Konu: KARAKTERLER: Cao Cao - Yetenekler  (Okunma sayısı 1124 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13341
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
KARAKTERLER: Cao Cao - Yetenekler
« : 26 Haziran 2018, 13:36:34 »

Bu örnek konu olsun. Bu tarihi şahsiyet hakkında gerek firmanın gerek gerçek tarihin verdiği bilgiler doğrultusunda bu başlık altında yorumlar yapalım, yeni konu çok gerekmedikçe açmayalım. Sizlerden de bilgiler bekliyoruz.

Tilki Cao Cao, fırsatçılık üzerine bir duruş sergiliyor. Başkalarının sıkıntısından faydalanmayı gözetiyor, planları bozuyor ve şüphesiz kendi iyiliği için kullanıyor. Buradan anladığımız kadarıyla öyle başta aman aman bir ordusu olmayacak. Diğer topluluklar birbirine girince biz de harekete geçeceğiz.

Silahlı birlikler cephesinde hakimiyeti de bir hayli etkili. Buradan da anlaşılıyor ki diğer topluluklara karşı tur başına daha fazla asker üretebilme ya da asker/general sayısında bir tık fazlalık olacak. Bir nevi Warhammer II'deki High Elves ya da Shogun 2'ki Ikko Ikki de olabilir, bu klanlarda bir yari bölüğü 120 kişiden teşkil iken diğer klanlarda bu sayı 100 idi mesela. Sayıları şimdi hatırlamıyorum salladım.

Şimdiye kadar yapılmış en iyi kılıçlardan biri Cao Cao'daymış. Buna aldanıp duel falan attırmam ben, adam stratejist çünkü. Savaşçı değil, en azından herkesle dövüştürmemek :)

Yine silah gibi ünlü bir at da Cao Cao sahipliğinde bulunuyor. Zarif ve hızlı, iyi kaçar yani hahaha.

Güncelleme: Kendisi KUMANDAN sınıfında.
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2018, 14:39:14 Gönderen: * Halife * »

Çevrimdışı zafer2813

 • Level 11
 • İleti: 2879
 • 20 Ramazan (Pazartesi) 1415
Ynt: KARAKTERLER: CAO CAO - Oyun ve Tarihi Bilgiler
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2018, 19:32:23 »
Adam çakal çıktı ya   kah*
Sen bir Topal Osmansın...
Yaman kırdın, yamansın...
Rum'a yamansın, Türk'e amansın...
Sen bir Topal Osmansın...

Çevrimdışı wonderful004

 • Level 11
 • İleti: 2932
Ynt: KARAKTERLER: CAO CAO - Oyun ve Tarihi Bilgiler
« Yanıtla #2 : 02 Temmuz 2018, 18:00:54 »
Konfüçyüs tarihçileri tarafından ve popüler efsanelerde arketip kurnaz, cesur, vicdansız kötü adam olarak tanımlandı. O büyük 14. yüzyıldan kalma bu rolde tasvir edilmiştir tarihsel roman Sanguo Yanyi tam olarak ( Sanguozhi Tongsu Yanyi ;Üç Krallığın Romantizmi ) ve o zamandan beri Çin efsanesi ve folklorununen popüler figürlerinden biri olmuş veona çeşitli şeytani sihir güçleri katılmıştır. Modern tarihçiler Cao'yu yetenekli bir general ve pragmatik politikacıolarak görmeye eğilimlidirler. Cao'nun ölümünden sonra, son Han hükümdarı Xiandi, Wei Hanedanlığı'nı ilan eden Cao'nun oğlu Cao Pi'ye (220–265 / 266) tahtını verdi.