Konu: Horlanan Prens Sima Lun - Total War Three Kingdoms Eight Princes  (Okunma sayısı 2899 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13476
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
Eight Princes'da 190 Yılında geçen ana oyun içeriğinden 100 yıl sonraya gidiyoruz. 291’de başlayacak olan 8 Prenslik Sima Sülalesi’nin yönettiği Jin Hanedanlığı içerisindeki ifsadı yani bozulan düzeni ve kargaşayı konu ediniyor.
Alalı daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ben Sima Yi'nın, efsanevi Çin aliminin en genç çocuğuyum. Buna rağmen bana yapılan saygısızlıklar, horlamalar... Kabul edilebilir değil. Atalarıma yemin ederim ki bu saygısızlıkların hesabını soracağım, canımı kaybetme ihtimalini dahi kabul ediyorum. Hadler bildirilecek. Yerel olarak gücümüz diğerleri ile boy ölçüşecek çapta değil, bu yüzden askeri olarak sadece yerel unsurlar yetmez steplerin yöneticileri Hunlar'dan da yardım almalıyım...


Evladımı kaybetmiş olabilirim, ama hala amaçladığım hedefin şerefi dimdik ayakta. Sima Lun'u aşağılamanın, hor görmenin ceremesi neymiş yakında tüm Çin anlayacak. Özellikle o gudubet imparatoriçe. Şimdilik ona biat ediyormuş gibi gözüküyoruz, yakında her şey değişecek. Kurmuş olduğum koalisyon çok iyi işliyor. Abim Sima Liang kalleşlik yapsa da bu badireyi çözmeyi bildim, Sima Wei de artık bir engel değil, sonraki adım İmparatorluk!


Nihayet gizliden yürüttüğüm imparatoriçeden kurtulma adımlarımı açığa vurabilirim. Artık bu gudubet kadından kurtulma vakti geldi. Başkente yürüyüp, ele geçireceğim, imparatoru ele geçirip naip olarak herkese gücümü kanıtlayacağım. Suma Lun, Sima Yi'nin en genç çocuğu, ben, rakiplerimi bir bir ortadan kaldıracağım ve bu işe en güçlüsünden başlıyorum!


İmparator Hui de kalleş çıktı. İmparatoriçe'nin tahakküm kurmasından anlamalıydım becereksiz bir pislik olduğunu. Ben Sima Lun, kendimi İMPARATOR İLAN EDİYORUM ve bu köpeğin kellesini alıyorum. Çin'in tek hakimi benim!


Bundan sonra Çin tarihinde İmparatorlar Listesi içerisinde benim de adım olacak, Sima Lun yazacaklar! Gudubet İmparatoriçe ve İmparator Hui artık yok, onların ardılları ile mücadeleye biraz ara veriyoruz zira kapıda, Batı'da Sima Wei var, bir kez elimden kaçtı, bu sefer kaçamayacak. Fakat bu mücadeleyi sürdürürken öyle bir felaket yaşadık ki... İmparatorluğumun ilanı adeta gölgeler içerisinde kaldı, bu kaybın cezasını keseceğim, diyetini ödeteceğim, söz veriyorum! SÖZ!


Sima Lun olarak verdiğim sözü tuttum. Sima Wei, bize yaptıklarının diyetini ödedi. Devletinin varisini büyük bir yanlış sonucu topraklarımıza gönderdi, biz de yapmamız gerekeni yaptık! Sima Ying'i Sima Wei üzerine salmamız da ayrı bir başarıydı, bu husus bizim Hun topraklarına erişmemize olanak tanıdı. Kuzey benim, Çin benim!


Hala tehlike geçmiş değil. Siyasi arenada ben gerçek İmparator olsam da hanemden kimseler hazırda gudubet imparatoriçe ve pısırık imparatorun varisi olduklarını iddia ediyorlar. Onlara bağlı olan devasa bir ordu var. Henüz savaş alanında onları yenecek kuvvetim yok. Hunlar ile birleşip güneye ilerlemem lazım. Sima Lun olarak ancak böyle başarılı olabilirim.


Bozkırlara erişme amacımız gerçekleşti. At meraları, at terbiyecileri artık benim için, Sima Lun için çalışacak. Hunlardan oluşan ordularla şimdi İmparatorluğum çok daha sağlam. Sima Wei de köşeye sıkıştı. Geriye tek bir sorun kalıyor güçlü eski imparatorluk bakiyeleri! Ne olacağını birlikte göreceğiz, ancak ülkemin temellerinin sağlam olduğunu düşünüyorum. Bir sürü torunum var, ailem genişliyor, topraklarım genişliyor. Gök benim yanımda!


Ekran kartımın iflası seriyi sürdürememiştim. Uzun bir aradan sonra, istemediğim bu aradan sonra yeniden Total War Three Kingdoms ile karşınızdayım. AMD Türkiye'nin göndermiş olduğu RX 570 ile yayınımızı gerçekleştirdik. Kendi donanımlarımızı edinene kadar bu şekilde devam edeceğiz.

Artık tam anlamıyla yere basıyoruz. Sırtımız da önümüz de sağlam. Güçlü ordularım ve zengin şehirlerim var. Ben Sima Lun, Çin'in imparatoruyum ve statümü herkes tanıyana kadar çarpışmaya devam edeceğim. Sahte Jin köleleri, biraz daha bekleyin, kosalisyon savaşına ben de katılacağım!


Jin İmparatorluğu'nun gerçek sahibi benim, ben İmparator Sima Lun! Artık tüm Çin'i ele geçirmenin, bana biat etmeyenlerin canını alma vakti geldi. Şimdi ordumu toparlayacak ve istikrarlı bir şekilde kuzeyi ele geçirecek ve bana biat etmeyenleri, önüme çıkanları bir bir ezeceğim!


Artık tüm Çin kabul ediyor, tek bir imparator var o da Sima Lun! Şimdi sıra diğer prenslerin bu durum hakkında ne düşündüklerini öğrenmede. Ya tam bir bağlılık ile biat edecekler ya da onlar da tarihin tozlu sayfalarındaki yerleri alacaklar!

« Son Düzenleme: 16 Ekim 2019, 03:25:12 Gönderen: * Halife * »

Çevrimdışı ZhugeLiang

 • Bölüm Sorumlusu
 • *
 • İleti: 94
Ynt: Horlanan Prens Sima Lun - Total War Three Kingdoms Eight Princes
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2019, 19:10:10 »
Yık ortalığı paşam  tbr*

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13476
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
10. bölüm geldi.

Çevrimdışı Lambarock

 • Level 1
 • İleti: 2
 • La şey-i vakia um mutlak bel küllin mümkin
Yav biz hani Sima Lun'u gizliden yöneten Hun komutanıydık  ask*
Benden eğerimi isteyin vereyim, atımı isteyin vereyim, çadırımı isteyin vereyim, fakat vatanımdan hiç kimse bir karış toprak istemesin vermem, veremem. / Mete Han

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13476
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
11. bölüm geldi.