorum. Hem ruhen hem bedenen. Dibimizdeki en tehlikeli düşman Yuan Shao ve onun Son Krallığı'nı ortadan kaldırmak bizi bir nebze rahatlattı, ölene kadar savaşacak mıyım ben?


Sima Yi'nin aldığı hezimete şaşırıyorum, bu adam nasıl dönemimizin dehası olarak adlandırılıyor. Cao Cao'nun onu kovduğuna şaşırmamalı. Ama bu dönemde yaşanan en güzel gelişme çok zorlu bir savaşı çeşitli asker formasyonları kullanarak kazanan Sun Ce. Güney'i ele geçirdikten sonra Sun Jian'ın tahtına oturtacağım onu. Liu Bei, yani bana biat ettiği sürece de ona dokunmayacağım.


Sun Ce nasıl bir kaplansa, Sima Yi de o kadar kuş. Kurmaylarımın bildirdiğine göre başarılı bir savaşta yine güvenlik gerekçesiyle orduyu geride bırakıp çekilmiş. Liu Bei olarak emrediyorum, erdemsiz bu davranış onun artık bir ordu kumandanı olamayacağına işaret ediyor. O artık ana ordu kumandanı değil.


Sun Quan kararlı, çünkü Sun Ce benim tarafımda. Wu Kralı, tahtını kaybedeceğini biliyor ve beni, Liu Bei'yi en büyük düşman olarak görüyor. Görmeye devam edebilir zira haklı. Sun Ce'yi İmparatorluğun "Güney Valisi" olarak adlandırdım bile. Bekleyin Wu'lar, Shu-Han'a biat edeceksiniz.


Savaşlarla yorulan İmparatorluk'ta güvendiğim devlet adamları olmasına rağmen nasıl maddi bunalım yaşarız idrak edemiyorum. Liu Bei olarak nerede yanlış yapıyorum. Guan Yu, Zhang Fei ve Zhuge Liang ile durumu istişare etmek için, kardeşler olarak toplanmalıyız. Şimdi savaştan daha önemli bir sorunla karşı karşıyayız. Orduları ikmal edemezsem, halkı besleyemezsem, nasıl iyi bir insan olabilirim...


Hazinemiz ciddi anlamda boş. Ülkemin büyük olması, milyonları yönetiyorum, bir sürü kaynağımız var ama nasıl olur bu sorunu yaşarız. Savaş konseyinin toplanması, ailem dediğim komutanlarımla istişarem sonucu, problemin yozlaşmış ve güvenimi kullanan devlet adamları olduğu çıktı. Yozlaşmayı bitirmemiz lazım.


Han Sui, kalleş Han Sui. Sarı Sarıklılar, Zhain Dükalığı ve Zhong Dükalığı tam da Wu'lara hücum edeceğimiz bir vetirede sırtıma hançer sapladı. Wu'lar bekleyebilir, önce bu haşereleri ortadan kaldırmam lazım. Sonra sadece Shu-Han ve Wu'lar kalacak...


Aile arasına girmek istemiyorum ama Sun Ce için son sınav, güvenimi kazanmak, babasının tahtına oturmak için son sınav... Benim için de Çin'i birleştirmek için son adım. Wu Kralı Sun Quan ile Sun Ce yüzleşirken ben de Wu başkenti Çangşa'yı alacağım. Sona çok yakınız. Onca kötü anı geride kalacak, Çin'i tek çatı altında toplayarak halka huzuru getireceğim. Liu Bei'nin bu mücadelesi unutulmasın, her şeyi halkım için yaptım...
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2019, 10:01:42 Gönderen: * Halife * »

Çevrimdışı ZhugeLiang

 • Bölüm Sorumlusu
 • *
 • İleti: 98
Ynt: Hanedanlık Diriltilmeli - Liu Bei - Total War Three Kingdoms
« Yanıtla #1 : 17 Haziran 2019, 17:42:41 »
Liu Bei çok seviyorum bu adamı  tebessum*

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13669
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
Ynt: Hanedanlık Diriltilmeli - Liu Bei - Total War Three Kingdoms
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2019, 15:57:07 »
4. bölüm geldi.

Çevrimdışı Emprecuss

 • Level 14
 • İleti: 6110
 • Officer Of The Phalangite
Ynt: Hanedanlık Diriltilmeli - Liu Bei - Total War Three Kingdoms
« Yanıtla #3 : 26 Haziran 2019, 13:33:45 »
Bunu takip edeceğim, umarım hikaye dizideki gibi bitmez

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13669
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
Liu Bei hikayesi de sona erdi. İzlediğiniz için teşekkürler.

Not: 7'den 13 de dahil sona kalan tüm bölümler aynı gün izlenmeye açıldı. Yani 6. bölüm en son idi ne ara 13 oldu demeyin :D