Konu: I. Cendere Seferleri Sona Erdi - Kaos - Total War Warhammer  (Okunma sayısı 3601 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13667
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem

I. Cendere Seferleri Sona Erdi -  Kaos

İnsan İmparatorluğu topraklarına varalı yıllar geçti (478 tur). Ne zamandır savaştayım unuttum. Şerefsiz Norskalar eğer en başında bana itaat etselerdi şimdi her şey çok farklı olacaktı. Yüksünmüyorum. Yok olana kadar savaşmak benim kaderim. Tüm Norska'yı ehlileştireceğim diye çok vakit kaybettim, tek kızdığım nokta bu! Neyse ki Graeling topluluğu sadık çıktı. Hizmetlerini asla unutmayacağım. Onlara tüm Norska topraklarını verdim. İnsanlarla ve Cücelerle Kaos için iyi mücadele ediyorlar.


En kötüsü diğer Kaos lordlarının bana baş kaldırmalarıydı. Bir başka zaman kaybı da onlarla savaşmak oldu. Bizler birbirimizin etini yerken İmparatorluk, Güney Prenslikleri ve Cüceler birlik sağladı. Vampirler ise Skavenler gibi davranıyorlar. Aciz yaratıklar. Birkaç bölge dışında ellerinde hiçbir şey yok.

Cılız insanlardan mı yoksa kafamı eydiğimde gözlerimin görmekte zorlandığı cücelerden mi korkmalıyım? Asla ve kat'a hiçbirinden ne korkuyoruz ne de çekiniyoruz. Kaos topluluğu olarak hepsini katliama uğratacağız. I. Cendere Seferi hepsine birer mesaj oldu...


Önce İmparatorluk toprakları içerisinde yer alan Çoraklık ve Reik Nehri kıyılarını yağmaladık. Burada bana Kholek Güneşyiyen yardım etti. Sorunsuzca Bretonya topraklarına geçtik. Güney Prenslikleri'ni birleştiren Tilea topraklarına kadar tüm Büyük Okyanus kıyılarındaki şehirleri yağmaladık, yerle bir ettik! Burada da Yakışıklı Şerefsiz Prens Sigvald iyi işler çıkardı.

Ancak Güney Prenslikleri'nin baş şehri Miragliano'ya dayandığımızda beklemediğimiz bir kuvvet birliği ile karşılaştık. Yüzbinlerce askerden oluşan Tilea ve Cüce orduları peşimize düştü. Ne yazık ki Prens Sigvald, düştüğü pusuda tüm ordusunu kaybetti. Kendisi zar zor kurtuldu, yaralı bir şekilde Norska topraklarına kaçmayı başardı.  Kholek Güneşyiyen akıllı bir hayvan, iyi bir hizmetkar. Az zayiat ile önce Norska topraklarına oradan da yeniden İmparatorluk topraklarına geçerek istilalarına devam ediyor.


Peki ya ben? Ben KAOS'UN LİDERİ ARCHAON EBEDİSEÇİLMİŞ OLARAK NE YAPTIM! Savaşa devam ettim. Tilea benim için hiçbir şey. En büyük zararı onlara verdim. Cüceler ise beni beklemediğim şekilde oyaladı. Onlara son hamle yaparak bu sefere son vermek istedim. I. Cendere Seferi'ndeki son savaşlar Karak Brufdar kalesinde ve civarında vuku buldu. Hazırlıksız yakalanan kaleyi yerle bir ettik, tüm garnizonu kıyımdan geçirdik. Ancak bu pislikler tünelleri kullanarak onlardan hızlı olmamıza rağmen bize yetiştirler. Sadece Hayvan Kholek ve Sigvald yanımda yoktu, ama Cücelerin komutanı Hargirim Kızılyele yönetiminde üç ordu ile karşımıza çıktı. Dinlenmeden Hargirim ordularına saldırı emri verdim. Hızlı davrandığımız için 3. ordu kuvvetleri yetişemediler. 1'e 10 oranında fazla olan cüce kuvvetlerini dağıtmayı başardık. Lakin ordumun yarısından fazlasını kaybettim. Güzel devlerim, güzel yaratımlarım bu pislikler yüzünden yok oldular. Şimdi ise eve geri dönüş yolundayım.


Aslında sana bunları bildirmeme gerek yok, sen bir korkaksın. Eğer Cücelere yenilmeseydiniz bu lanetli yarımlarla uğraşmak zorunda kalmayacaktık. Cılız insanları yenmeme en büyük engeli onlar koyuyor. Şerefsiz Yeşilderili seni! Grimgor bir an evvel ordularını topla geri gel. Yoksa ben dünyanın bu tarafını kavurup senin peşine düşerim, senin ağzını o pis siyah kanınla doldurur, boğarım.


RolePlaying mod off:

:D gece gece anca bu kadar, beyler durum vahim, para var ama toprak yok, göçebe sistemiyle 40 tane şehri olan cüceleri nasıl yıkacağım :( başta sanırım bazı şeyleri yanlış yaptım ama bu seferler gösteriyor ki cidden kafa yorarsam Tilea ve İmparatorluğu ortadan kaldırırım. Ancak tuzu kuru olan Cüceler her yere ordu yetiştiriyor :(

Sahura gidiyorum, birkaç hata gördüm düzelttim, siz de görürseniz kusura bakmayın :) bildirirseniz düzeltirim. Ara ara bu tür şeyler yazmayı planlıyorum ve sizlerden de bekliyorum. Forumu canlandıralım.« Son Düzenleme: 26 Haziran 2016, 02:17:35 Gönderen: * Halife * »

Çevrimdışı polatgeyik

 • Bölüm Sorumlusu
 • *
 • İleti: 154
Ynt: I. Cendere Seferleri Sona Erdi - Kaos - Total War Warhammer
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2016, 02:34:23 »
Kaosla oynarken ekonomin - 2700 civari olsun bence talanlardan oldukça fazla gelir geliyor zaten en az 4 -5 ordu şart :) Ben hep - 2500 , -3500 arası oynadım tur başına geliri ama oyunu bitirdiğimde 500.000 falan para vardı hazinemde, yerleşik hayattan çok farklı Kaos un ekonomi işleyişi . Attila daki Hunlardan da farklı , Hunlarda yine ekonomi binası  sanayi falan vardı , Kaosta neredeyse sadece talana dayalı gelir. Süvari binasının verdiği 300 altın hiçbir şey değil zaten 1 tane yapabiliyorsun en fazla bir güruhta.
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2016, 02:40:59 Gönderen: polatgeyik »
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Çevrimdışı MedievalMusti99

 • Level 12
 • İleti: 3465
 • Eskiler eskiden güzeldi.
Ynt: I. Cendere Seferleri Sona Erdi - Kaos - Total War Warhammer
« Yanıtla #2 : 26 Haziran 2016, 04:06:48 »
Oyunu almama konusunda kesin kararımı vermiş oldum.

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13667
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
Ynt: I. Cendere Seferleri Sona Erdi - Kaos - Total War Warhammer
« Yanıtla #3 : 26 Haziran 2016, 06:35:44 »
Neden? Neyi beğenmedin  pff*

Çevrimdışı MedievalMusti99

 • Level 12
 • İleti: 3465
 • Eskiler eskiden güzeldi.
Ynt: I. Cendere Seferleri Sona Erdi - Kaos - Total War Warhammer
« Yanıtla #4 : 26 Haziran 2016, 07:22:50 »
Ben TW oyunu denince farklı şeyler hissediyorum, kan, kılıç ve barut. Belki biraz ortodoksum bu konularda ama canavarlı filan oyunlar eğer o serinin ana oyunu değilse bence hiç yapılmamalı. Şimdi Warhammer yerine MIII:TW  bekleseydik heyecanımız nasıl olurdu ?

Çevrimdışı wonderful004

 • Level 11
 • İleti: 2932
Ynt: I. Cendere Seferleri Sona Erdi - Kaos - Total War Warhammer
« Yanıtla #5 : 26 Haziran 2016, 13:43:15 »
çok güzel olmuş

Çevrimdışı zafer2813

 • Level 11
 • İleti: 2897
 • 20 Ramazan (Pazartesi) 1415
Ynt: I. Cendere Seferleri Sona Erdi - Kaos - Total War Warhammer
« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2016, 03:21:00 »
En çok oynamak istediğim fraksiyon ya Kaos! Umarım yakın zamanda oyuna kavuşabilirim  op*
Bu arada eline sağlık abi, devamını bekliyorum
Sen bir Topal Osmansın...
Yaman kırdın, yamansın...
Rum'a yamansın, Türk'e amansın...
Sen bir Topal Osmansın...

Çevrimdışı mrtsah

 • Level 2
 • İleti: 7
Ynt: I. Cendere Seferleri Sona Erdi - Kaos - Total War Warhammer
« Yanıtla #7 : 27 Haziran 2016, 11:24:16 »
konuyu bozuyor başka yere alıyım mesajımı
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2016, 11:26:09 Gönderen: mrtsah »