Konu: Total War: THREE KINGDOMS - Eight Princes (Hayalimiz Gerçek Oldu)  (Okunma sayısı 2229 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13499
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem


Total War Three Kingdoms 8 Prens Ve Çin’e Damga Vuran Türkler!
https://yabgunizampasha.com/total-war-three-kingdoms-8-prens-ve-cine-damga-vuran-turkler.htmlTotal War™: THREE KINGDOMS – Eight Princes Bölüm Paketi

Yeni sefer, Üç Krallık döneminin 100 yıl sonrasında geçiyor
Birbirinden ciddi anlamda farklı oyun tarzlarına sahip sekiz yeni oynanabilir prens...
Eşsiz binalar, atamalar ve saray seçenekleri...
Yeni seçkin birimler: Düşmanlarınızı kudretli katafraktlar ile ezin!
Ulus gelişiminizi dört farklı odak noktasıyla şekillendirin: Zenginlik, Ruh, Kudret ve Zihin
Bu eşsiz çatışmaları yansıtan kilit asayiş ve ulus rütbesi değişiklikleriTakvimler MS 291’i gösteriyor. Üç Krallık döneminin çalkantılı olaylarının üzerinden bir nesil geçti. Güç çatışmasını çözümsüzlüğe mahkum eden üçlü bölüşmeye ve krallıkların Jin hanedanı çatısı altında kısa süreli birleşmesine karşın, iç savaşın çıkması bir kıvılcıma bakıyor.

Jin hanedanı çatırdıyor. Ayrı ayrı hırsları ve yöntemleri olan çok sayıdaki yönetici prens daha fazla güç elde etmek için ellerini ovuşturuyor. Bu prenslerin arasından sekiz prens öne çıkıyor... Prensler imparator ve imparatoriçelerinin sancağı altına mı girecek? Yoksa çağlar boyunca dilden dile dolaşacak efsaneler yaratmanın mı peşine düşecek?

Eight Princes Bölüm Paketi, Total War: THREE KINGDOMS’ta yaşanan olayların 100 yıl sonrasında geçiyor. Pakette, Jin Hanedanı’nın önde gelen prensleri tarafından yönetilen, oynanabilir uluslar yer alıyor. Bu Sekiz Prens, kendi oyun tarzlarına etkileyici ve eşsiz bir şekilde yoğunlaşarak ciddi şekilde farklı sefer mekanikleri sunuyor.Oynanabilir prensler

Oynanabilir sekiz prensin her biri temel oyundaki beş çekirdek karakter sınıflarına mensup ve her birinin, kendi oynanış tarzına ciddi şekilde odaklanan, kendilerine has sefer mekanikleri var.

Sima Yong: kurnaz savunmacı

Sınıf: Öncü
Oynayış odağı: savunma ve altyapı

Eşsiz birimler:
•   Xianbei Atlı Okçuları (taciz savaşçıları, yüksek atış oranı ve hareket kabiliyeti)
•   Xianbei Binicileri (baskın süvarileri, mükemmel hücum bonusları)

Sima Yong, savunma ve altyapıya büyük önem vermektedir. Garnizonda bulunan tüm ordular yedekleri ve ulus desteğini arttırır, Sima Yong’un yerleşim yerlerindeki inşaat maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur. Sima Yong'un Askeri Güvenlik bina zinciri soylu desteğini ve tüm kaynaklardan elde edilen geliri artırır, itibarı güçlendirir ve ek garnizonlar sağlar. Sima Yong’un Askeri Denetim ataması, tüm kaynaklardan elde edilen geliri soyluların desteği pahasına daha da artırır.

Maharetli kişiyi bakışından tanıyan Sima Yong’un, muharebelerden sonra Günün Adamı olaylarını başlatma ihtimali daha yüksektir.


Sima Jiong: otoriter naip

Sınıf: Komutan
Oynayış odağı: merkezi yönetim

Eşsiz birimler:
•   Qi Muhafızları (sırıklı piyade, süvarilere karşı iyi, mükemmel zırh)
•   Qi Arbaletçileri (zırhlı arbaletçiler, zırhlı birimlere karşı muhteşem)

Sima Jiong’un eşsiz kaynağı Denetimdir. Sima Jiong bu kaynak sayesinde soyluların desteği artırır ve yozlaşmayı azaltır. Denetim, ulus lideri tarafından ve askeri başarılar ile sağlanır; ancak askeri kayıplar ve sarayda bakanların atanmasıyla kaybedilir. Sima Jiong, güçlü karakterleri bakanlık mevkilerinden azletmesine, bu sayede Denetim kaybıyla mücadele etmesine imkan tanıyan eşsiz bir saray eylemine sahiptir.

Sima Jiong'un eşsiz yönetim bina zinciri, sağlanan denetimi artırırken yozlaşmayı da azaltır. Ayrıca, Sima Jiong, kumandanlıkları vasıtasıyla Kumandanlık Kontrolü atamasına erişebilmekte, bu sayede denetimden bir miktar taviz verme karşılığında tüm kaynaklardan elde edilen geliri artırıp yozlaşmayı azaltabilmektedir.Sima Yue: imparatorluk gözetmeni

Sınıf: Koruyucu
Oynayış Odağı: siyaset ve dahili hükümet

Eşsiz birimler:
•   Xu Binicileri (taarruz, baskın piyadesi, iyi hücum)
•   Xu Savaşçıları (Ön cephe hattı baltalı piyadesi, yüksek sağlık, iyi menzilli savunması)

Sima Yue’nin eşsiz kaynağı olan Nüfuz, inşaat maliyetlerini ve sürelerini azaltır ve ulusunun araştırma oranını artırır. Bu kaynak, Sima Yue’nin kumandanlıklarındaki özel atamalar ile elde edilir, askeri mağlubiyetler ile kaybedilir. Ayrıca zaman içerisinde doğal olarak azalmaktadır.

Sima Yue’nin eşsiz İş Gücü ekonomi bina zinciri nüfus artışını destekler ve inşaat maliyetlerini azaltır. Sima Yue’nin sarayında iki eşsiz bakanlık mevkisi de bulunmaktadır: asker yetiştirme maliyetlerini azaltan ve Askeri Müdahale atamasına imkan tanıyan askeriye elçisi ve yozlaşmayı azaltan ve Taşra Teftişi atamasına imkan tanıyan İl Danışmanı.


Sima Ai: prensipli yönetici

Sınıf: Şampiyon
Oynayış odağı: dahili gelişim

Eşsiz birimler:
•   Jing'in Piyadeleri (sırıklı piyade, anti süvari, iyi moral ve zırh)
•   Jing Okçuları (mükemmel menzilli hasarı, çok miktarda mühimmat)

Sima Ai’nin eşsiz kaynağı Yeniden Düzenlemedir. Bu kaynak ticari nüfuzu ve araştırma hızını artırır, yozlaşmayı azaltır. Sima Ai’nin eşsiz Yeniden Düzenlenmiş Altyapı özelliği, kumandanlık başkentlerindeki binaların Yeniden Düzenleme artışını ve azalışını etkilediğinden dolayı, Yeniden Düzenleme yerleşim yeri geliştirmesi ile elde edilir.

Sima Ai’nin ulusu, Yeniden Düzenlemeyi daha da artırmak üzere iki eşsiz kumandanlık atamasına da erişebilmektedir. Yönetimi Yeniden Yapılandırma; Yeniden Düzenleme kazanımını ve kumandanlık binalarından elde edilen tüm Yeniden Düzenleme kazanımlarını artırmanın yanı sıra, ticaret, ipek ve baharatlardan elde edilen geliri de yükseltir.


Sima Ying: sevilen vali

Sınıf: Stratejist
Oyun tarzı odağı: karakterler

Eşsiz birimler:
•   Qiang Avcıları (Atlı okçu, iyi avcı eri, yakın muharebede iyi, yorgunluğa bağışık)
•   Qiang Çapulcuları (baskın süvarisi, kanattan saldırı, yorgunluğa bağışık, menzilliye karşı savunma zafiyeti)
•   Qiang Baskıncıları (yakın süvari, kanattan saldırı, yorgunluğa bağışık, mızraklara karşı savunma zafiyeti)

Sima Ying'in sarayı, yalnızca başbakana, varise ve ulus liderine has olan ulus çapında etki sağlama özelliğinin herhangi bir bakanlık mevkisine atanmış karakterler için mevcut olması bakımından diğer saraylardan farklıdır. Bu açıdan, Sima Ying’in sarayına karakterleri akıllı bir kombinasyonla atayarak güçlü ve geniş kapsamlı bir etki elde edilebilir.

Sima Ying, köylülerden elde edilen gelire ve aynı kumandanlıktaki çiftliklerden gıda üretimine bonuslar sağlayan Hükümet Desteği ziraat bina zincirinin daha güçlü bir türüne de erişebilmektedir.


Sima Lun: gaspçı prens

Sınıf: Komutan
Oynayış odağı: casusluk ve diplomasi

Eşsiz birimler:
•   Xiongnu Süvarisi: (Baskın süvarisi, mükemmel hücum)
•   Xiongnu Katafraktları (taarruz, mükemmel hücum, mükemmel zırh)

Sima Lun’un eşsiz ulus kaynağı Kurnazlıktır. Sima Lun’un oyun tarzı ağırlıklı olarak aldatmacaya ve casusluğa dayanır. Sima Lun’un oyunun başlangıcından itibaren ekstra casus yuvası vardır ve Sima Lun, casusları tarafından gerçekleştirilen eylemler sayesinde eşsiz kaynak elde eder. Kurnazlık vekaleten savaş çıkarmak, diplomatik aldatmacalar yapmak ve ulusun gizli ağ etkisini artırmak için harcanabilir. Kurnazlık, Sima Lun'un, aile arsalarından elde edilen geliri de artıran eşsiz Adli yönetim bina zinciri tarafından da üretilebilir.


Sima Liang: hak sahibi naip

Sınıf: Şampiyon
Oynayış odağı: meşru kanun

Eşsiz birimler:
•   İmparatorluk Muhafızları (ön cephe hattı piyadesi, mükemmel savunma)

Sima Liang’ın ulusu Mülk adı verilen eşsiz bir yönetim şekline sahiptir. Bu yönetim şekli yönetimdeki idari bölge sayısını herhangi bir kayba yol açmaksızın sınırlar. Diğer yandan; bu ulus, ulusun azami alan boyutunu genişleten, ulus liderinin arsalarından elde edilen geliri, ikmali, ve karakterleri ele geçirme ihtimalini artıran Yetki adındaki özel kaynağa da erişebilmektedir. Yetkinin temel kaynağı, eşsiz bir İşbirliği himayeye alma anlaşması vasıtasıyla ulusun liderine biat eden uluslardır. Yetki, yozlaşmayı da azaltan Adli yönetim bina zinciri ile de elde edilebilmektedir.


Sima Wei: hiddetli general

Sınıf: Öncü
Oynayış odağı: saldırgan genişleme

Eşsiz birimler:
•   Chu Piyadesi (taarruz, piyadeye karşı güçlü)
•   Chu Mızrakçıları (anti süvari, zırhlı süvariye karşı güçlü)

Sima Wei’nin eşsiz ulus kaynağı Öfkedir. Öfke, askeri zaferler ve fetih seçenekleriyle elde edilir. Öfke, birim bakım masraflarını düşürür, ikmali artırır ve diğer ulusların Sima Wei’ye karşı diplomatik tutumlarını etkiler. Öfke zamanla azalır, bu sebeple Sima Wei ile başarıya ulaşmak için askeri ivmeyi korumak elzemdir. Diğer yandan, Sima Wei’nin Öfkesini dışarı vurmak ve cömert yönünü göstermek için bazı cazip araçları da vardır. Sima Wei iki adet eşsiz yönetim atamasına sahiptir: soyluların desteğini artıran Soyluları Ödüllendir ve ikmali daha da artıran Acemi Asker Topla.

Sima Wei’nin Hediye Sun adında eşsiz bir saray eylemi de vardır. Bu eylem, Sima Wei’nin hediyeyi alan karakter ile ilişkisini ilerletir.

Sima Wei’nin Askerlik Çağrısı askeri bina zinciri yeni acemiler için daha yüksek başlangıç rütbeleri sağlar, mevsimsel maiyet mevzilenmelerine bonus sunar, ikmali takviye eder ve yeniden mevzilenme maliyetini azaltır.Ulus gelişmesi

Prenslerin ulus rütbeleri, Üç Krallık dönemi cenkbeylerinin rütbelerinden farklıdır. Prenslerin rütbesi Küçük Prensten Büyük Prense, sonrasında ise İmparatorluk Prensine uzanmaktadır.

Ayrıca, artık bizzat imparatorluk makamına yükselmeye çalışma veya mevcut imparatoru koruyup ülkeyi imparatorun naibi olarak yönetme seçeneğine de sahipsiniz. Bu iki mevki arasındaki tercihiniz sefer boyunca izlediğiniz hizalama yollarıyla oldukça yakından ilişkilidir.

HizalamalarHizalama sistemi, ulusunuzu zaman içerisinde nasıl şekillendirebileceğinize dair yeni seçenekler sunar. Zenginlik, Ruh, Kudret ve Zihinden oluşan dört hizalamanın her biri farklı bonuslar sağlar. Bu hizalamaların kullanımı özel olarak gerçekleşen pek çok yeni olay ve ikilemlere göre şekillenir. Belirli hizalamalarla olan ilişkiniz kuvvetlendikçe, bu hizalamalar çevresinde özel olarak şekillenen olaylar ve ikilemler ile karşı karşıya kalacaksınız.
Hizalamalarınız, imparatoru ele geçirdiğinizde yüzleşeceğiniz ikilemleri de etkileyecektir. Buna karşılık, bu ikilemlerin sonucu en yüksek ulus rütbesi olan İmparatorluk veya Naiplik rütbesine çıkıp çıkamayacağınızı belirleyecektir.

Her bir hizalama ulusunuzun farklı yönlerine artan bonuslar sağlar:
Zenginlik: Ulusunuzun bu unsurla olan hizalamasını artırmak gelire, ticarete ve itibara artan bonuslar sunar.

Ruh: Ulusunuzun bu unsurla olan hizalamasını artırmak ulusunuzun gıda üretimine diplomatik ilişkilerine, soylu desteğine ve itibarına artan bonuslar sunar.

Kudret: Ulusunuzun Kudretle olan hizalamasını artırmak ordularınızın sefer hareket menziline, içtima sürelerine, maiyet bakım maliyetine ve itibarına ulus çapında bonuslar sağlar.

Zihin: Ulusunuzun Zihinle olan hizalamasını artırmak karakter tecrübe kazanımını, ulusunuzun araştırma oranını, müsait yönetici mevkilerini ve itibarını artırır.

Soylu Desteği8 Prensin savaşı genel olarak soylular arasında bir üstünlük mücadelesiydi. Bunu yansıtmak üzere, asayiş oyunda artık soylu desteği olarak yer alıyor. Soyluların desteğinin düşük olması, soylular tarafından komuta edilen isyancı bir ordunun toplanmasına sebep olacaktır.

Ancak, aristokrasinin ihtiyaçları ve arzuları halkın ihtiyaç ve arzularından farklı olduğundan, altyapınızdaki olumlu ve olumsuz soylu desteği kaynakları durum gereği asayiş kaynaklarından oldukça farklıdır. Soylu desteğini alarak istikrarı korumak, Üç Krallık dönemine kıyasla farklı bina tercihleri gerektirecektir. Benzer şekilde, temel oyundaki asayişten farklı olarak, kumandanlık nüfuslarının artması soylu desteği üzerinde olumsuz bir etkiye sahip değildir.
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2019, 16:48:41 Gönderen: * Halife * »

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13499
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
Paket şu an indirimde, 8 Ağustos'ta çıkacak

https://store.steampowered.com/app/1102310/Total_War_THREE_KINGDOMS__Eight_Princes/

Özel video hazırlıyorum dönemi anlatacağım ve neler göreceğimize dair.

Çevrimdışı Emprecuss

 • Level 14
 • İleti: 6022
 • Officer Of The Phalangite
Xiongnu'ya dair hoş şeyler var hadi hayırlısı

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13499
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
Yabgunizampasha.com adresine yazdığım haberi aynen ekliyorum buraya

Total War Three Kingdoms, Total War serilerinin satış rekorlarını kıran başarılı en son piyasa sürülmüş üyesi. Muazzam bir başlangıç yapıp her şeyin rutine oturduğu şu sıralarda Steam en çok oynanan oyunlar listesinde Warhammer II ile birlikte ilk 40 içerisinde olması, başarıyı tasdik ediyor. Tabi böyle bir başarıyı dağıtıcı SEGA, haliyle geliştirici CA öyle başı boş bırakmayacak. 8 Ağustos’ta çıkışını gerçekleştirecek yeni bir paket duyuruldu. “Eight Princes Chapter Pack”. Hemen paketin içeriğini, hiçbir yerde bulamayacağınız bir tahlil ile size özetlemek istiyorum.

190 Yılında geçen ana oyun içeriğinden 100 yıl sonraya gidiyoruz. 291’de başlayacak olan 8 Prenslik Sima Sülalesi’nin yönettiği Jin Hanedanlığı içerisindeki ifsadı yani bozulan düzeni ve kargaşayı konu ediniyor. İnternette bu dönemle alakalı olarak Sekiz Prensliğin Savaşı veya Sekiz Prensin/Kralın İsyanı gibi isimler de görebilirsiniz. Ancak, Reddit’te Çinli oyuncuların da söylediğine göre, bu dönem “disorder” olarak dillendirmek daha uygunmuş. Üste belirttiğim gibi ifsad/kargaşa…Sima Yi, Three Kingdoms’ın ana karakterlerinden. 19 videoluk, bitmiş olan oyun serim, Cao Cao videolarında da size gösterdim bu karakteri. Sima Yi, Cao Cao öldükten sonra onun oğullarına Wei Krallığı’na hizmet etmeye devam ediyor. Kendisi ölünce yerine oğulları aynı şekilde Cao yani Wei Krallarına hizmet etmeye devam ediyor. Bu arada Jin Eyaleti’nin de yöneticileri bu Sima ailesi. İşte bu hizmet Sima Yan ile son buluyor. Zira Sima Yan, ortam ve şartları değerlendirerek Cao Wei’nin o dönem başındaki Cao Huan’ı tahtan çekilmeye zorlayarak İmparatorluğu ilan ediyor ve Jin Hanedanlığı’nı kuruyor. Ömründe de Çin’i birleştirmeyi başararak dönemin siyasi Çin sınırlarını kontrolü altına alıyor.

Eeee nerede 8 prens? Tam yerindeyiz. İşte Sima Yan öldüğü an çarşı karışıyor. Sima Yan’ın yerine Sima Zhong geçiyor. Peki çarşı nasıl karışıyor? İmparatorluk yönetimine kadınlar dahil oluyor. Üvey anne imparatoriçe ile eş imparatoriçe etki yarışına girişiyor. Bu etki kargaşasında Sima sülalesine mensup güçlü 8 prens/kral taraf oluyor. Çatışmaları tetikleyen olay ise Sima Yan nam-ı diğer İmparator Wu ölünce yerine geçen Sima Zhong nam-ı diğer İmparator Hui’nin üvey annesi Dul İmparatoriçe Yang Zhia, ki Sima Yan’ın ilk eşi olur, Yang sülalesinin en büyük bireyi olan babası Yang Jun’un en güçlü adam olarak öne çıkmasını sağlıyor. Bu şekilde Sima Zhong’u, yani o anki Jin Hanedanlığı İmparatoru’nu elinin tersiyle küçültüyor. Buna katlanamayan İmparatorun eşi Jia Nanfeng, Sima sülalesinin diğer erkek ferdleri olan Sima Liang ve Sima Wei’den yardım istiyor. Sima Wei’nin askerleri Yang Jun’u öldürüyor ve bu kadarla kalmıyorlar Yang ailesinden 3000 kişi katlediliyor. Sonuç olarak sarayda siyasi istikrar çatlamış oluyor. Bu ortamda Sima Zhong’un meşruluğunu bozuyor. Atmosferin sağladığı ortam ile tek yönetim altında birleşen Çin’e hükmetmek isteyen, siyasi arenaya 8 kişi çıkıyor:

Sima Yong, kurnaz savunmacı.
Sima Jiong, otoriter naip.
Sima Yue, imparatorluk gözetmeni.
Sima Ai, prensipli yönetici.
Sima Ying, sevilen vali.
Sima Lun, gaspçı prens.
Sima Liang, hak sahibi naip.
Sima Wei, hiddetli general.

Türkler var başlıkta, ne alaka? İşte Total War: THREE KINGDOMS – Eight Princes Chapter Pack içeriğinde oynanabilir 8 kişi. Hepsinin oynanış tarzı farklı. Sima Yong ile Sima Lun bizim için önemli. Çünkü Türk Kültür Çevresi olarak eğitim literatüründe yer edinmiş topluluklardan asker birimlerini üretebiliyorlar. Xiongnu ve Xianbei süvarileri bu prensleri seçtiğiniz zaman ordunuzda yer alıyorlar. Yani evet, hayalimiz gerçek oldu. Akraba/Ata/dede diyebileceğimiz Hun birliklerini Three Kingdoms’da yönetebileceğiz.

Eğer CA, bu konsepti devam ettirirse, yani Üç Krallık’tan sonra bu yeni 8 Prensler DLC’sine ek olarak tarihi ilerletirse “5 Barbarın Ayaklanması”/”Altı Krallık” DLC’si de gelebilir. Buradaki barbarlar genel olarak bizim dedeler oluyor işte 🙂 Mete Han ile aynı kanı taşıyan Liu Yao Çin’in Kuzey’inde diğer akraba topluluklar İmparatorluğunu ilan ediyor. Merakla bekliyorum, hem bu DLC’yi hem yeni duyurulmayanları…

8 Ağustos çıkış tarihi, 1 Ağustos’ta çok daha detaylı bilgiler paylaşılacak, ücretsiz bir içerik de eklenecek bu DLC şerefine. Biliyorsunuz, eleştirilere maruz kalmamak için ücretli olduğu gibi ücretsiz içerik de yayınlamaya başladı CA, Warhammer ile. Three Kingdoms’la bu gelenek devam ettiriliyor. Büyük ihtimal ana oyuna bir şeyler ekleyecekler. Paketin şu anki Steam fiyatı 25 TL, çıktıktan sonra 28 TL olacak.

https://yabgunizampasha.com/total-war-three-kingdoms-8-prens-ve-cine-damga-vuran-turkler.html
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2019, 08:00:49 Gönderen: * Halife * »

Çevrimdışı Emprecuss

 • Level 14
 • İleti: 6022
 • Officer Of The Phalangite
Bilgilendirme için çok teşekkürler, bizim dedeleri görelim artık bir Total War oyununda, Napoleon'dan beri oyuna Türk sokmuyor hainler

Çevrimdışı zafer2813

 • Level 11
 • İleti: 2888
 • 20 Ramazan (Pazartesi) 1415
Çok güzel ya, tamda oyuna doymuştum  tbr*
Sen bir Topal Osmansın...
Yaman kırdın, yamansın...
Rum'a yamansın, Türk'e amansın...
Sen bir Topal Osmansın...

Çevrimdışı ZhugeLiang

 • Bölüm Sorumlusu
 • *
 • İleti: 94
Bu kadar kısa sürede kapsamlı bir DLC beklemiyordum. Çok iyi oldu  tbr*

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13499
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
1. mesaja orijinal videonun türkçe altyazılı hali eklendi.

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13499
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem