Konu: Total War Warhammer 2 The Hunter & The Beast Nasıl Olmuş?  (Okunma sayısı 442 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı * Halife *

  • Asyönetici
  • *
  • İleti: 13552
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem

Total War Warhammer 2’nin yeni DLC’si olan The Hunter & The Beast’i çıkmadan, sizler için canlı yayında oynadım.
 
Oyuna ücretli 2 efsanevi lord, ücretsiz 1 lord ve yine ücretli ücretsiz bir sürü içerik ekleyen yamayı da beraberinde getirecek olan The Hunter & The Beast’i geçtiğimiz gece canlı yayında oynadık. Çok eğlenceli anlar yaşandı. Yeni içeriklere, dinamiklere izleyenlerimle göz attım. Şimdi aşağıdaki metin ve akabinde yaklaşık 3 saatlik video sizleri bekliyor.

DLC hikayesi:

Korkusuz, karizmatik, cüretkâr: İşte bunlar, İmparator Karl Franz’ın Kıdemli Avcısı olan Markus Wulfhart’a atfedilen pek çok sıfattan sadece birkaçı. Lustria’nın kaynayan ormanlarına İmparatorluğun bayrağını dikmek ve menfaatlerini ulaştırmak için göndermek üzere onun acımasız izciler, gözcüler, avcılar ve nişancılardan oluşan grubundan daha iyi kim olabilir? Kim bilir, belki de nişangâhların ucuna Büyük bir Av çıkarsa çok daha iyi olmaz mı…

Fakat cangıl asla uyumaz. İlk yumurtlamanın saygıdeğer Kroxigoru Avare Nakai, Kertenkeleadamlar arasında yaşayan bir efsanedir. Büyük Felaket sırasında memleketi Tlanxla’nın yok edilmesinden bu yana Lustria cangıllarını boydan boya dolaşan Avare Nakai, Büyük Plan onu nereye sürüklerse oraya gitmektedir.

Şimdilerde Lustria da bir kez daha gaspçıların tehdidi altında. Nakai, Kutsal Kroxigorları örgütleyecek ve Dread Saurianlarını sonsuz uykularından uyandıracak. Çünkü Kadimler bunu istiyor!

Markus Wulfhart kim?

Markus Wulfhart, Lustria’da İmparatorluğun menfaatlerini gözetmeye devam ettikçe İmparator’un gözündeki itibarını da artırır. Bunun sonucunda, günden güne gelişmekte olan İmparatorluk birimlerinden geniş bir yelpazeyi kendi seferine katar. Yeni bölgeler ele geçirildikçe bina seçenekleri de çeşitlenir. Girdabın Gözü seferinde Markus, en sonunda Cangılın Ruhu Avare Nakai ile bizzat karşı karşıya gelecek ve Lustria cangıllarının kime ait olduğunun hesabı görülecek.

Nakai kim?

Nakai’nin fraksiyonu olan Cangılın Ruhu, Güruh mekaniklerine benzersiz çeşitlilikler sunar. Fraksiyonundaki her ordu, Kamp vaziyetine geçildiği zaman tıpkı sıradan bir yerleşim yerindeki gibi kendi yerleşim yeri altyapısını geliştirebilir. Güruh oradan ayrıldığında bile bu altyapı yerinde kalır ve ilerideki Kamp vaziyetleri için geliştirilmeye devam edebilir. Eğer güruhlardan biri muharebede yenilirse, orduyla birlikte tüm altyapısını kaybeder.

Ek olarak Gor-rok kim?

Gor-Rok ya da bilinen adıyla Büyük Beyaz Kertenkele, eski kurtlardan olduğu vücudundaki yaralardan bile anlaşılan bir Saurus Savaşçısıdır. Mukaddes Lord Kroak’ın yanında savaşan Gor-Rok, Kertenkeleadamlar için oluşturduğu sağlam merkezi muharebe hattıyla Itza’nın düşmanlarını perişan etmektedir.

Itza fraksiyonunu aynı ismi taşıyan kutsal Tapınak Şehrinden yöneten Gor-Rok, Büyük Plan’ın izlendiğinden ve Lustria’nın gaspçılardan temizlendiğinden emin olmak için Lord Kroak ile omuz omuza savaşmaktadır. Güçlü bir savunma savaşçısı olan Gor-Rok, kendisine aralarında Mükemmel Enerji, Fiziksel Direnç, Dehşet ve Tazelenmenin yer aldığı çeşitli bonuslar sunan bir dizi eşsiz yeteneğe sahiptir.

DLC’nin Steam linki:
https://store.steampowered.com/app/1074320