Konu: Horlanan Prens Sima Lun - Total War Three Kingdoms Eight Princes - SONLANDI  (Okunma sayısı 10393 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13684
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
Eight Princes'da 190 Yılında geçen ana oyun içeriğinden 100 yıl sonraya gidiyoruz. 291’de başlayacak olan 8 Prenslik Sima Sülalesi’nin yönettiği Jin Hanedanlığı içerisindeki ifsadı yani bozulan düzeni ve kargaşayı konu ediniyor.
Alalı daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ben Sima Yi'nın, efsanevi Çin aliminin en genç çocuğuyum. Buna rağmen bana yapılan saygısızlıklar, horlamalar... Kabul edilebilir değil. Atalarıma yemin ederim ki bu saygısızlıkların hesabını soracağım, canımı kaybetme ihtimalini dahi kabul ediyorum. Hadler bildirilecek. Yerel olarak gücümüz diğerleri ile boy ölçüşecek çapta değil, bu yüzden askeri olarak sadece yerel unsurlar yetmez steplerin yöneticileri Hunlar'dan da yardım almalıyım...


Evladımı kaybetmiş olabilirim, ama hala amaçladığım hedefin şerefi dimdik ayakta. Sima Lun'u aşağılamanın, hor görmenin ceremesi neymiş yakında tüm Çin anlayacak. Özellikle o gudubet imparatoriçe. Şimdilik ona biat ediyormuş gibi gözüküyoruz, yakında her şey değişecek. Kurmuş olduğum koalisyon çok iyi işliyor. Abim Sima Liang kalleşlik yapsa da bu badireyi çözmeyi bildim, Sima Wei de artık bir engel değil, sonraki adım İmparatorluk!


Nihayet gizliden yürüttüğüm imparatoriçeden kurtulma adımlarımı açığa vurabilirim. Artık bu gudubet kadından kurtulma vakti geldi. Başkente yürüyüp, ele geçireceğim, imparatoru ele geçirip naip olarak herkese gücümü kanıtlayacağım. Suma Lun, Sima Yi'nin en genç çocuğu, ben, rakiplerimi bir bir ortadan kaldıracağım ve bu işe en güçlüsünden başlıyorum!


İmparator Hui de kalleş çıktı. İmparatoriçe'nin tahakküm kurmasından anlamalıydım becereksiz bir pislik olduğunu. Ben Sima Lun, kendimi İMPARATOR İLAN EDİYORUM ve bu köpeğin kellesini alıyorum. Çin'in tek hakimi benim!


Bundan sonra Çin tarihinde İmparatorlar Listesi içerisinde benim de adım olacak, Sima Lun yazacaklar! Gudubet İmparatoriçe ve İmparator Hui artık yok, onların ardılları ile mücadeleye biraz ara veriyoruz zira kapıda, Batı'da Sima Wei var, bir kez elimden kaçtı, bu sefer kaçamayacak. Fakat bu mücadeleyi sürdürürken öyle bir felaket yaşadık ki... İmparatorluğumun ilanı adeta gölgeler içerisinde kaldı, bu kaybın cezasını keseceğim, diyetini ödeteceğim, söz veriyorum! SÖZ!


Sima Lun olarak verdiğim sözü tuttum. Sima Wei, bize yaptıklarının diyetini ödedi. Devletinin varisini büyük bir yanlış sonucu topraklarımıza gönderdi, biz de yapmamız gerekeni yaptık! Sima Ying'i Sima Wei üzerine salmamız da ayrı bir başarıydı, bu husus bizim Hun topraklarına erişmemize olanak tanıdı. Kuzey benim, Çin benim!


Hala tehlike geçmiş değil. Siyasi arenada ben gerçek İmparator olsam da hanemden kimseler hazırda gudubet imparatoriçe ve pısırık imparatorun varisi olduklarını iddia ediyorlar. Onlara bağlı olan devasa bir ordu var. Henüz savaş alanında onları yenecek kuvvetim yok. Hunlar ile birleşip güneye ilerlemem lazım. Sima Lun olarak ancak böyle başarılı olabilirim.


Bozkırlara erişme amacımız gerçekleşti. At meraları, at terbiyecileri artık benim için, Sima Lun için çalışacak. Hunlardan oluşan ordularla şimdi İmparatorluğum çok daha sağlam. Sima Wei de köşeye sıkıştı. Geriye tek bir sorun kalıyor güçlü eski imparatorluk bakiyeleri! Ne olacağını birlikte göreceğiz, ancak ülkemin temellerinin sağlam olduğunu düşünüyorum. Bir sürü torunum var, ailem genişliyor, topraklarım genişliyor. Gök benim yanımda!


Ekran kartımın iflası seriyi sürdürememiştim. Uzun bir aradan sonra, istemediğim bu aradan sonra yeniden Total War Three Kingdoms ile karşınızdayım. AMD Türkiye'nin göndermiş olduğu RX 570 ile yayınımızı gerçekleştirdik. Kendi donanımlarımızı edinene kadar bu şekilde devam edeceğiz.

Artık tam anlamıyla yere basıyoruz. Sırtımız da önümüz de sağlam. Güçlü ordularım ve zengin şehirlerim var. Ben Sima Lun, Çin'in imparatoruyum ve statümü herkes tanıyana kadar çarpışmaya devam edeceğim. Sahte Jin köleleri, biraz daha bekleyin, kosalisyon savaşına ben de katılacağım!


Jin İmparatorluğu'nun gerçek sahibi benim, ben İmparator Sima Lun! Artık tüm Çin'i ele geçirmenin, bana biat etmeyenlerin canını alma vakti geldi. Şimdi ordumu toparlayacak ve istikrarlı bir şekilde kuzeyi ele geçirecek ve bana biat etmeyenleri, önüme çıkanları bir bir ezeceğim!


Artık tüm Çin kabul ediyor, tek bir imparator var o da Sima Lun! Şimdi sıra diğer prenslerin bu durum hakkında ne düşündüklerini öğrenmede. Ya tam bir bağlılık ile biat edecekler ya da onlar da tarihin tozlu sayfalarındaki yerleri alacaklar!Giderek sona yaklaşıyoruz ancak bu mücadelemin bittiği anlamına gelmiyor. Yarıladık diyebiliriz. Hala etrafım düşmanlarla dolu, ne yazı ki dostlarım da potansiyel birer düşman. Ben Sima Lun,  babam Sima Yi'nin öğütlerine, öğretilerine uyacağım, tüm rakip prensler ortadan kalkmalı!


En başından beri güneydeki Sima Ai ve onun varisi Sima Shuo bize muahlif tutumlar sergiliyorlardı. Sima Shuo ise bunu savaşa dönüştürdü. Ona beklenmedik oyunlar planladım. Ajanlarım ülkesinde kol geziyor haberi yok. Gudubet imparatoriçenin bakiyeleri ise eridi gitti, artık ciddiye bile almaya gerek yok. Sima Lun olarak tüm Çin'e hükmedeceğim!


Sima Lun olarak benim dahi unuttuğum ajanım, muazzam bir başarıya imza attı. Çin'in kaderini değiştirecek harika bir gelişme yaşandı. Gerçi yaşanmasa yine biz bilek hakkıyla herkese boyun eğdiriyoruz ancak bu işleri daha da kolaylaştıracak...


Büyük prenslerle yüzleşmeden önce küçük başların ezilme sürecine girdik. Sima Lun'un imparatorluğunu kabul etmeyen herkesin başı ezilecek. Kaçış yok.Güneydeki en büyük düşman Sima Shou ortadan artık kalkmalı. Sima Lun olarak tüm ordularıma hücum emri verdim. Güney Fethi başladı. Beni ve kuvvetlerimi kimse durduramaz.


Güneydeki en büyük düşman Sima Shou ortadan kalmak üzere. Şimdi Sima Ai'nin soyundan gelen, onun hazinesi üzerinde bir anda bitiveren Sima Shuo'ya, en büyük darbeyi vuruyoruz. Başkentleri Changsha'yı kuşatıyoruz!


Çin İmparatoru Sima Lun olarak kurduğumuz büyük ittifak, akran prenslerin ölmesi ve yaşlanmasıyla söz sahibi olan yeni neslin hain planları ile bozuldu. Güney fethi ile sorunlar çözülecek derken şimdi Doğu sorunu açığa çıktı!


Sima Lun, kendine ihanet eden, kıskanan ve kibrine yenik düşen eski koalisyon ittifakı ile savaşıyor. İhtiyarlarına saygısı olmayan yeni nesil ve onlara akıl hocalığı yapan ölüm sırası gelmiş akran karakterlerin sonu yakın!


Total War Three Kingdoms Eight Princes'ı Sima Lun serisinde yirmici bölümdeyiz. Kalleş Sima Jiong, diyet ödüyor. Sima Lun serisi yılan hikayesine döndü ancak sonunu getireceğiz. Prensler bir bir düşüyor, amacımıza doğru koşuyoruz.


Çin İmparatoru Sima Lun olarak, Sima Yong ile en başından beri müttefik kaldık. En sadık yakınım idi ancak onun soyundan gelenler ise ihanet edenlerin en önde gideniydiler. Ne yazık ki vefat eden Sima Yong'un topraklarına girmek zorunda kaldım.


Sima Ai, Sima Lun imparator olunca ölmüştü. Yerine varisleri geçti durdu. Ancak biz onun varisine boyun eğdirdik, giriştiği düşmanca tavırlar; Sima Ai'lerin sonunu hazırladı. Çin'i avuç içine almama az bir süre kaldı.


Horlanan ancak sonra Çin İmparatoru olan ve akabinde güney ve doğu seferleriyle de tüm Çin'e hakim olan Sima Lun, kayıtsız ve şartsız tek lider oldu. Bunu birlikte başardık. İzlediğiniz ve benle olduğunuz için teşekkür ederim.

« Son Düzenleme: 18 Şubat 2020, 19:53:11 Gönderen: * Halife * »

Çevrimdışı ZhugeLiang

 • Bölüm Sorumlusu
 • *
 • İleti: 98
Ynt: Horlanan Prens Sima Lun - Total War Three Kingdoms Eight Princes
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2019, 19:10:10 »
Yık ortalığı paşam  tbr*

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13684
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
10. bölüm geldi.

Çevrimdışı Lambarock

 • Level 1
 • İleti: 2
 • La şey-i vakia um mutlak bel küllin mümkin
Yav biz hani Sima Lun'u gizliden yöneten Hun komutanıydık  ask*
Benden eğerimi isteyin vereyim, atımı isteyin vereyim, çadırımı isteyin vereyim, fakat vatanımdan hiç kimse bir karış toprak istemesin vermem, veremem. / Mete Han

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13684
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
23. ve son bölüm yayınlandı.