Konu: Total War Three Kingdoms Warlord Legends Blog: Kong Rong  (Okunma sayısı 487 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13338
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
Total War Three Kingdoms'ın yeni tanıtılan cenkbeyi Kong Rong'u tanıyalım.

Adı: Kong Rong
Kahraman sınıfı: Stratejist
Takma adı: Allame (master scholar)


Lu eyaletinde doğmuş. Becerikli bir çocukmuş. Yaşı ilerlediği zaman Han Hanedanlığı'nın doğu bürokrasi arasına girmeyi başarmış.

Alimlik ve politikacılığı kimliği ile başarılara imza atarak Qing eyaletinin Beihai kumandanlığına yükselmiş. Bu konumda da önemli işler yaparak halk tarafından yeniden isimlendirilmiş, Kong Rong adı buradan geliyor.

Söylentiler onun Konfüçyüs'ün soyundan geldiği yönünde + bunca başarı ile Jian'ın 7 alimi arasında listelenmesine vesile olmuş.

Kong Rong, Cao Cao'nun siyasi görüşlerinin karşısında denebilir. Sert diller ve yollar kullanarak Cao Cao'ya muhalefet ettiği söyleniyor.

Onun odak noktası daima bilgelik ve öğrenim üzerine olmuş. Mücadelenin lehte olması için analiz ve istihbarata önem verirmiş. Çin'in bürokrasisi ancak eğitimle başarılı olabilir yönünde düşünceleri varmış. Tam bir allame gerçekten zira okulların inşası için çalışmalar yapmış.

Kaosu yaşama sırası Çin'e geldi, bakalım Kong Rong ne yapacak  ask*

OYUN TARZI

Kong Rong, barışçıl bir oyun tarzını sevenlere göre gibi. Zira verilen bilgiye göre ticaret ve eğitim/bilgi yönünde bonusları var. Diğerlerine nazaran daha huzurlu bir oynanış bizleri bekliyormuş.

Bu karakteri seçenler kan dökmekten ziyade stratejik hamleler, diplomasi kullanımı ve iyi bir defans ile turları geçirecek.

Ticaret geliri ve kapasite iyi olduğundan diplomasi sayesinde irili ufaklı birçok topluluğa öneri ve teklifleri kabul ettirmekte zorlanmayacağız gibi gözüküyor.

Ticarette önemli husus nüfus sayısını artırma ve diplomasi ile ticaret. Bu iki hususu doğru yaptığınız zaman sizden iyisi yok. Para ve gıda ile güçlendirilmiş bir ülkenin ordusu da kendiliğinden güçlenir. En azından topraklarını savunacak kadar...

Verilen bilgiye göre bu profille topraklarını da genişletmesine gerek yok Kong Rong'un. Yani kan dökmeden servetle de topraklar elde edilebilir. Biliyorsunuz artık şehirler diplomasiyle de el değiştirebiliyor.


Liu Bei ile yakın dostlardır zira Sarı Türban İsyanı için kendisine yardım etmiştir.

Kong Rong'un generali ve Beihai'nin valisi Wang Xiu da kendisine sadık imiş, yardım gerektiği zaman hizmetini sunmaktaymış.

BAŞLANGIÇ BÖLGESİ


Kong Rong başlangıçta Sarı Türbanlılar ile savaş halinde. Bu beladan kurtulup ele geçirmesi gereken yerleri aldığında zorlu bir seçimle karşılaşıyormuş.


Kong Rong'un ilk görevi Qing Eyaleti'ni Sarı Türbanlılar'dan kurtarmak ve savunmak. Bu esnada bazı kumandanlar sizin hizmetinize girmek isteyebilirler. Bu yolu seçerek isyanı halledebilirsiniz. Dışarıdan mı yardım alacaksınız? Seçim size kalmış.

KİMLERE GÖRE

Başta bir isyan var, isyanı bastırma ve sonrakilere karşı savunmada kalmanız lazım. Erkenden genişleyemeyeceksiniz. Diplomasi, ticaret ve eğitim ile gelişen bir eyaleti yönetiyorsunuz. Zafere giden yol uzun ve kolay olacak. Ancak konumunuza ters hamleleriniz sonunuzu getirebilir.

Daha fazla bilgi için
A Biographical Dictionary of Later Han to the Three Kingdoms (23-230AD) by Rafe de Crespigny (Brill, 2007)
Romance of the Three Kingdoms, chapters 11, 15, 20, 22, 23, and 40
Kongming (http://kongming.net/encyclopedia/Kong-Rong)
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2018, 15:46:18 Gönderen: * Halife * »

Çevrimdışı Muhibbi

 • Level 5
 • İleti: 93
Ynt: Total War Three Kingdoms Warlord Legends Blog: Kong Rong
« Yanıtla #1 : 08 Aralık 2018, 17:46:46 »
Dışardan yardım almanın dezavantajı nedir ?

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13338
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
Ynt: Total War Three Kingdoms Warlord Legends Blog: Kong Rong
« Yanıtla #2 : 08 Aralık 2018, 18:01:09 »
Oynamadan bilemeyiz ama şöyle bir mevzu gözüküyor. Ya savaşıyoruz ya da destek toplaması için dışarıdan yardım arıyoruz. Direkt savaşa girersek zorlu bir mücadele başlayabilir. Dışarıya gönderirsek yardım arayışına girişirsek savunmamız düşebilir. Özetle oyun tarzına kalıyor. Sonucunda ne olacak oynamadan göremeyeceğiz.

Çevrimdışı Muhibbi

 • Level 5
 • İleti: 93
Ynt: Total War Three Kingdoms Warlord Legends Blog: Kong Rong
« Yanıtla #3 : 13 Aralık 2018, 17:30:54 »
Bu karakterin başlangıç ikilemi yardım alayım mı almayayım mı değil yardım edeyim mi imiş. Yani zor durumda ve yardıma ihtiyacı olan becerikli bir komutan (Taishi Chi ) var. Sarı Türban isyancıları tarafından kuşatılmış eğer ona yardım edersek isyancılarla savaşacağız ve Taishi Chi yanımıza geçecek.