Konu: Total War Warhammer'da En Sevdiğim Askeri Birimler Top 20 :)  (Okunma sayısı 3084 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı polatgeyik

 • Level 6
 • İleti: 154
Oyunu tüm fraksiyonlar ile uzun sefer zaferi ile bitirdikten sonra böyle bir liste hazırlamaya karar verdim. Liste en iyiye doğru yavaş yavaş ilerliyor.Tabi bunlar benim tercihlerim , eğer şu birim listede olmalıydı ya da şu olmamalıydı gibisinden önerileriniz varsa dikkate alırım :)

20- Kutsal Kâse Şövalyeleri / Bretonya

Kutsal Kâse Şövalyeleri  diğer süvarilerle girdiği bire bir mücadelelerde İmparatorluk Demigriffleri be Vampirlerin Kan Süvarileri kadar etkili olmasa da , En yüksek hücum bonusu onlardadır bu sebeple  piyadelere karşı oyunun en etkili süvarisidir. Devamlı yanmakta olan Lance adı verilen mızraklar ile rakip piyadeleri dümdüz ederler.

19- Jirobomber / Cüceler

Jirobomber cücelerin uçan cihazları arasında en kullanışlı ve çok yönlü olanıdır. Jirokopterlerin aksine tek bir birim halinde bulunur ve daha dayanıklıdır. Yukarıdan rakibin üzerine yağdırdığı mermiler dışında alt tarafında 11 adet bomba bulundurur ve  tetiklediğiniz taktirde her seferinde 1 bombayı yukarıdan  olduğu yere bırakır.Dilerseniz bu işlemi seri bir şekilde arka arkaya da gerçekleştirebilirsiniz.Mermileri ve bombaları tükendikten sonra Jirobomber rakibin üzerine doğru dalışa geçerek onları pervanesiyle doğrayabilir. Özellikle piyadelere karşı çok büyük fayda sağlayabilen bir birim.


18- Cygor / Beastmen

Beastmen DLC si henüz çıkmadı ama tanıtım videolarından ve oynayış videolarından gördüğüm kadarıyla gerçekten sıkıntılı bir birim. Düşmana uzaktan kaya fırlatarak ciddi hasarlar verebiliyor ve yakın mesafeye girdiğinde de aynı şekilde ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyor.17- Demirkıran / Cüceler

Demirkıranlar oyunun en dayanıklı piyadeleridir. Süvari , Canavar , Piyade .. ne türde olursa olsun hücum bonusuna bağışıklardır ve hattın bozulmasına asla izin vermezler. Ağır zırhları ve kalkanları onları oyunun en güçlü olmasa da tartışmasız en dayanıklı piyadesi yapar. Ayrıca onları özel kılan bir diğer özellikleri çatışma başlamadan düşmanın üzerine fırlattıkları çok etkili patlayıcılardır. Özellikle Kale savunmasında en fazla fayda sağlayan ve düşmanı kara kara düşünmeye zorlayan çok defansif bir birimdir.

16 - Yabani Ork Kodomanları / Yeşilderililer

Yabani Ork Kodomanları anti-büyük olması sebebiyle süvarilere ve canavarlara karşı oldukça etkili bir birimdir. Cücelerdeki Katiller kadar olmasa da Katillerden sonra canavar katletme görevini en iyi yerine getiren piyadeler , Yabani Ork Kodomanlarıdır. Çılgınlık bonusuna sahip oldukları için çatışmaları çok sert bir şekilde başlatırlar. Bu sebeple ciddi hasarlar verip aynı doğrultuda ciddi yaralar alırlar.15- Buhar Tankı / İmparatorluk

Buhar tankları oyunun en yüksek zırh değerine sahip birimidir ve oldukça dayanıklıdır. Uzak menzilden yaptığı top atışlarıyla ince ve düz bir hatta ne varsa silip süpürür. Yakın mesafeye girdiğinde  ise gücünden bir şey kaybetmeyip rakip piyadeleri ezip geçer.Bunlarla birlikte istatistiklere yansımayan ve otomatik olarak belli aralıklarla gerçekleştirdiği buhar saldırılarıyla 3. bir saldırı mekanizmasına daha sahiptir.


                                                                                             
14 - Çekiççiler / Cüceler

Çekiççiler ,  yüksek zırhları ve zırh delme potansiyelleriyle  ,  Kaos'un Büyük Silahlı Seçilmişlerinden ve Kara Orklardan sonra bire bir de oyunun  3. en güçlü piyade birimidir.
13- Kara Orklar / Yeşilderililer

Kaos'un Büyük Silahlı Seçilmişlerinden sonra bire bir de oyunun en güçlü 2. piyade birimidir. Ağır zırhları ve diğer ork birimlerine göre şaşırtıcı disiplinleri onları Yeşilderililer arasında farklı bir konuma getirir.
12-Öncü Süvariler(Bomba Atar) / İmparatorluk

Oyunun en etkili menzilli süvarileri olan bu birim , at üzerinden rakibin üzerine ateşlediği bombalarla piyadelere sıkıntılı anlar yaşatıyor.
Mümkünse  hızlı yakın süvarilerinizle onları yakalayıp etkisiz hale getirmeye çalışın.

11- Kan Süvarileri / Vampir Kontları

Kan Süvarileri her süvari gibi piyadelere karşı doğru bir açıdan saldırdığında etkilidir  buna  ek olarak  Anti-büyük bonusu sayesinde diğer süvari birimlerine karşı bire bir de çok güçlüdür. İmparatorluktaki Demigriff lerden sonra oyunun en iyi ikinci süvarisidir.10 - Büyük Silahlı Seçilmiş / Kaos Savaşçıları

Büyük Silahlı Seçilmişler oyunun bire bir de en güçlü piyadeleridir. Yüksek zırh değerleri ve zırh delme potansiyelleri onları diğer piyadelerlerden daha üstün bir konuma getiriyor.Bunun dışında diğer çok  güçlü piyadeler olarak Cücelerdeki Çekiççiler ve Yeşilderililerdeki Kara Orkları sayabiliriz.
9- Demirejderler/ Cüceler

Düşmanın üzerine alev püskürten  bu menzilli piyade doğru bir açıdan rakibi hedef aldığında tam bir katliam ustası!


8- Devler / Yeşilderililer - Kaos Savaşçıları - Beastmen

Devler üç Fraksiyon da birden bulunuyorlar. Can , zırh , yakın muharebe savunması ve diğer tüm değerler aynı yani güç ve işlev açısından değişen hiçbir şey yok. Fakat görünüşleri birbirinden farklı.Canavar kategorisinin en dayanıklısı diyebileceğim Devler ,  savaş alanlarında Tank rolünü üstleniyorlar. Düşmana korku salıp genellikle savaşın sonuna kadar dayanan ve piyadelere sıkıntılı anlar yaşatan bir birim. Fakat diğer canavarlara göre daha ağır hareket etmeleri onların kullanım alanlarını daraltıyor.

Yeşilderili Devi :Kaos Devi vs Yeşil Derili Devi :Beastmen Devi :7- Dehşet Ruhu / Vampir Kontları

Vampir Kontlarında canavar sınıfında tekli uçan birim olarak bulunuyor. Normalde bu tarz uçan büyük canavarlar birim olarak çıkartılamıyor. Bunun yerine bazı kahramanlar ve  generaller rütbe atladıkça belli bir seviyeden sonra yetenek ağacında erişilebilir hale geliyor bu tarz binekler. Örneğin Yeşilderililerde  Vivern , Vampir Kontlarında Zombi Ejderha , İmparatorlukta Pagasus ve Griffon , Kaos Savaşçıkarında Mantikor ve Kaos Ejderhası binek olarak belli bir seviyeden sonra edinilebiliyor. Fakat Vampir kontları generallerine binek olarak Zombi Ejderha almasının yanında askeri birim olarak da ondan biraz küçük olan Dehşet Ruhu birimini çıkarabilmesi  ile büyük bir avantaj yakalıyor.6-Shaggoth Ejderha Ogresi / Kaos Savaşçıları

Tekli Canavar birimlerinin en hızlılarından biridir. Devlerden biraz daha az dayanıklıdırlar ve hasarları da biraz daha düşüktür fakat ilk çarpışta piyadeleri silip süpürmesini sağlayan bir çok süvari biriminden bile fazla olan hücum bonusu ve  hızları onlara farklı bir oyun tarzı sunar. Ve hızlı olduğu için sadece piyadelere değil süvarilere de  kabus dolu anlar yaşatabilirler.  Ayrıca son yama ile birlikte eklenecek olan anti büyük bonusu ile süvarilerin yaşadığı kabus dolu anlar daha da çekilmez bir hal alacak gibi. Eeee ne demiş atalarımız ''Deveden büyük fil var.''  Tamam dövmeyin   ehue*

5-Kurgan Hayaleti / Vampir Kontları

Kurgan hayaletleri çok farklı özellikleri olan bir piyade birimi. Aslında oyunun bire bir savaşta çok güçlü düşmanı biçip doğrayan piyadelerinden değildir çünkü hasarları çok yüksek değil ama Ruhani bir varlık olduğu için %80 fiziksel hasara karşı bağışıklığı vardır bu yüzden çok dayanıklıdırlar ve  savaş alanında çok uzun süre genelde savaşın sonuna kadar dayanabilirler ve bu süre zarfında rakibe devamlı korku salarak rakibin moralini düşürür , bazen de dehşete kapılıp  kısa süreliğine sağa sola kaçmalarına neden olarak düzenlerini bozarlar. Ordunuzun tüm piyadelerini Kurgan Hayaletleri ile oluşturursanız pek efektif olmaz. Fakat piyadelerinizin arasına bir ya da iki tane kurgan hayaleti sıkıştırırsanız çok büyük bir fayda elde edersiniz.
Kurgan Hayaletlerine  ve onun gibi ruhani bir varlık olan Kara Büyü Hayaletlerine karşı savaşırken onların fiziksel hasara karşı çok dirençli olduklarını unutmayın , silah ve baltalarla onları öldürmeye çalışmanız zaman kaybı olur. Bunun yerine onlardan büyücüleriniz ile türlü büyüler yaparak kurtulmayı deneyin faydalı olacaktır  kirp*
4- Araknarok Örümceği / Yeşilderililer

Araknarok Örümceği zırh değeri diğer canavarlara göre  çok yüksektir. Bu yüzden rakibin zırh delici hasarı yoksa en az bir dev kadar dayanıklı bir konuma gelir. Ayrıca ejderha ogreleri kadar olmasa da onlara yakın bir hıza sahiptir ve bu sayede daha geniş bir hareket alanı yakalayıp Ejderha Ogreleri gibi süvarilerle de savaşma şansı yakalayabilir , düşmanı daha rahat kovalayabilirler. Araknarok Örümceği kendisi saldırırken zehirli saldırılar yapar , bunun yanında Araknarok Örümceğinin üzerinde tahtadan bir düzenek kurmuş olan goblin okçuları da devamlı rakibe zehirli oklar yağdırmaya devam eder. Her yerden gelen bu zehir hasarı rakibi oldukça yavaşlatır ve bitkinleştirir. Bitkinleşen rakiplerin zaten hızlı bir canavar olan Araknarok  örümceğinden kaçması imkansız bir hal alır. Bu kadar farklı özellikleri olması ve çok yönlü kullanılabilmesi  sebebiyle , oyunun en iyi canavar birimi diyebilirim.
3- Katiller/ Cüceler

Katiller tamamen canavarlarla savaşmaya odaklanmış çıplak ve  psikopat cücelerdir. Dev , Troll , Vargulf , Dehşet Ruhu ... Her türde canavar birimine karşı türlü bonuslar kazanırlar ve bu bonuslar  sadece canavar değil süvari birimleri için de geçerlidir. Katiller oyunda son adama kadar savaşan asla savaştan kaçmayan 2 ya da 3 birimden bir tanesidir. Her ne kadar anti-büyük yani süvari ve canavarlara karşı güçlü olsalar da son adama kadar savaştıkları için diğer piyadelere karşı da iyi denilebilecek bir performans sergilerler. Zırhları yoktur fakat üzerilerindeki Rünlü Dövmeler sayesinde fiziksel hasara karşı dirençlidirler ki bu da zırh ile bire bir aynı faydayı sağlayan  bir durum.Bunun yanında menzilli saldırılara karşı baltalarını iki yana doğru hızlıca savurarak havada bu yaklaşan cismi püskürtebilme ihtimalleri vardır.
2- Demigriff Şövalyeleri / İmparatorluk

İki çeşidi bulunan demigriff şövalyeleri oyunun en iyi süvarileridir. Anti- Piyade olan Demigriff Şövalyeleri ellerinde  Lance adı verilen mızraklar ile piyadeleri dümdüz ederler. Anti - Büyük olan  Kargılı Demigriff Sövalyeleri ise diğer süvari birimleri ile bire bir çarpışmak için eğitilmiştir ve oyunda bozguna uğratamayacağı hiçbir süvari çeşidi yoktur.

Lance li Demigriff :
 
                                                                           

Kargılı Demigriff :
 
1- Kancanavarlı Savaş Arabası / Kaos Savaşçıları

Oyunun en güçlü savaş arabası olan Kancanavarlı Savaş Arabası diğer savaş arabalarından daha şiddetli bir biçimde Kancanavarları ile döş vurarak piyadeleri dümdüz ettikten sonra , piyadeleri daha zorlu dakikalar bekler. Kancanavarları hücum etkisi sona erdikten sonra defalarca rakibini pençeleyerek ve yumruklayarak paramparça eder.Tüm bunları yaparken korku salma özelliğiyle de rakip piyadeleri savaştan kaçmaya zorlar.Ayrıca  diğer savaş arabaları süvariler ile etkisiz hale getirilip yok edilebilirken , Kancanavarlı Savaş Arabası İmparatorluktaki Demigirffler ve Vampir Kontlarındaki Kan Süvarileri dışında hemen hemen her süvariye karşı üstün gelebilir. Gerçekten oyunun en fazla sıkıntı çıkaran birimlerinden biri ,  çok az zayıf noktası var ve eğer  Anti - Büyük olan yani kargıcılar , katiller gibi birimlerinizle önlem almazsanız savaşı kaybetmenize sebep olabilir.

                                                         


« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2016, 18:39:47 Gönderen: polatgeyik »
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 12799
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
Ynt: Total War Warhammer'da En Sevdiğim Askeri Birimler Top 10 :)
« Yanıtla #1 : 26 Temmuz 2016, 22:02:21 »
Güzel içerik, bu aynı zamanda "bu birimlere dikkat edin" demek :D eline sağlık.

Çevrimdışı zafer2813

 • Level 11
 • İleti: 2843
 • 20 Ramazan (Pazartesi) 1415
Ynt: Total War Warhammer'da En Sevdiğim Askeri Birimler Top 10 :)
« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2016, 22:14:38 »
Cüce birimlerini ve Cüceleri hiç sevmedim; onun haricindekiler çok güzel  op*
Sen bir Topal Osmansın...
Yaman kırdın, yamansın...
Rum'a yamansın, Türk'e amansın...
Sen bir Topal Osmansın...

Çevrimdışı NucLeaR-TR

 • Level 10
 • İleti: 1815
 • Time is the best teacher but it kills all students
Ynt: Total War Warhammer'da En Sevdiğim Askeri Birimler Top 10 :)
« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2016, 22:14:51 »
Eline sağlık. Sondan 3. resim fena tebessum*

Çevrimdışı polatgeyik

 • Level 6
 • İleti: 154
Ynt: Total War Warhammer'da En Sevdiğim Askeri Birimler Top 10 :)
« Yanıtla #4 : 26 Temmuz 2016, 22:23:50 »
Halife , NucLeaR-TR teşekkürler :)
Zafer sen öyle deyince daha çok cüce birimi ekleyesim geldi şimdi :)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Çevrimdışı forever_ducale

 • fsociety
 • Level 14
 • İleti: 11287
Ynt: Total War Warhammer'da En Sevdiğim Askeri Birimler Top 10 :)
« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2016, 22:27:21 »
Oyunu henüz oynamadım ama Demirejderler/ Cüceler efsane duruyor, emeğine sağlık.

Çevrimdışı polatgeyik

 • Level 6
 • İleti: 154
Ynt: Total War Warhammer'da En Sevdiğim Askeri Birimler Top 15 :)
« Yanıtla #6 : 27 Temmuz 2016, 04:18:15 »
Herkese teşekkürler , Konu güncellendi  :)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Çevrimdışı wonderful004

 • Level 11
 • İleti: 2894
Ynt: Total War Warhammer'da En Sevdiğim Askeri Birimler Top 15 :)
« Yanıtla #7 : 27 Temmuz 2016, 07:51:24 »
Eline sağlık  kirp*

Çevrimdışı Royal Guard

 • Level 11
 • İleti: 2546
Ynt: Total War Warhammer'da En Sevdiğim Askeri Birimler Top 20 :)
« Yanıtla #8 : 28 Temmuz 2016, 00:50:30 »
Oyunda tankları (tankımsı şeyleri diyelim) falan görünce aklıma NTW üzerine yapılan TGW modu geldi.
Buda Attila üzerine yapılmış mod gibi duruyor :D

Çevrimdışı bafralıkurt

 • Level 12
 • İleti: 3973
 • -Kubilay-
Ynt: Total War Warhammer'da En Sevdiğim Askeri Birimler Top 20 :)
« Yanıtla #9 : 28 Temmuz 2016, 02:17:53 »
Oyunu oynamadım varhammer evrenini bilmiyorum ama hoşuma gitti konu okudum. :D Eline sağlık güzel bilgilendirmeler olmuş.  :D

Çevrimdışı peymane

 • Level 10
 • İleti: 1650
 • Belki olur...
  • Belki olur
Ynt: Total War Warhammer'da En Sevdiğim Askeri Birimler Top 20 :)
« Yanıtla #10 : 28 Temmuz 2016, 02:46:07 »
Valla bravo.
Elbette göklerin ve yerin yaratılması, insanların yaratılmasından daha büyük bir şeydir. Fakat insanların çoğu bilmezler. (Mümin 57)

Çevrimdışı wonderful004

 • Level 11
 • İleti: 2894
Ynt: Total War Warhammer'da En Sevdiğim Askeri Birimler Top 20 :)
« Yanıtla #11 : 28 Temmuz 2016, 12:01:43 »
Resimleri spoiler içine alsan daha güzel olur aslında