Total War Turkiye

Total War Türkiye Ortak Çalışma Alanı => Total War Türkiye Sohbet => Konuyu başlatan: * Halife * - 31 Ocak 2019, 14:56:44

Başlık: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor (KAPANMIYOR)
Gönderen: * Halife * - 31 Ocak 2019, 14:56:44
Güncelleme: Bizlerin ve bizim dışımızdan maddi destek sağlayanların vesilesi ile forumların 1 sene daha açık kalacağı kesinleşti. Ancak içerik üretimi 1 merkezden yapılacak, buraya eklenecek ve yönlendirme yapılacak. Böylece sizleri bilgilendirmekte geride kalmayacağımız gibi anılar da tarihin tozlu sayfaları içerisinde kaybolup gitmeyecek. Maddi destek sağlayanları da duyuracağız. Bundan sonra kim taşın altına elini koyuyor bilin. Yok ben adımın açıklanmasını istemiyorum falan da kabul etmiyorum. Bence bilinmeli, yardımı almayı kabul eden ben olarak ismin açıklanmasını talep ediyorum. Hiç olmadı hangi forum üyesi olduğunu (TWT üyesi, AC1092 üyesi gibi) bildiririz.

Güncelleme 2: Valla ben bilmem açıktan yazdım  tbr* 1 senelik sunucu giderleri aşağıdaki kişilerce giderilmiştir. 2020'ye kadar forumlar açık kalacak. Teşekkürler.

Juba (Total War Türkiye), Paymane (Total War Türkiye), Bonanzia (Total War Türkiye), Yarligan (Dışarıdan), Halife/Bumin/Nizam, Bayraktar(TWT-PRX), Ghulam Bodyguard (Total War Türkiye)

O GÜN GELDİ

Evet, elveda demenin vakti geldi. Hem kendi sevdiğim uğraşla meşgul oldum hem de çevreme faydalı olmak için çabaladım. Keşkelerim var, yok dersem yalan olur, ancak çok güzel insanlarla tanıştım, dostluklar kurdum. Bu topluluklar güzelliklere vesile oldu. Kayıplar ile kazanımlar birbirini nötrlemiyor ama her şeye rağmen güzeldi be! Acı, tatlı nice gün geçirdik. Birlikte büyüdük.

Ancak çağın getirileri ve özel hayatımızda değişien dinamikler nedeniyle bu kararı almak zorunda kaldım. 4 farklı savaş cephesi, 4 farklı savaş yönetim üssü. Tek, bir elin parmağını geçmeyen kurmay ile hiç adil değil.

Total War Türkiye, Paradoxfan, Assassin's Creed 1092 ve Oyun Fest kapanıyor. Kurumsallaşamadık. Çağımızda da bireysellik ön plana çıkmış durumda.

Bundan sonra bu sitelerin sancaklarını devralacak yer https://www.yabgunizampasha.com Hem portal hem forum şeklinde, yeni medya platformlarında da yer alacak şekilde içerik üretimine devam edeceğiz.

Beni, bizi, sevenler, muhabbet besleyenlere kapımız açık, sevmeyen hatta bir kaşık suda bulsa boğacaklara da kapımız açık. Beni bilenler bilir, gelene gelme, gidene de gitme demiyorum.

Niyetim, bu siteleri 1 sene daha açık tutmak, ancak yeni içerik eklemesi olmayacak, bu 1 sene açık kalma mevzusu da tamamıyla anıları olanların, anılarını kaydetmek isteyebilecek olması ve yeni ve tek içerik üretim noktamız olacak olan https://www.yabgunizampasha.com adresine bu anıları taşıyabilecek olmalarıdır.

Maddi manevi yardım etmek isteyenler, özel mesaj ile bana ulaşabilirler.

BAŞARILI OLDUK MU?

Total War Türkiye, Total War oyunlarının resmi Türkçe dil desteği ile satışa sunulmasında imzasını bulundurarak yayın sürecinde başarılı olmuştur. Bu yeterli, diğer hususlara değinmeye gerek yok.
Assassin's Creed 1092, zamanında Tiglon'daki başarsız ve basiretsiz ürün temsilcisi (Şu an Sony PlayStation Türkiye'de sanırım) yüzünden Ubisoft ile arzu edilen diyaloğu kuramayışımızdan dolayı arzu ettiğimiz sektörel atılımları yapamadık. Ancak oyunun evrenini anlaşılması adına bir sürü içerik ürettik, kısmen başarılı olduk.
Paradoxfan, devasa strateji oyun türünün anlaşılması için muazzam içerikler üreten, rehberler oluşturan gerek yönetim gerek üyeleriyle başarılı olmuştur.
Oyun Fest, bağımsız oyun basınının önde gelen sitelerinden Oyun Fest son kullanıcıyı düşünerek ürettiği içeriklerle gönülleri kazanmıştır, geri dönüşler bunun delilidir, başarılı olmuştur, ancak kurumsallaşamamıştır.
Şahsen ben? Bu toplulukları kurup yöneten ben, başarılı oldum mu? Siz söyleyin, bilemiyorum. Belki şu an doktora yapıyordum tarih tahsilimin üzerine, sanki ben başarısız oldum.

"Evlat acısı gibi" tabirini net olarak hissediyorum ancak huzurluyum da. Eğer bir gün "Türk Oyun Sektörü Tarihi" adlı kitap çıkarsa da yer almak isterim :) gerçi Total War oyunlarının Türkçe dil desteğiyle artık satışa sunuluyor oluşunu bilmelerine rağmen, toplasanız sektörden 2 etmez, oyunculardan da 10 etmez, bir teşekkür mesajı almadım. Böyle bir kitap çıksa bizi yazacaklarını da hiç düşünmüyorum.  ehi*
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: ProGamer - 31 Ocak 2019, 15:35:37
Dile kolay, kayıt olalı 9 sene olmuş. Öncesi de var tabi. Efsane seriye başlamama vesile olan, ayrıca en büyük rehberimdi bu forum.  En çok Medieval 2 hikayelerini özleyeceğim. Her şey için teşekkürler.  agla*
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: SadeceStrateji - 31 Ocak 2019, 15:47:28
Her güzel şey gibi geç buldum erken kaybediyorum.
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: Emprecuss - 31 Ocak 2019, 15:48:59
Asırlık çınarın bir gün devrileceğini hepimiz biliyorduk.
Kendi adıma konuşacak olursam kısa bir dönem RTW Moderatörlüğü yaptım layıkıyla yerine getirmeye çalıştık görevimizi lakin her güzel şeyin bir sonu vardır yapacak bir şey yok ama evlat acısı gibi koyuyor hakikatten de hep beraber verilen o kadar emek var umarım doğru yerlere ulaşıp doğru bir şekilde hizmet etmişizdir insanlara. İnanılmaz güzel insanlar kazandım bu forumdan birkaçıyla hala görüşmekteyim.
Bence Halife kendi hayatını düşünecek olursak başarısızdır. Gerçektende dediğin gibi şuan doktoranı yapıyor olabilirdin. Ama bu kadar tw oyuncusunu da bir araya getiren sen oldun bu bir gurur meselesi olmalı :)
Yabgunizampasha platformunda bulunurum belki ama bot üyeden farkım olmayacak gibi
İsmim Alperen Durlanık facebooktan instagramdan ulaşmak isteyen dostlar için burada kalsın bu cümle.
Kırdığımız herkesten özürler diler dostlarımızı samimiyetle selamlar bütün muhabbet kurduğumuz insanların ulaşmalarını isterim. Herkese hakkım helal olsun kötü bir insan tanımadım burada 9 senedir :)

Neyse iyi günler baya hüzünlendik
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: Ephia - 31 Ocak 2019, 16:09:01
Bir dönem daha kapanıyor...
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: * Halife * - 31 Ocak 2019, 16:09:52
internet aleminde kartlar yeniden dağı... dur orta doğu idi bu, yanlış oldu  uzgun*
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: Muhibbi - 31 Ocak 2019, 17:39:51
Sadece merak ediyorum demiştim keşke endişelenseymişim de hayırlısı olsun.
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: mehmetozan - 31 Ocak 2019, 17:57:21
.....
Total War hayatımızda kalmaya devam edecek. Bir gün yine beraber muhabbetini edeceğimizi umut ediyorum..
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: MedievalMusti99 - 31 Ocak 2019, 18:26:51
Bir efsanenin sonuna geldik, Total War Türkiye forum dünyasında her zaman ayrı bir yeri olan topluluk oldu. Zamanında bölündü, saldırılara maruz kaldı, bitirilmeye çalışıldı, lakin hep dimdik ayakta kalmayı başardı. Bu özel oluşumun içerisinde gerek üye, gerek moderatör olarak bulunmaktan her zaman mutluluk duyacağım, bu topluluğu bugünlere kadar taşıyan başta Talha abi olmak üzere bütün üyelere, moderatörlere ve yöneticilere teşekkürü bir borç bilirim. Elveda TWT...
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: SadeceStrateji - 31 Ocak 2019, 20:26:58
Bağımlısı olmuşum demek ki böyle bi kötü oldum ben. agla* agla* agla*
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: yeni çeri - 31 Ocak 2019, 20:45:18
 uzgun* uzgun* bu sitede ilk üyelerinden biriydim kapanmasına çok üzüldüm acı tatlı hatırlarımız oldu birde eski konularıma göz gezdirirken çok duygulandım ELVEDA TWT 
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: ***JUBA*** - 31 Ocak 2019, 22:15:44
Forumun yaş olarak en büyüğü benim heralde. Bu yüzden bir abiniz olarak hepinizden helallik istiyorum. Benim hakkım varsa her birinize helal olsun. Kardeşim gibi bildiğim Talha kardeşim. Elimden geldiğince yanındayım. Daha düğününde halay çekicem. Sen dürüst adil ve efendi bir yöneticilik yaptın. Ben şahitlik ediyorum. Forumdaki kardeşlerim, Varsa hatamız affola başka platformlarda görüşmek üzere kalın sağlıcakla.
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: zafer2813 - 31 Ocak 2019, 23:11:14
Hayırlısı olsun, her son bir başlangıçtır neticede.

Klasik eskileri yâd etme paragrafına gelirsek; 9 seneyi aşmış bir üye olarak çok şey yaşadım burada. Kimi geçici kimi kalıcı arkadaşlar edindim. Forumun en canlı yıllarında aktif olduğum için de mesudum. Tabi benim için oyunların tacı olan TW ile de burası sayesinde tanıştım. Eskiler eskiler....

Yeni sitede aktif olabildiğim kadar olmaya devam edeceğim. Başarılarının devamını diliyorum Talha Abi.
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: * Halife * - 01 Şubat 2019, 00:36:42
Güzel sözleriniz için teşekkür ederim.
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: Ewert - 01 Şubat 2019, 01:54:39
Suratımda şapşalca bir gülümseme var, atamıyorum. Eninde sonunda bu günün geleceğini biliyordum ama "koca twt abi be bu kapanmaz" diyordum sürekli iç içe. Birçok arkadaş(ım) gibi ben de bu forumda güldüm, eğlendim, üzüldüm, tartıştım, paylaştım, sohbet ettim... Tereddütsüz olarak diyebilirim ki hayatımın en iyi zamanlarının bir bölümü bu forumda geçti. Eminim ki yirmi yıl sonra bile ara sıra dönüp düşüneceğim buranın altın zamanlarını, şimdi bile yaptığım gibi. Şaka değil neredeyse kırk sekiz gün geçirmişim burada.

Bu iletiyi kim okuyacak bilmiyorum ama şu ana kadar burada ve burası aracılığıyla tanıştığım herkese teşekkür ederim. Bir - iki iletilik sohbet ettiklerimden oyun oynadıklarım, arkadaş olduklarıma kadar hepinizin hatırı var bende, inanın. Belki çoğunuzla artık konuşmuyorum ama geçirdiğimiz zamana dönüp bakınca o zaman hissettiklerimin aynısını hissediyorum. Tek pişmanlığım bir buluşmaya gelememek, her zaman istedim ama mümkün olmadı be aga napalım :/ Umarım hayatta her şey istediğiniz gibi olur. Hepinizi seviyorum.

Yöneticilere bir ayrı teşekkür etmek istiyorum, Talha abi başta olmak üzere. Hepsi kalifiye, anlayışlı, iyi niyetli insanlardı. Bu forumun buraya kadar gelmesini sağladığınız için teşekkürler.

Çok melodramatik bir yazı oldu farkındayım, ve normalde böyle bir insan da değilim, ama gerçekten de bu durum evlat acısı gibi. Forum yıllar boyunca (eminim sizin de olduğu gibi) benim bir parçam oldu, kendimden bir parça yok oluyormuş gibi sanki. Bir bilgisayar ekranındaki yazılara karşı neler hissedebiliyor insan :D

Keşke şimdi girmeyen eskiler de gelseler son bir sefer bu günleri bari görseler, onlarla da konuşabilsem keşke, bunu çok isterdim. NEREDESİN RAMAZAN SOHBETİ TAYFASI????? NEREDESİNİZ EY GÜNCECİLER ?!!?!

Yazacak o kadar da bir şeyim kalmadı bu noktada ama yazdıkça da yazmak istiyorum. Fazla saçmalamadan bitireyim, aklıma geldikçe editlerim tekrar. Bana kattığın HER ŞEY için teşekkürler Total War Türkiye. Bu forumu hayata getiren, bunca süre ayakta tutan herkese teşekkürler. Forumdan edindiğim arkadaşlara da selam olsun, hepinizi seviyorum, siz biliyorsunuz kendinizi.

Elveda forum :(
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: Royal Guard - 01 Şubat 2019, 02:15:14
Bir zamanlar saatlerce takıldığım forumun temelli kapanıyor olması üzücü.

ETW'nin boyuna exe hatası vermesi sayesinde bu ortama katıldım. O zamanlar ne kadar bu hataya küfür etsemde, her hatada bilgisayarı parçalamak istesemde şu an iyiki oyunu hatalı üretmişler de bu foruma üye olmuşum diyorum.

Keşke 2015 yılındaki o çökme hiç olmasaydı. Forum hiç kapanmasaydı. Belkide şu an temelli kapanmayı konuşmak yerine günce konusunda saçma sapan sebeplere tartışıyor olurduk, caanım forever ducale i sinir etmeye falan çalışıyor olurduk :D

Cenaze için gelmiş olsalar dahi forumda eski üyeleri tekrardan görmek güzel.

Artık yapacak bişey yok. Bir devrin daha sonu geldi. Elveda Total War Türkiye.

Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: cellat211 - 01 Şubat 2019, 17:48:20
diğer tüm siteler kapansaydı da bu site kapanmasaydı  uzgun*
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: Muhibbi - 01 Şubat 2019, 18:42:37
diğer tüm siteler kapansaydı da bu site kapanmasaydı  uzgun*
+1
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: _GenghisKhan_ - 01 Şubat 2019, 18:49:23
Demek hep korkulan o gün geldi  uzgun* Medieval II Total War hikayelerine bakıp nostalji yapmak için girmiştim ki aldığım bu haberle dumur oldum. Total War serisini keşfettiğim, kimi zaman saatlerimi sadece hikayeleri okuyarak geçirdiğim, her türlü sorunumda yardım edebilecek eski dostlar bulduğum bu sıcak ortama veda etmek çok can sıkıcı. Total War Türkiye ailesini adeta "gerçekleştiren" Talha abi başta olmak üzere, foruma ve bu aileye katkılarını sunmuş tüm oyunseverlere teşekkür ediyorum. Harikasınız  tbr*
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: ZhugeLiang - 01 Şubat 2019, 20:27:59
https://www.yabgunizampasha.com'dan devam edeceğiz o zaman.  tbr*
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: Muhibbi - 01 Şubat 2019, 20:29:14
Yeni site ne zaman açılacak.
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: * Halife * - 01 Şubat 2019, 21:33:12
Bu ay içerisinde açmayı düşünüyoruz.
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: Yhadgu Khan - 02 Şubat 2019, 01:25:29
huzur içinde olalım her zaman...
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: FeaRSTRR - 02 Şubat 2019, 01:53:48
forumda pek aktif olmasamda üye olmadan öncede hep buralarda konu okuyordum
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: Muhibbi - 02 Şubat 2019, 02:07:48
forumda pek aktif olmasamda üye olmadan öncede hep buralarda konu okuyordum
Aynen ben de 1 sene sadece okudum.
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: * Halife * - 02 Şubat 2019, 06:22:29
Benim karşı görüş banladığımı iddia eden biri olmuş,  kah* alakası yok, kıyıdan köşeden adam devşirme taktikleri yapıldığı için etki ettim. Böyle adama yol veririz tabi  yardir*
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: kingGOLDBERG - 02 Şubat 2019, 21:09:55
2009 dan dır forudmayım. Son 3 4 senedir aktif olamasam da.  Total war oyunlarının resmi anlamda türkçe çıkmasına vesile olan Talha Turhal ın emeği vardır ,

Türkiyeden CA ya biz büyük bir potansiyeliz demesini bildi. 

Allah razı olsun bu başarı büyük bir başarıdır , Hakkını Helal et.

Seni twitter ve youtubeda takibe devam edecem
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: peymane - 02 Şubat 2019, 21:39:09
Onlarca cümle yazdım, geri sildim. Hiçbiri hüznümü ifade edemedi. Bilgisayarı açınca ilk girdiğim yer halen bu site, sorun şu ki telefonu ele alınca öyle olmuyor. PCyi ise haftada bir açıyorum neredeyse, birçok kişi için de bu böyle sanırım. Yani bu son, kaçınılmazdı. Şaşalı cümleler kuramayacağım.
Çok üzgünüm gerçekten.
Ben burada daha çok eğlencelik bölümlerde yer aldım ve içerik ürettim, hepsi de çok güzel anılardı. Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi, hiç kötü insanla tanışmadım burada. Bazı langarozlar vardı ama kötü değillerdi.
Helallik isteyenlere-istemeyenlere -varsa bi hakkım- hakkım helal olsun, sizler de helal ediniz, güzel insanlar.
Yeni projende nasıl bir destek sunabilirim bilemiyorum, ama hep yanındayım kardeşim. Özel mesaj atın demişsin de ama şuan bende mesaj atma bölümü yok. Zaten burda yabancı da yok. Oraya yazacağımı buraya yazayım.


Hayır görünen de şer, şer görünende hayır olabilir, biz bilemeyiz, o nedenle hayırlara vesile olsun bu durum inşallah.
Bir sene açık kalacak diyor, kapanana kadar buradayım demiştim. Son güne kadar buradayım. Tam kapatma tarihini bi şekilde önceden duyur da son gün bari giriş yapalım. Bak bu dediğimi unutma ama Talha!
Hadi kalın sağlıcakla, ben bi çay koyup biraz ağlıycam.
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: mvkrmz - 02 Şubat 2019, 21:57:20
görünürde çok aktif olmasam da hala her gün forumu gezen yeni iletileri hala okuyan bir üyeyim. en sevdiğim tw olan etw yi bana öğreten burasıdır. hayatıma tw ile birlikte girdi bu forum. belki de benim gibi sadece bakan kimseler yüzünden kapanıyor ama bu saatten sonra elden de bir şey gelmiyor. 15 kasım 2010 da daha üniversite öğrencisiyken üye olmuşum. belki de bu yüzden çok zor geldi bu iki sayfayı okumak. yine de devam edecek bir yerimiz var. hayırlı olması dileğiyle...
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: * Halife * - 03 Şubat 2019, 03:47:24
Yeniden teşekkürler güzel sözleriniz için.

Özel mesaj mevzusu taze, ben geçerim iletişime  tbr* bu anı bekleyenler, bu bekleyenlerin fitnesine alet olanlar falan, yine malum devşirme olayları işte. Önlem.
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: kartal076 - 03 Şubat 2019, 16:27:29
Her şey için teşekkürler. Çok güzel bir site ve forumdu. Allah emeği geçen herkesten razı olsun inşaallah.  uzgun* pff*

10 yıl olmuş siteye kayıt olalı, vay be ne günler geçirdik.
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: Cihad - 03 Şubat 2019, 18:21:25
vay be, doğrusu beklemiyordum böylesini :(

hayırlısı olsun ne diyelim..
en azından bütün hepsinin bir yerde toplanacağı bir site olacak diye kendimizi avutacağız artık :)
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: _The-Last-Phoenix_ - 03 Şubat 2019, 23:08:29
Burasının kapanması çok sinir bozucu değil mi  dov* Belki yeterince yazamadık belki ilgili görünemedik ama burayı ilk başından beri sevdiğim yadsınamaz bir gerçek.
Klasik birisiyim hatta muhafazakar(siyasi olarak değil tabi:D) yani totalwar oyunları dışında eu4ten başka oyun oynamıyorum.Misal hoi4 oynamıyorum, bir hoi2 canavarı olarak hiç isteğim yok hatta steamde ekli oyun.Sonuçta her oyundan sıkılıyorsun belli bir zaman içinde ama totalwar oyunlarını bünyem tekrar istiyor.Buradaki bazı arkadaşlarında benim gibi oldukları su getirmez bir gerçek.

Şimdi halife(talha) nin bunu yapması hata yanlış kötü artık ne kadar türkçede olumsuz kelime konulabilecekse koyabilirim. Şu forumda bir kez olumsuz anlamda halifenin karşısında durmadım.Çekemeyen herşeyi sorun eden ve durumu kavrayamayan kişilerden olmadığımı düşünüyorum.Halife olmasa bu site olmazdı biz olmasak halife belki o kadar uğraşmazdı bunun sonucunda artık total war oyunları türkçe,başka ekstra diyebilecek bir şey var mı sizce;).Bu sanal alemde birbirimizi canlı kanlı tanıyamadığımız için hele hele siyasi ve başka düşünceler yüzünden kavgalardan gürültülerden uzak durdum ama hizipleşme olsun bölünme ayrılma gibi mevzulara girmediğim gibi girenleri de anlamadım.Bir bütün olarak biz güçlü oluruz bana benzeyen tipleri ayıklarsam misal bölünürüz güçsüzleşiriz.Sonuçta halifenin kara kaşına kara gözüne değil zaten ondan daha iyi biri aramızdan çıkmadığı için kiymeti önemi büyüktür başarıları da ortadadır,herşey için teşekkür ederim Halifeden ve buradaki emeği olan arkadaşlardan.

Ekonomik ve ailesel nedenler dışında bir neden varsa hakkaten çok kızıyorum.Talha başkan senin vazgeçmene daha çok kızıyorum.Herkes tarih okuyabilir tez yazabilir ama herkes halife olamaz yani herkes destan yazamaz;) Ara ver inzivaya çekil istersen kaç kurtul buralardan,geri dönmeye hazır hissettiğinde anka kuşu gibi tekrar mücadele et.Ya ben nasıl kızmayım param yokken öğrenci hallerdeyken bu oyunun orjinalini alırdım,bilgisayarı sırf bu oyun için yenilemeye ki hala buna devam ettiriyorum hayır deli gibi çalışıyorum şimdi saat 10-11 arası eve geliyorum üç dört saat yorgun uykusuz bu oyunu oynuyorum.Buradaki herkesin ayrı ayrı mücadelesi vardır he belki senin kadar hiç birimizin zor değildir sıkıntılı stresli değildir ama bizimde böyle olduğumuzu unutma.

Son olarak sizlere kim olduğumu yazayım,anonim olmaktan çıksın.Gürşan Tutlu,18 mart 1985 istanbul doğumluyum.İstanbul beylikdüzünde ikamet ediyorum.Marmara Tarih mezunuyum.Ailemle yaşıyorum müzmin bir bekarım :D Bu sitenin bitmesini istemiyorum,vedaları hiç sevmiyorum.Olur da site kapanırsa hepinize hakkım varsa ki şüpheliyim helal olsun.Seviyorum burayı da sizleri de tekrar tekrar karşılıklı yazmak ve okumak dileğiyle;)
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: * Halife * - 04 Şubat 2019, 03:39:26
Sitemini anlayışla karşılıyorum. Ama emin ol belirttiğim nedenlerin dışında bir neden yok.

Biliyorsunuz, sen de işaret ediyorsun anka diye, küçülmeye gidiyoruz. Gücümüzü yeniden toparlayacağız.

Maddi destek olanların vesilesi ile siteler açık kalmaya devam edecek. Zaten bunu 1. mesajda belirtmiştim. Ancak içerik üretimi tek merkezde yapılacak.
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: forever_ducale - 05 Şubat 2019, 21:39:42
.
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: * Halife * - 06 Şubat 2019, 07:21:04
Bizlerin ve bizim dışımızdan maddi destek sağlayanların vesilesi ile forumların 1 sene daha açık kalacağı kesinleşti.

Ancak içerik üretimi 1 merkezden yapılacak, buraya eklenecek ve yönlendirme yapılacak.

Böylece sizleri bilgilendirmekte geride kalmayacağımız gibi anılar da tarihin tozlu sayfaları içerisinde kaybolup gitmeyecek.

Maddi destek sağlayanları da duyuracağız. Bundan sonra kim taşın altına elini koyuyor bilin. Yok ben adımın açıklanmasını istemiyorum falan da kabul etmiyorum. Bence bilinmeli, yardımı almayı kabul eden ben olarak ismin açıklanmasını talep ediyorum. Hiç olmadı hangi forum üyesi olduğunu (TWT üyesi, AC1092 üyesi gibi) bildiririz.
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: bonanzia - 06 Şubat 2019, 09:50:40
Lise yıllarımızda başlayan, nice anılarla dolu güzel bir serüven oldu. melek*
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: * Halife * - 06 Şubat 2019, 11:10:43
Valla ben bilmem açıktan yazdım  tbr* 1 senelik sunucu giderleri aşağıdaki kişilerce giderilmiştir. Teşekkürler.

Juba (Total War Türkiye), Paymane (Total War Türkiye), Bonanzia (Total War Türkiye), Yarligan (Dışarıdan), Halife/Bumin/Nizam, Bayraktar(TWT-PRX), Ghulam Bodyguard (Total War Türkiye)
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: [Haccı]Emmi - 09 Şubat 2019, 09:10:24
Forum zaten eskisi kadar aktif değildi. Bütün siteleri tek bir çatı altında toplamak daha mantıklıydı ki doğru olanı yapmışsın. Umarım arzuladığın başarıyı yakalar ve devam edersin.
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: ertugrul.gazi(eski) - 15 Haziran 2019, 12:21:31
facebook grupları çıkınca insanlar forumlardan koptu zira daha seri ve kolay paylaşım yapılıyor oralarda. telefondan uygulama üzerinden kullanma kolaylığı vs . Ben de ilk üyelerdenim. 2007 yılında üye olmuştum ancak iş güç derken baya ara verdim. ama güzel yıllarım geçti burda. güzel insanlar tanıdım. eski günlerin hatırına ben de destek vermek isterim Talha.
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor
Gönderen: * Halife * - 15 Haziran 2019, 16:49:13
Şu an sıkıntı yok, sonraki ödeme zamanında konuşuruz  sekil*
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor (KAPANMIYOR)
Gönderen: MedievalMusti99 - 16 Haziran 2019, 16:17:57
Destek veren herkese teşekkürler, forumu ve Talha abiyi yalnız bırakmadınız  tbr*
Başlık: Ynt: Total War Türkiye Sitesi/Forumu Kapanıyor (KAPANMIYOR)
Gönderen: sAkIzCık - 05 Temmuz 2019, 02:39:12
Uzaktan takipteydik biraz geç kalmışız. Sorunlar hallolmuş en azından  tbr*