Konu: Norska DLC incelemesi ve Oynanış  (Okunma sayısı 880 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı polatgeyik

  • Level 6
  • İleti: 154
Norska DLC incelemesi ve Oynanış
« : 22 Eylül 2017, 03:54:32 »
Norsca coğrafi olarak güvenli diyebileceğimiz Old World ün kuzey bölgesinde dağların ve dondurucu soğuğun , kaos yozlaşmasıyla birleştiği oldukça çetin bir bölgede yer alıyor .
Ordu yapısı  güçlü ve zayıf yönleri açısından Kaos ile benzerlik gösteriyor fakat görünüş ve ordudaki yaratıkların ırkları açısından oldukça farklı. Piyadeleri Kaos gibi güçlü ve cesur fakat Kaos a göre daha hafif zırhlı ve daha seri . Canavarlara gelirsek  Kurtadamlar , Mamutlar , Fimir savaşçıları gibi Kaos dan tamamen farklı yaratılar bulunuyor .  Kaos daki Dragon Ogre gibi yaratıkların da çoğu Norsca da yok . Ayrıca ticaret de yapabiliyorlar . Norsca nın en zayıf yönü ise yerleşim yerlerinin surlara sahip olmaması.
                                                                                                                    Sonrası Norsca senaryosu ile ilgili spoiler içerebilir
Norsca ile oynarken en önemli mekaniklerden biri seçeceğiniz tanrı . 4 tane tanrı var Kaos tanrılarını temsil eden Tazı (Khorne) , Karga ( Nurgle) , Yılan ( Slaanesh) ,  Kartal ( Tzeentch ). Yaptığınız yerle bir etme eylemlerini bu tanrılardan birine adayarak sevgilerini kazanıyorsunuz ama nihayetinde 1 tanesine yönelmeniz  gerekiyor. İlk olarak hangisinin sevgisini 100 puana ulaştırırsanız o tanrı size büyük bir ödül veriyor.
 Ödüller :
Tazı -Ordular için tecrübe bonusu + çok güçlü bir Cehennem topu tarzı menzilli bir savaş aleti ( Norsca da bu tarz aletler olmadığı için çok kıymetli olabilir)
Karga-  Tüm dünyayı saran ve sadece seni etkilemeyecek bir veba + yüksek zayiat ikmal oranı yani iyileşme + Karaktelerin yara iyileşme süresi -4 yani ertesi tur geri dönerler.
Yılan- Orduların  Bakım maliytinde azalma + Bretonnia daki Yeşil Sövalye gibi sıradışı güçlü bir kahraman ( İşkenceci Kihar )
Kartal- Kaos daki yapay zekada gelen Sarthorael the Ever Watcher a benzeyen bir efsanevi lord  ( Labirent Bekçisi Azrik) +  Yüksek teknoloji araştırma oranı 
Ceza :
Ama bunun sonucunda diğer 3 tanrı size sinirlenip üstünüze ordularını yolluyor . Bu orduları yok ettikten sonra Kaos geliyor . Ve size 2 seçenek sunuluyor ya Archaon Everchosen ı liderin olurak kabul edersin ya da Ebedi Seçilmiş ben olacağım diyip onu devirmeye çalışırsın . İlk seçenek çok kolay Kaos ile birlikte hareket et , Archaon un peşine takıl o seni korusun sen de  yağma ve talanlardan payına düşene razı ol . İkinci seçenek çok zor çünkü Archaon a isyan ettiğin için  Kaos orduları doğrudan size yöneliyor  . Ama eğer başarırsan gerçek anlamda ebedi seçilmiş olduğunuzu oyun size hissettiriyor , verilen birçok bonusdan en önemlisi ordu bakım maliyetinde %75 azalma , bu da normalde çıkardığınızın 4 katı ordu çıkarabileceğiniz anlamına geliyor gerisini siz düşünün :)
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2017, 17:48:47 Gönderen: polatgeyik »
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------