Konu: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz  (Okunma sayısı 31593 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dikkat!

 • Level 3
 • İleti: 17
 • Ye, iç, yat :P
Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #20 : 21 Haziran 2010, 12:18:38 »
    Zayıf ülkelerin topraklarına yolladığımız ajanlar halkı propagandalar ile devlete karşı ayağa kaldırtmalı ama yönetim memnun halklara yaptığımızda ajanlarımız krallarına söylemeli.
    Müslümanlarda Halifelik olmalı onunla aramız bozulduğunda diğer müslüman devletlerler ilişkimiz düşmeli.
    Kervan konusu hakkında: Başka devletlerin kervanlarını yağmalayabilmeliyiz ve barışta olduğumuz bir ülkenin kervanına saldırırsak kervandan kurtulanlar o ülkeye bizim yaptığımızı bildirebilmeli. Ayrıca kervanlara yaptığımız saldırıları kendimiz yönetebilmeliyiz.
    Gemiler düşmanın kıyıdaki askerlerini ve şehirlerini bombardıman edebilmeli.
    Avrupalılar topraklarımıza Katholik rahipler gönderip huzursuzluk çıkartabilmeli

« Son Düzenleme: 21 Haziran 2010, 12:29:45 Gönderen: dikkat! »
Hayatta benim için önemli olan tek bir şey vardır: Heroic Victory :P

Çevrimdışı Lycanius

 • Level 1
 • İleti: 1
 • Camii'nin Önünde Elinde Seccade Bekler GÖZTEPE!!
Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #21 : 28 Haziran 2010, 23:54:46 »
hayırlısıysa ilk mesajımı yazıyorum herkese selam olsun...

olası MTW 3 için...

---madem oyunda assassin diye bi unsur var assassinlerin temelide oyunda atılmalı kimse 1080 yılında avrupada assassin saldırtmamalı srn*. hasan sabbah alamut kalesini almalı harita azıcık genişledimi oldu bu iş pacoz* zaten. hazar denizinin altına alamutu koydunmuydu tamamdır. orada assassin yetişecek. tabi bunlar selçukluluara bela olacak tarihsel suikastlar olacak tarihteki gibi nizam-ül mülk gibi önemli kişiler suikaste kurban gitmeli. agla* sultan melikşah olmalı o dönemde 1072 den 1092 ye kadar hüküm sürmüştür. oyun 1080 de başlasa 12 yıl sonra iç isyanlar patlamalı. hasan sabbah güçlü bir rebel birliğiyle yada assassinlerle bize saldırmalı tabi o zamna kadar alamutu kontrol edemezsek. unutmayın ki selçuklunun kaderini değiştiren en büyük etken bu iki suikasttir. ardından gelen haçlı seferinin kolaylaşmasını sağlamıştır 
 not****   merak etmeyin moğollar geldiğinde ilk işi alamutu yok etmek olucaktır. şayet önce siz yok etmediyseniz. pacoz* pacoz*

---avrupada tapınak şövalyeleri kurulmalıdır. 1129 yılında faaliyete geçmelidir ve giderek güçlenmelidir. bir çok krala hükümdara hatta kardinal ve papalara kök söktürmüş yağmalamış ve kararlarında etkin olmuş olmalıdır. ilerki yıllarda şayet yıkılmamışsa alamut kalesiyle husumetleri olsun..1314 yılında yok edilsin papa tarafından.

---kradinaller  etkili olsun öle kafamıza göre kardinal olmasın
seçilen kardinaller ülke yönetimine savaşlarına karışsın. tavsiye versin. Her ülkeden sorumlu kardinal olsun. örndeğin biz ispanyayız ve güçlendik 4 kardinalimiz var biri bizde biri ingiltere diğerleride diğer iki ülkede. bu kardinalle aramızı iyi tutarak diğer ülkelerin işlerine burnumuzu sokalım. adımıza otomatik elçilik yapsın. Kardinallere diplomasi seçeneği eklensin. ama kısıtlı şekilde dini ve bazı özel konularda seçenekleri olsun.

--- diğer arkdaşlarımın dediği gibi ticarete çok büyük yenilikler lazım yapabildiklerini yapsınlar. genişletilmiş ticaret seçenekleri olmalıdır. diğer arkdaşlarımın geniş detayı yüzünden daha fazla bişi sölememe gerek yok bu konuda sağolsunlar  tbr*

aklıma gelen şimdilik bu kadar arkadaşlar. ilk iki madde tarihin daha gerçekçi olması için önemlidir  kirp* kirp*
İMZA SİLİNDİ - BOYUT SINIRI AŞILDI

Çevrimdışı selimcan01

 • Level 7
 • İleti: 279
 • No Mercy
Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #22 : 29 Haziran 2010, 02:31:56 »
 FPS olmasını isterdim . Ama mount blade gibi değil . Biz sadece basit bir asker olucaz ve bir düzenimiz olucak . Komutan emir vericek sen orduyla birlikte gidiceksin kırmızı çizgi çıkacak takip ediceksin . Kendi silahlarını alabiliceksin . Hiç FPS den çıkmayacaksın. Hep oyuncu gözünde olucaksın . Felan Rpg tarzı birşey olabilir .

Çevrimdışı demir yumruk ömer

 • Level 9
 • İleti: 657
Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #23 : 29 Haziran 2010, 10:08:22 »
aslıda yaptığımız savaşları kaydedip sonradan o savaştaki her hangi bir asker olarak tekrar oynayabiliriz.


"İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler"
 Napoléon Bonaparté

Çevrimdışı kralege

 • Level 8
 • İleti: 431
Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #24 : 29 Haziran 2010, 11:22:56 »
1. Benim en çok istediğim şeylerden biri de tarihsel savaşların oyuna aktarılması. Mesela siz X Krallığıyla oynuyorsunuz. Y  Krallığı Z Krallığıyla 1669'da (salladım) savaş yapıyor. Bu Campaign üzerine aktarılsın.

2. Ülkelerle ilişkilerimiz: Siz (yine :D ) X Krallığısınız. Y Krallığıyla ilişkiler sayfasını açtınız (Tıpkı ETW'de olduğu gibi. ) . Oraya şu grafiğin eklenmesini istiyorum:

[IMG=http://img171.imageshack.us/img171/9892/iliski.png][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Açıklaması:

10. İlişkinizin en yüksek olduğu noktadır. Bu noktaya Gelebilmek için sınır komşusu olmanız , aynı dine inanmanız , müttefik olmanız, tüm ticaretleri yapmanız gerekir. İhanet etmezler. Suikast düzenlersen aranız bozulur.

9. Bu noktaya her devletle gelinebilir. Önemli olan ticari toplamın 5000 kolinin üzerinde tutulmasıdır. Aynı dinden olmak zorunludur. Müttefik olmalısınızdır. (5000 tamamen sallamasyon.)

8. Bu noktaya da herkes gelebilir. Önemli olan ticari toplamın 3000 kolinin üzerinde tutulması.

7. Bu noktaya da herkes gelebilir. Önemli olan ticari toplamın 1000 kolinin üzerinde tutulması.

6. Bu noktaya herkes gelebilir. Önemli olan ticari toplamın 20 kolinin üzerinde olmasıdır.

Kötü kısım:

5.Eğer bir devlete 10. veya 9. durumda ihanet ederseniz ilişkiniz buraya geriler. Başka zaman ilişkinizin bu hanede olması için en az 3 kere suikast girişimi veya bir kere boycotta olmanız lazımdır.

4.Eğer 8. veya 6. seviyede boycot olursa ilişkiniz bu seviyeye iner.

3. Bu hanede olmanız için en az 1 kere savaşmanız lazımdır.

2. Bu hanede olmanız için  En az 5 kere savaşmalısınızdır.

1. Bu hanede olmanız için en az 7 kere savaşmış, en az 1 kere suikast uygulamış, en aaz 1 kere ajan kullanmış, en az bir kere boycot uygulamış olmanız gerekir. Bu haneye gelen devlet ilişkileri düzeltilemez. Ancak! Siz X Krallığısınız (yine  tebessum* ) ilişkilerinizin 1. hanede olduğu ülke de Z Krallığı. Eğer Y Krallığı Z'ye saldırıp son şehrini de alıyorken, Z'ye yardım ederseniz. ilişkileriniz 5. Seviyeye çıkar.


Bu arada unutmayayım bir özellik daha. Mesela ordunuzu sefere çıkardınız. Yolda giderken (  pff* ) bir savaşın olduğunu gördünüz. (Örneğin Y ve Z Krallığı savaşıyor.) Siz X (yine yine) Krallığı olarak taraflardan herhangi birinin yanına geçebilmelisiniz.

Turnler 1 ay olmalı.

Çevrimdışı Cosmos

 • Level 3
 • İleti: 20
 • <3 Ivana Milicevic
Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #25 : 02 Temmuz 2010, 01:09:00 »
Aslında bakarsanız çoğunuzun dediği değişik oyunlarda var ama ayrı ayrı,bazı özellikler hearts of ironda bazıları rome total warda vs.

         Ben artık denenmemiş birşey istiyorum. I.DÜnya savaşını istiyorum artık kılıç mızrak bilmem ne benden uzak dursun biraz.
(Ben shogun yerine I.dünya savaşı bekliyordum ama neyse  sinir*)

         Osmanlı'nın 1914 ve sonrasını oynamak istiyorum. Osmanlının fakir yılları... (bnak*Ülkede çivi üretilemiyor,askerler Almanların dandik silahllarını kullanıyor ve ayaklarına çarık bile bulamuyor vs...)Tayyareler ve tayyare limanları olsun , Gemliler karaya ateş etsin, tarihsel isyanlar yaşansın( I.dünya savaşındaki arap isyanı), Demir yolları olsun, kamyonlar fln olsun, askerler daha hızlı götürülsün, bu hat piyade formasyonu bitsin artık askerler biraz dağınık olsun... Osmanlıyı şu esaretten kurtarıyım sinir*

          Ya eğer bir I.Dünya Savaşı (WWI total war) gibi birşey çıkarırlarsa artık şu campainge saçma saçma ülkeler almasınlar örneğin napoleon total warda oynamayı en sevmediğim ülke Fransa idi. Hiç zevk vermedi.

           Bari A NEW NATİON İS ARİSING!(yeni bir devlet kuruluyor)=>(galiba anlamı bu  ehi*) campaingi adı altında Türklerin Kurtuluş Savaşı Campaingi olsun. uz*
(Campaing diye mi yazılıyo?) pff*
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2010, 05:11:47 Gönderen: bozkirsovalyesi »
Vatan bize mezar olmadan düşmana gülizar olmaz.

Birde bana biri bu userbannerları buraya nasıl koyacağımızı söyleyebilir mi??

Çevrimdışı oğuzhan_

 • Level 8
 • İleti: 478
Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #26 : 03 Temmuz 2010, 20:37:38 »
Tek başına 100 kişi biçebilecek samurai le olsun tbr*

Çevrimdışı mukan

 • Level 7
 • İleti: 214
Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #27 : 04 Temmuz 2010, 10:22:09 »
-samurailer doğru bir biçimde yansıtılsın
-savaşçılara(bir savaş anında) yakından baktığımızda ezik combolar olmasın, özellikler samuraylar çok amansız dövüşçülerdi.
-m2tw da olduğu gibi birden fazla asker tipi bulunsun, hepsi aynı adam gibi durunca bir birlikte gerçekçi olmuyor pek.
 
Yeni Bölüm * Salahaddin'in Gözyaşları Yayınlandı! - TIKLA!


3 Haftalığına Yok!
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi,
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. 
                                             
                                              Kanuni Sultan Süleyman

Çevrimdışı kralege

 • Level 8
 • İleti: 431
Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #28 : 05 Temmuz 2010, 21:07:26 »
Her birlik üretilemesin. Bazıları hediye olarak falan gelsin


Çevrimdışı eddai

 • Level 9
 • İleti: 681
 • Vermek istemeseydi, istemek vermezdi.
Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #29 : 07 Temmuz 2010, 23:38:37 »
Oyunda hikaye kurgusu daha sağlam olmalı.
Dost istersen Allah yeter.  Evet o dost ise, herşey dosttur.

Yârân istersen Kur'an yeter.  Evet ondaki enbiya ve melaike ile hayalen görüşür ve vukuatlarını seyredip ünsiyet eder.

Mal istersen kanaat yeter.  Evet kanaat eden, iktisad eder; iktisad eden, bereket bulur.

Düşman istersen nefis yeter.  Evet kendini beğenen, belayı bulur zahmete düşer; kendini beğenmeyen, safayı bulur, rahmete gider.

Nasihat istersen ölüm yeter.  Evet ölümü düşünen, hubb-u dünyadan kurtulur ve âhiretine ciddî çalışır.

Çevrimdışı bozkirsovalyesi

 • Forumun Ara?t?rmac?s?
 • Yönetici
 • *
 • İleti: 5329
Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #30 : 08 Temmuz 2010, 16:52:25 »

Bence oyunda tüm şehirler değilse de hiç olmazsa büyük veya önemli şehirler gerçekçi olmalı. Gerçek konumlarına "dağ eteği - göl kıyısı - bir ırmağın iki yakası -
deniz kıyısında bir burun üzerinde" gibi. Her kentte kale olması kale savaşlarını artırıyor ve dünyadan oyuncular bunu istemiyor.

Her kentte kale olmayabilir. Bence farketmezdi ama dünyada ve bizde çoğunluk daha az sayıda kale istiyor. Bazı kentlerde kaleler olabilir. Ama tüm kenti kaplayacak
kadar büyük kaleler yalnız başkentlerde falan olmalı. Ortaçağ kentleri genellikle yerleşim yerinin merkezinde küçük bir kale ve kalenin çevresindeki "varoş" diye tabir
edilen mahallelerden oluşurdu. Bir savaş sırasında çevre halk kalenin içine çekilirdi.

Çoğu kentte böyle küçük kaleler olabilir. Tüm kenti kapsayan büyük kaleler çok daha az olmalı ve hatta bunları biz kendimiz inşa etmeliyiz.
İstanbul - Paris - Viyana - Moskova - Kudüs gibi önemli kentler gerçekte kurulu oldukları araziye uygun olarak yapılmalı. Tabi surları da gerçeğe
uygun olmalı. Ya da bu surları biz istediğimiz zaman yıkıp sonra yeniden inşa edebilmeliyiz.

Kentlerin görünümleri de gerçekçi olmalı. RTW deki gibi kent içine zoomlama olmalı. Ayrıca Londra kulesi - Notre Dam katedrali - Ayasofya ve Kızkulesi - Kremlin -
Kudüs' teki Süleyman tapınağı gibi önemli binalar da oyunda olursa çok iyi olur.

Ben istiyorum ki haritada İstanbul aynı gerçekteki gibi bir yarımada üzerinde olsun ve savaş ekranını açtığımızda yalnızca bir tarafından karadan saldırı imkanı
olduğunu görelim. Ama teknoloji geliştiyse savaş ekranında kıyıya gemilerden çıkarma yapmak da isterim.

Ayrıca şimdiki durumda savaş ekranını açınca kalenin 4 tarafı var ama yalnız bir tarafında savaş oluyor. Ya her yanı askerlerce koruma altında olsun - yada
bazı taraflar uçurum falan olsun ki o tarafta az asker olmasının ya da olmamasının bir mantığı olsun. Bu tabi büyük kentlerin kaleleri için geçerli olabilir.
Bu yüzden de diğer kentlerin içinde - evlerin arasında yüksekçe ama küçük ve tercihen yuvarlak bir kale olsa daha uygun olur. Böylece bu küçük kaleler de
az sayıda adam tarafından her yöne doğru korunabilir.
LÜTFEN LİNKTEN GİRİP FİKİRLERİNİZİ YAZINIZ.

http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=78969.0
----
----
----Lütfen forumda kendi aranızda tartışmayın. Bir yerde sorun olduğunu düşünüyorsanız özel mesaj atın ilgilenelim.

Forumda adaletsizlik olmamalı. Yönetici olarak işimiz bu zaten. Biz bazı şeyleri gözden kaçırıyorsak siz bizlere haber verin.

Çevrimdışı mcbytz

 • Level 5
 • İleti: 90
Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #31 : 16 Temmuz 2010, 17:08:58 »
savaş gemileriyle kıyı bombalayabilelim
yeni şehirler kurabilelim
cengizhan filmindeki süvarilere benzer süvariler olsa iyi olur(görmediyseniz 300 spartalı değil 40 göktürklü videosunda bulursunuz.)
üniteler çeşitli olsun.
atlı okçular olsun.
ekonomik faaliyetlerden hayvancılık olsun.
tek kişilik kahraman üniteler olmasın.(oyun gerçekçilikten çıkıyor.)
göçebe hale geçme imkanı olsun.
ticaret gemisi ve kervan yağmalayabilelim.

Çevrimdışı batufb94

 • Young Guard
 • Level 14
 • İleti: 5507
 • Orantısız zeka
Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #32 : 20 Temmuz 2010, 18:13:03 »
Bence 1850 ve 1930 arası bir oyun olmalı.
1_)Gemi savaşları muhteşem olmalı.Tarihler ve ara videolar süper olmalı.Mesela Osmanlı'nın savaşa girdiği tarihte yaşananlar Almanlardan alınan yavuz ve midilli zırhlıları.Bu gemilerin Rus tabyalarını bombalamaları.Ara videolarda seste olmalı kesinlikle.
2_)Savaşa herkes katılmak zorunda olmalı.Mesela Almanya'yız ve savaşa girereken İngiltere ile durumumuz çok güzel.Bunun aniden bozulması değilde bir altı yedi yıl önceden bozulması gerekir.Bütün devletlerin ilişkileri tarihe göre araştırılarak özenle hazırlanmalı.

3_)Mutlaka o dönemlerde bulunan sistemler uygulanmalı.Mesela tren rayları döşeyip askerlerimizi göndereceğimiz noktaya daha çabuk
gönderebilmeliyiz.Siper , kum torbası , el bombası , gelişmiş süngü sistemleri ve mutlaka döneme uygun ve döneme uygun silahlar ayrıca makinalı tüfekler mutlaka olmalı.
4_)Harita Avrupa üzerinde yoğunlaşmalı.Ama Kuzey Afrika , Amerika mutlaka olmalı ve Hazar Denizinin batı bölümmü olmalı.Sovyet ihtilali olmalı.Ara videosu mükemmel olmalı.

5_)İsteğe bağlı olarak  1850'den başlayan campaingin yanına ittifak ve itilaf olarak 2 ayrı campaing eklenmeli.

6_)Birliklerdeki asker sayıları çoğaltılmalı.50.000 olmasada en az 1000 kişilik ordular kurabilmeliyiz.Ayrıca topçu bataryaları kurulabilmeli.
7_)MUTLAKA 1. Dünya Savaşı Cepheleri oynanabilmeli.Bunun için ntw'deki gibi napoleon campaing benzeri first world war campaing olmalı.

8_)şehirlere kale kurma özelliği kaldırılmalı.Bunun yerine şehrin girişlerine karakollar kurulabilmeli.Polis sitemi olmalı.Buda şehrin asayişini arttırabilir ve isyanları önleyebilir veya casusları yakalayabilmeli.Polislerde askerler gibi üretilebilmeli ancak şehrin dışına çıkarılamamalı.

Devamını biraz sonra yazıcam.
]

Çevrimdışı batufb94

 • Young Guard
 • Level 14
 • İleti: 5507
 • Orantısız zeka
Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #33 : 20 Temmuz 2010, 18:23:33 »
Devamı
9_)Birinci Dünya Savaşından önce gelişen savaşlar ve olaylar ölmeli mesela balkan savaşları olmalı.İtalyanların Trablusgarb çıkarması olmalı.Osmanlının çaresizliği göz önünde bulundurulmalı.Bunun için ara videolar olmalı.Ayrıca Oyunun müzikleride heyecan verici olmalı.Yani ntw'de campaing oynarken insanın uyuyası geliyor. yardir*Böyle olmamalı.Daha canlı müzikler konmalı ama aşırıya kaçmadan.
10_)Herşey gerçekçi olmalı.
11_)Sega beni işe alsa süperrrr total warlar çıkarda nerdeeee.Adamlar gitsın çınçiınçun kılıç sallasınlar.Grafikleri değiştirip iki uyduruk ünite koyup para alsınlar.Bana bir mail atsın bu sega onlara süper oyun fikirleri veririm bir daha sırtları yere gelmez. kah*

12_)Aslında aklımda daha birçok şey var ama çok uzun sürer.Zaten siz burdan nasıl bir oyun olacağını anlarsınız.Bıktımartık habire seriyi tekrara etmelerinden.Ne güzel 1.dünya savaşına yaklaşırken bi daha geri döndüler.Off yaaa yitir yaa.Onlara bi kafa atıcam bi tekme atıcam bak bidaha nasıl oyunlar yapıyorlar.
]

Çevrimdışı bozkirsovalyesi

 • Forumun Ara?t?rmac?s?
 • Yönetici
 • *
 • İleti: 5329
Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #34 : 22 Temmuz 2010, 03:37:37 »
Oyunlar uzuyor ama birliklerdeki askerler 100 yaşını geçiyor böyle olunca.
Gemiler - toplar falan eskimeden 150 - 200 yıl oyunda kalabiliyor. Askeri birimlerin kullanım süresinin de bir sınırı olmalı yani.
Bu kullanım süresi birliklerin özellikler sayfasına eklenebilir. Süresi bitince de kendiliğinden terhis olurlar.

Buna karşın MTW-1 deki askerlerin tecrübesi ile güçlerinin artması çok iyiydi. Sonraki oyunlarda tecrübenin önemi azaldı.
Bunun yine önemi artırılmalı.
LÜTFEN LİNKTEN GİRİP FİKİRLERİNİZİ YAZINIZ.

http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=78969.0
----
----
----Lütfen forumda kendi aranızda tartışmayın. Bir yerde sorun olduğunu düşünüyorsanız özel mesaj atın ilgilenelim.

Forumda adaletsizlik olmamalı. Yönetici olarak işimiz bu zaten. Biz bazı şeyleri gözden kaçırıyorsak siz bizlere haber verin.

Çevrimdışı oğuzhan_

 • Level 8
 • İleti: 478
Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #35 : 22 Temmuz 2010, 03:40:07 »
süper bi noktaya değindin benim Rome de ordum 5 kral eskitmişti (eceliyle) 200 yıl kadar o ordudan kimse ölmedi
zaman geçtikçe atakları defanslarıda düşmeli savaşa girdikçe silahları zırhları eskimeli ancak bi şehre sokup retrain yapınca hallolmalı. tbr*

Çevrimdışı redkit123

 • Level 6
 • İleti: 196
Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #36 : 22 Temmuz 2010, 19:37:30 »
Yazıldımı bilmiyorum mesajların hepsini okuyamadım.Ama benimde 2 tane söyleyeceğim var şöyle ;

1-) Şehirler ayrılabilir mesela denize uzak bir şehir normal klasik önceki totalwar'lardaki şehirler gibi kara olur.Deniz kıyısındaki şehirler deniz manzaralı olur.Gemilerle çıkartma falan yapılır.

2-) Şehirlerin içini görmek ama içerisi boş olmayacak.İnsanlar gezecek farklı tipte insanlar olursa güzel olur.Konuşçaklar şehirdeki satıcılardan alışveriş yapacaklar surların üstünde ve şehrin içinde askerler gezecek.Kıyı şehri ise gemiler gelip gidecek.Şehrin kale avlusunda samuraylar eğitim yapacak.Böyle görüntüler hoş olur.(Biraz uçtum galiba  gll*)
Doğruluk , Adalet , Edep , İlim

Mesele ben,sen,o,bu,şu meselesi değil.
Ben mühim değilim,canımı alırlar olur biter
ASLAN gider kaplan gelir.
             ASLAN AKBEY(SELÇUK YÖNTEM)

Çevrimdışı bozkirsovalyesi

 • Forumun Ara?t?rmac?s?
 • Yönetici
 • *
 • İleti: 5329
Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #37 : 25 Temmuz 2010, 17:48:49 »
20. yy savaşları totalwar ruhuna aykırı.
Yani bir arkadaş yukarda öyle yazmış ama o bile ciddimi bilmem.

Yabancı forumlarda da yıllardır herkes modern çağda geçecek bir totalwar oyununa soğuk bakıyor.
Dış dünyadan da buna bir destek yok yani.

--------------------------------------


Benim asıl yıllardır istediğim bir şey var. Totalwar oyunlarında hep 2 arayüz var. Biri harita - diğeri savaş ekranı.
Buna bir 3. arayüz eklense. Şu ilerlemeli oyunlar gibi. (arcade mi deniyor onlara) Biraz da değişik bir ortamda oynayabilelim.
Suikastçileri biz yönetelim ve suikasti kendimiz deneyelim. Becersek de - beceremesek de kaçıp- kaçamayacağımızı da yine kendi
çabamızla yapabileceğimiz bir arayüz olmalı.

Sonra yine casusluk işleri falan bunun içinde bu 3. arayüze girebilsek ve bilgi toplama - söylenti yayma falan gibi işleri doğrudan yapsak.
Ya da belge çalmak işleri - sabotajlar - yangın çıkarmalar - adam kaçırmalar - duvarları yıkmalar - düşman lidere yolda tuzak kurmalar falan gibi.

Elçi olarak krallarla görüşmeleri yine bu arayüzde bizzat biz yaşasak.
Ve tabi ki asıl en çok istediğim şey:

Bir gece baskını tarzıyla kalelere gizlice sızıp muhafızları temizleyip kale kapısını elegeçirme işini 3 boyutlu bir arayüzde bizzat yöneteceğimiz
bir fedai ile doğrudan oynayabilsek. Veya buna benzer başka görevler. Bizim yöneteceğimiz bir adam ve onun yardımcılarından oluşan bir ekiple
çeşitli operasyonlarda oynasak. Bir depoyu soymak - bir gemiyi elegeçirmek - bir düşman kampına baskın yapmak gibi şeyler.Ayrıca oyundaki kaleleri biz kendimiz yapabiliyor olsaydık kale yapımı için yer seçmek ve kalenin duvarlarının nereden - nasıl geçeceğine dair
işleri ayarlamak içinde bu 3. arayüze girebilmemiz gerekirdi. Kent planlaması falan da düşünülebilir. Ama bence artık oyunlara bu 3. arayüz
mutlaka eklenmeli.

« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2010, 20:39:03 Gönderen: bozkirsovalyesi »
LÜTFEN LİNKTEN GİRİP FİKİRLERİNİZİ YAZINIZ.

http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=78969.0
----
----
----Lütfen forumda kendi aranızda tartışmayın. Bir yerde sorun olduğunu düşünüyorsanız özel mesaj atın ilgilenelim.

Forumda adaletsizlik olmamalı. Yönetici olarak işimiz bu zaten. Biz bazı şeyleri gözden kaçırıyorsak siz bizlere haber verin.

Çevrimdışı witch king of angmar

 • Level 3
 • İleti: 17
Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #38 : 26 Temmuz 2010, 02:59:25 »
bence sega artık çimen grafiklerini düzeltmeli. Grafikler çok hoş ama çimen grafikleri kötü. shogun2 de düzeltirler zannettim ama düzeltmemişler.

Çevrimdışı Skid Row

 • Level 10
 • İleti: 1141
 • eski nick : Slipknot
Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #39 : 27 Temmuz 2010, 15:54:09 »
Rome 2 olmasında ne olursa olsun be abi...  Şöyle 1400 yılında başlayıp 1700de biten bir oyun mükemmel olur..


Edt : Yada 1500 de başlasın... Med2 ile Emp arasındaki boşluğu doldursunlar..
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2010, 15:55:09 Gönderen: Skid Row »