Konu: TWT Battles Ligleri'nin Kabul Edilen Kuralları  (Okunma sayısı 1828 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 12880
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
TWT Battles Ligleri'nin Kabul Edilen Kuralları
« : 07 Aralık 2013, 11:37:08 »
BAŞLANGIÇ KURALLARI

1- Total War Türkiye Multiplayer Birliği Anlaşması'nı kabul edilmelidir. http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=101813.0
2- Liglerden birine kaydolunarak medeniyet seçilmelidir.

STRATEJİ HARİTASINDAKİ HAMLELER VE DİPLOMASİ

1- Boş şehirlere saldırma duyurusunu oyuncu içerisinde bulunduğu ligin bölümü içerisinde 'X şehrien saldırıyorum' der. Şehir boş ise 2 saat sonra şehir saldıran oyuncunun olur. Şehir dolu yani bir başka oyuncunun şehri ise iki oyuncu Rome II Steam'den açarak, multiplayer'da buluşur ve savaşırlar. Sonuca göre şehir düşer ya da saldıran kişi kaybederek aynı şehre 24 saat süresince saldıramaz. 24 saat bitince yeniden saldırabilir.
2- Her oyuncu gerçek hayatta hangi diplomasi türleri varsa hepsini uygulayabilir. Şehri devretme, tabi olma, kofederasyon kurma, sadece savunmacı dostu olma vs.
3- 70 şehri elinde tutan oyuncu, kendisine sınır olmayan bir medeniyete saldırabilir. Ama istediği şehrine saldıramaz. Kendisine en yakındaki düşman şehrine saldırabilir.
4- İki sınırdaş dost medeniyet, sınırlarındaki bir medeniyete saldırabilir. Yani 2vs1, 3vs2, 3vs3 gibi savaşlar desteklenmektedir.

MULTIPLAYER SAVAŞ KURALLARI

General yeteneği türü: İstediğinizi seçebilirsiniz.
Para: 7800 dinar (orta seviye)
Ordu düzeni: Aynı birimden en fazla 4 tane ordunuzda bulundurabilirsiniz.
İstisnai ordu düzeni:
 *Savaş fili olan medeniyetler en fazla 1 savaş fili alabilir.
 *Savaş araçları sadece medeniyetlerin yani oyuncuların baş şehirlerinde kullanıma açıktır ve aynı savaş aletinden en fazla 2 tane alınabilir.
Savaş süresi: 40 dakika.
Savaş adabı: Luzumsuz bir şekilde vurkaç savaşı, sınır çizgisine çekilip kaçamak oynayışlar ve benzeri durumlarda savaş tekrarına gidilebilir. Burada size meydan muharebesi yapmaya yönlendiriyoruz, bunu unutmayınız.

TWT BATTLES LİGİNİN KAZANILMASI

1- Bir lig 15 gün sürer.
2- 140 şehri ele ilk oyuncu ligin lideri olur. Eğer 15 gün içerisinde hiçbir oyuncu 140 şehri almamış ise en fazla şehri olan oyuncu birinci olur.
3- 100 şehri ele geçiren oyuncu, 100. şehirden sonra herkese ölüm-kalım savaşı teklifi sunar. Eğer savaşları kazanırsa 1 de olsa 10 da olsa farketmez, karşı medeniyet kaybederse haritadan silinir. Eğer savaşı 100 şehri olan medeniyet kaybederse aynı şekilde haritadan silinir.
4- Dilerseniz düşmanlarınızı yani diğer oyuncuları savaşta yenerek yok etmeyerek boyunduruk altına labilirsiniz. Ama sizde 50 şehir, boyunduruk altında olan oyuncunun da 30 şehri varsa bu üstün olan oyuncunun 80 şehri olduğu manasına gelmez.

LİGDEN ATILMA

1- Total War Türkiye Multiplayer Birliği Anlaşması'nda belirtilen etik ve ahlak kuralları dışına çıkanlar ligden atılır.
2- Ligden atılan oyuncu bir sonraki sezonda yeniden oyuna katılmak isterse, kabul edilir. Lakin bir kura sonucu yeni sezondaki bir medeniyetin boyunduruğu altındaki bir devlet olarak oyuna başlar, eğer 20 şehir ele geçirebilirse ve bu sürede etik ve ahlak kurallarına da uymuşsa özgürlüğünü ilan edebilir.
3- İki kere ligden atılan biri sonraki sezonda oyuna katılamaz, bir sonraki sezona katıldığında 2. madde geçerlidir.
4- Üçüncü kere ligden atılan bir daha TWT Battles'ta hiçbir lige katılamaz, süresiz bu oyundan men edilir.

Not: Şu an kabul edilmiş kurallar böyledir, ilk ligler örnek teşkil etmek maksatlıdır. Bu liglerde bu kurallar geçerli olacaktır.
Not 2: Kural ekleme veya değiştirme için öneriler buradan alınacaktır http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=104598.0
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2013, 11:45:59 Gönderen: * Halife * »

Çevrimiçi * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 12880
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
Ynt: TWT Battles Ligleri'nin Kabul Edilen Kuralları
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2013, 11:46:08 »
Güncellendi.