Konu: Horlanan Prens Sima Lun - Total War Three Kingdoms Eight Princes  (Okunma sayısı 1853 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13459
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
Eight Princes'da 190 Yılında geçen ana oyun içeriğinden 100 yıl sonraya gidiyoruz. 291’de başlayacak olan 8 Prenslik Sima Sülalesi’nin yönettiği Jin Hanedanlığı içerisindeki ifsadı yani bozulan düzeni ve kargaşayı konu ediniyor.
Alalı daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ben Sima Yi'nın, efsanevi Çin aliminin en genç çocuğuyum. Buna rağmen bana yapılan saygısızlıklar, horlamalar... Kabul edilebilir değil. Atalarıma yemin ederim ki bu saygısızlıkların hesabını soracağım, canımı kaybetme ihtimalini dahi kabul ediyorum. Hadler bildirilecek. Yerel olarak gücümüz diğerleri ile boy ölçüşecek çapta değil, bu yüzden askeri olarak sadece yerel unsurlar yetmez steplerin yöneticileri Hunlar'dan da yardım almalıyım...


Evladımı kaybetmiş olabilirim, ama hala amaçladığım hedefin şerefi dimdik ayakta. Sima Lun'u aşağılamanın, hor görmenin ceremesi neymiş yakında tüm Çin anlayacak. Özellikle o gudubet imparatoriçe. Şimdilik ona biat ediyormuş gibi gözüküyoruz, yakında her şey değişecek. Kurmuş olduğum koalisyon çok iyi işliyor. Abim Sima Liang kalleşlik yapsa da bu badireyi çözmeyi bildim, Sima Wei de artık bir engel değil, sonraki adım İmparatorluk!


Nihayet gizliden yürüttüğüm imparatoriçeden kurtulma adımlarımı açığa vurabilirim. Artık bu gudubet kadından kurtulma vakti geldi. Başkente yürüyüp, ele geçireceğim, imparatoru ele geçirip naip olarak herkese gücümü kanıtlayacağım. Suma Lun, Sima Yi'nin en genç çocuğu, ben, rakiplerimi bir bir ortadan kaldıracağım ve bu işe en güçlüsünden başlıyorum!


İmparator Hui de kalleş çıktı. İmparatoriçe'nin tahakküm kurmasından anlamalıydım becereksiz bir pislik olduğunu. Ben Sima Lun, kendimi İMPARATOR İLAN EDİYORUM ve bu köpeğin kellesini alıyorum. Çin'in tek hakimi benim!


Bundan sonra Çin tarihinde İmparatorlar Listesi içerisinde benim de adım olacak, Sima Lun yazacaklar! Gudubet İmparatoriçe ve İmparator Hui artık yok, onların ardılları ile mücadeleye biraz ara veriyoruz zira kapıda, Batı'da Sima Wei var, bir kez elimden kaçtı, bu sefer kaçamayacak. Fakat bu mücadeleyi sürdürürken öyle bir felaket yaşadık ki... İmparatorluğumun ilanı adeta gölgeler içerisinde kaldı, bu kaybın cezasını keseceğim, diyetini ödeteceğim, söz veriyorum! SÖZ!


Sima Lun olarak verdiğim sözü tuttum. Sima Wei, bize yaptıklarının diyetini ödedi. Devletinin varisini büyük bir yanlış sonucu topraklarımıza gönderdi, biz de yapmamız gerekeni yaptık! Sima Ying'i Sima Wei üzerine salmamız da ayrı bir başarıydı, bu husus bizim Hun topraklarına erişmemize olanak tanıdı. Kuzey benim, Çin benim!


Hala tehlike geçmiş değil. Siyasi arenada ben gerçek İmparator olsam da hanemden kimseler hazırda gudubet imparatoriçe ve pısırık imparatorun varisi olduklarını iddia ediyorlar. Onlara bağlı olan devasa bir ordu var. Henüz savaş alanında onları yenecek kuvvetim yok. Hunlar ile birleşip güneye ilerlemem lazım. Sima Lun olarak ancak böyle başarılı olabilirim.

« Son Düzenleme: 14 Eylül 2019, 02:53:51 Gönderen: * Halife * »

Çevrimdışı ZhugeLiang

 • Bölüm Sorumlusu
 • *
 • İleti: 92
Ynt: Horlanan Prens Sima Lun - Total War Three Kingdoms Eight Princes
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2019, 19:10:10 »
Yık ortalığı paşam  tbr*

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13459
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
Ynt: Horlanan Prens Sima Lun - Total War Three Kingdoms Eight Princes
« Yanıtla #2 : 14 Eylül 2019, 02:54:05 »
6 ve 7. bölüm eklendi.