Konu: Total War: WARHAMMER II - Curse of the Vampire Coast  (Okunma sayısı 1876 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13351
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitemLustria’ya Gece Çöküyor. Rıhtımda durup çöken sis bulutlarını izlerken etrafına kulak kabart. Ardındaki ormandan gelen sesler git gide kayboluyor, yitip giden seslerin yerini küflü bir gemi direğine sarılmış halatlarınkine benzer gıcırtılı bir ses alıyor. Ses gittikçe kuvvetleniyor, bir yandan da şarkı mı ağıt mı olduğu belirsiz bir ezgiye eşlik eden binlerce soluk soluğa sesin gürültüsü yükseliyor. Dehşet verici pruva ufuktaki kasvet tablosunu bir bıçak misali yarıyor. Görenlerin gözlerini kaçırdığı hakikat artık ortada: Vampir Kıyısı’nın şişmiş azmanları ve çürüyen gemileri, yelkenleri gûl rüzgârlarıyla dolu hâlde geliyor! Kaç, arkana bakmadan kaçabildiğin kadar hızlıca kaç. Başka çaren yok.

Bu gelen, Lustria’nin doğu kıyısında hak iddia eden ölümsüz lord Luthor Harkon’un ta kendisiydi. O gün bugündür, o sahiller ölülerin kol gezdiği, ormanın derinlerine keşif harekâtları başlattığı veyahut da Büyük Okyanus’ta acımasızca korsanlık faaliyetlerine imza atmak için yelken aldıkları bir yer hâline geldi. Ancak, tabancalı zombi tayfalarıyla, vampirsel derin su muhafızlarıyla, sayrinlerle ve yasgullerle denizlere açılan tek ölü amiral deli Baş Komodor Harkon değil... Kendi dehşet donanmalarını komuta eden, ebedi hizmet için tutsak edilmiş tayfayla küpeşteye kadar dolu gemileri olan başka korsan lordlar da var.

Bu zalimler ganimet olarak kan ve altın peşine düşüp denizlere açılıyor. Ancak, Ulthuan girdabının zayıflamasıyla birlikte kaptanlar artık safi hazineden çok daha fazlasının peşinde... En kudretli Bahrejdere bile diz çöktürecek kadar güçlü bir silah, Yıldız Metali Zıpkın, denizin derinlerinde saklı!Sefer Paketindekiler:
4 yeni hortlak Efsanevi Lord:
Yeni Büyü Okulu: Derinliğin İlmi
Bir dizi tamamen yeni sefer mekanikleri
Her Efsanevi Lord için özel yükseltilebilir gemiler
Sekiz yeni Namlı Alay
Dört özel Vampir Kıyısı Lordunu açan özel teknoloji ağacı
Hortlak Amirallerinizin sadakatlerini yeni Filo Makam Rolleriyle uygun şekilde ödüllendirin
Yeni birimler: muharebede büyük yapıları, korkunç kıskaçlı deniz canavarlarını, dehşet verici yaratıkları ve tüfekli zombi güruhlarını komuta edin!
Vampir Kıyısı fraksiyonları Girdabın Gözü ve Ölümlü İmparatorluklar seferlerinde oynanabilir. Bu fraksiyonlar Büyük Girdap yarışında yer almasa da; onların da kendi hedefleri var...


Yeni Sefer Özellikleri ve mekanikleri
Hedefler
Bahrejder Amanar, Büyük Girdap’taki bozulmalar yüzünden uykusundan uyandırıldı. Amanar, denizlerde korku saçıyor, devasa fırtınalara yol açıp sahildeki limanlara gözü dönmüş bir şekilde saldırıyor. Yalnızca Yıldız Metali Zıpkın’ı elinde tutan kişi bu canavarı durdurabilir ve onun yırtıcı açlığına karşı kendini koruyabilir. Ancak, ilk olarak Zıpkın’ı bulmak ve gizli, kadim bir deniz şarkısının üç kıtasını söyleyerek Zıpkın’ın gücünü diriltmek gerekiyor.

Oynanabilen her bir Efsanevi Lord, denizlerdeki en azılı korsan olmak için kendi ürpertici şöhretini artırmaya çalışmalıdır. Bazı rakip Korsan Kaptanlar kadim şarkının üç kıtasını da biliyor. Şöhretin onların şöhretiyle boy ölçüşmeye başladığına seni yok etmeye kalkışacaklar. Girdiğin muharebelerde rakipleri alt edersen, Yıldız Metali Zıpkın’ı büyüyle canlandırmak için gereken bu üç kıtanın her birini öğreneceksin.

Nihai kader savaşına yelken açmak, Amanar’a karşında diz çöktürmek ve denizlere gemi indirmiş gelmiş geçmiş en büyük deniz haydudu olmak için, gücüne tamamen kavuşmuş Yıldız Metali Zıpkın’a ihtiyacın var!Kötü Şöhret
Fraksiyonun savaş kazandıkça bölge ele geçirir ve Korsan Koyu (bkz. Korsan Koyları) kurar. Böylece Efsanevi Lordunun Kötü Şöhreti, korsan lordlar ve hanımlar arasında git gide artar. Vampir Kıyısı seferinde nihai zafere bu yolla ulaşabilirsin (lütfen bkz. Hedefler)Korsan koyları
Zaferle sonuçlanan bir liman-yerleşim yeri muharebesi sonrasında, Vampir Kıyısı fraksiyonları artık yeni bir muharebe sonrası seçeneği tercih edebiliyorlar. Fraksiyonlar limanı almak, yağmalamak veya yerle bir etmek yerine, bölgede Korsan Koyu kurabilirler. Bu gizli alt yerleşim yerleri, ana yerleşim yerinden sabit bir gelir alır ve oyuncunun Koyda inşa ettirdiği herhangi bir yükseltmeden gelen diğer tüm faydaları da sağlarlar. Koy, yalnızca ana yerleşim yeri yerle bir edilirse yok olur. Buna ek olarak, yerleşim yerini fetheden rakip bir Vampir Kıyısı fraksiyonu, Koyu kendisi için kullanabilir.

Yükseltilebilir Gemiler ve İnşa Ağaçları
Efsanevi Lordlar, kendi özel gemilerinde yelken açar. Güruh Binalarına nasıl Güruh Fraksiyonlarından erişiliyorsa, bu gemilerin ayrıntılarına Lord aracılığıyla erişilmektedir. Buralarda Lord ve ordusu için pek çok güçlü yükseltme yer almaktadır. Ancak, Lordlar standart Güruh Fraksiyonlarından farklıdır. Vampir Kıyısı lordları, diğer güruh dışı fraksiyonlar gibi bir yerleşim yerini de işgal edebilir; özel ve yeni Vampir Kıyısı inşa ağaçlarını kullanarak buraları geliştirebilir. Kısaca, lordlar hem Güruh Fraksiyonların hem de Yerleşik fraksiyonların en iyi özelliklerinden faydalanmaktadır.

Sekiz Parça
Dünyadaki çeşitli yerlerde dikkatli bir şekilde gizlenmiş sekiz eşsiz altın simge vardır. Bu simgeleri bulmak ve onları koruyan güçlü muhafız orduyu yenmek Vampir Kıyısı birimlerinin güçlü ve seçkin türleri olan Vampir Kıyısı Namlı Alaylar birimlerine erişim sağlayacaktır.

Hazine Haritaları
Geleneklere bağlı korsanların dünyanın dört bir tarafına gömdüğü hazineler seni bekliyor. Denizde ve karada savaş kazandıkça, hazinelerin yaklaşık yerini gösteren hazine haritalarını bulabilirsin. Hazineleri esrarengiz bir sis gibi saklayan bilmeceleri çözdüğünde hazineler artık avucunda sayılır.

Özel Törenler
Vampir Kıyısı fraksiyonları, her biri çeşitli bonuslar sağlayan dört özel Törene erişebilir. Örneğin, Kraliçe’nin Topunun Laneti, devasa top güllelerini yüksek parabolik kavisle ateşleyerek etkileyici bir alan etkisi yaratan ve şok dalgasından etkilenenleri yavaşlatan, Kraliçe Bess adlı geniş ve eşsiz bir gemi topuna erişim sağlamaktadır. Bir diğeri olan Deniz Sisinin Laneti ise bölgelerinin hepsini yapışkan ve zehirli bir deniz havasıyla kaplayarak, saldırmaya çalışan düşmanları yıpratır ve Canavar birimlerine Öncü Mevzilenmesi sağlar.Yeni savaş alanları
Yeni Ada Haritaları Total War: WARHAMMER II’nin savaş alanı ortamlarını genişletiyor. Oyuncular, ilk defa Kara Elf Kara Mavnalarına saldırabilecek veya Mavnaları savunabilecek; denizde hareket eden bu büyük yapıların sarp engebelerinde, teşkil ettikleri kara kuvvetleriyle savaşacaklar. Bu yeni haritalar, WARHAMMER II Curse of the Vampire Coast’a sahip olup olmadıkları fark etmeksizin tüm oyunculara sunulacaktır.

Efsanevi Lordlar
Vampir Kıyısı’nın Efsanevi Lordlarının üzerindeki esrar perdesi zamanla kalkacak...

Birim Listesi
Vampir Kıyısı’nın korkunç yapıları, devasa su altı yaratıkları, ürkütücü revenantları ve korsan güruhları çok yakında tamamen gün yüzüne çıkacak...

Steam linki https://store.steampowered.com/app/835670

8 Kasım'da çıkıyor.
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2018, 23:12:54 Gönderen: * Halife * »

Çevrimdışı _The-Last-Phoenix_

 • Level 7
 • İleti: 212
Ynt: Total War: WARHAMMER II - Curse of the Vampire Coast
« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2018, 00:26:32 »
DLC mevzusunda bu adamların bu kadar başarılı olabilecekleri hiç tahmin etmezdim.Genel olarak total war serilerinde dlc mevzularına girilmesini saçma bulduğum gibi sırf para uğruna oyuncuları kullandıkları fikri oluşmuştu bende.

Warhammer 2 de bu olayı yıktılar.Hatta bu dlc üzerinden verdikleri video ve bilgilerle çok iyi bir iş yapıldığı konusunda fazlasıyla eminim.Anlaşılan eu4 gibi olacak yani her geçen dlc'de oyun daha bir oynanabilir olacak.İnsan(imparatorluk,breton ve norska),cüce,orman elfleri franksiyonlarına da el atacaklar gibi geliyor.İşte o zaman Mortal Empire kampanyasında oynamak felaket zevkli olacak ve bunlar bitince Warhammer 3 doğacak.

Bu işin sonunda Warhammer evreninindeki bütün her şey çok dengeli olacak.Her ırkla bir çok efsanevi lord ile oyuncular oyundan çok zor sıkılacaklar.

Neyse gelecek hakkında çok konuştum :D Curse of the Vampire Coast DLC korsan sevenlere vampir sosuyla nefis bir yemek sunacağını düşünüyorum.Warhammere karşı negatif bakan arkadaşlar çok şey kaçırıyor.Forumda bu kadar az ilgi görmesini anlayamıyorum.Hayır zamanında bende sizin gibi düşündüğüm için haksızsınız da diyemiyorum ama bir şans verin sonra çok daha iyi anlayacaksınızdır bundan eminim.
Bilinen herhangi bir şey, onu bilene, her zaman sistemli, kanıtlanmış, uygulanabilir ve doğruluğu besbelli gibi görünmüştür. Her yabancı bilgi sistemi de, aynı biçimde çelişkili, kanıtlanmamış, uygulanamaz nitelikte, hayali ya da gizemli görünmüştür.
Ludwik Fleck

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13351
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
Ynt: Total War: WARHAMMER II - Curse of the Vampire Coast
« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2018, 00:33:44 »
Her kelimene imza atarım. Warhammer ile CA kendini aştı ama aynı başarıyı tarih temalı oyunlarında gösteremiyorlar.

Video süper gerçekten, müziği sorup duruyor millet. Sırf şu DLC için bile Total War ile alakası olmayanlar Total War'a başlar :D

Çevrimdışı FeaRSTRR

 • Level 3
 • İleti: 35
Ynt: Total War: WARHAMMER II - Curse of the Vampire Coast
« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2018, 22:26:12 »
Warhammer evreni güzel fakat CA tüm ırkları eklemiyor malesef evrende gemi savaşı olayları var oyunda yok korsan vampir ırkı geliyo gemi savaşı koymuyolar dlc umarım güzel olur aldık bakalım bekleyelim çıkmasını bu aralar oynayasım gelmiyor warhammer ı  sk* sk*

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13351
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
Ynt: Total War: WARHAMMER II - Curse of the Vampire Coast
« Yanıtla #4 : 05 Ekim 2018, 23:04:54 »
Gemi savaşları yok, ama yeni dinamik eklemişler. Kıyıya çıkıp mücadele ediliyor yeni değişik haritalar, deniz ortasında adalar falan öyle bir şey gelecek.

Çevrimdışı peymane

 • Level 10
 • İleti: 1658
 • Belki olur...
  • Belki olur
Ynt: Total War: WARHAMMER II - Curse of the Vampire Coast
« Yanıtla #5 : 05 Ekim 2018, 23:14:10 »
Hakkat ne gözel müzik o.
Elbette göklerin ve yerin yaratılması, insanların yaratılmasından daha büyük bir şeydir. Fakat insanların çoğu bilmezler. (Mümin 57)

Çevrimdışı FeaRSTRR

 • Level 3
 • İleti: 35
Ynt: Total War: WARHAMMER II - Curse of the Vampire Coast
« Yanıtla #6 : 06 Ekim 2018, 05:21:18 »
Gemi savaşları yok, ama yeni dinamik eklemişler. Kıyıya çıkıp mücadele ediliyor yeni değişik haritalar, deniz ortasında adalar falan öyle bir şey gelecek.
evet o bloğu okumuştum halifem de saçma geliyo ama ortam olarak güzel duruyor zaten 300 saatlik bir oynamışlığım var warhammer 2 yi evreni iyi yansıtıyolar warhammer 2 çıktığından beri gelmesini beklediğim bi kaç devlet vardı biri sartosa korsanları evrenin önemli ırklarından biri araby ırkı  bide albion adası ve ülkesi keşke ekleselerdi umarım warhammer 3 ile nippon ırkı gelir en çok beklediğim ülke bu
Spoiler
[close]
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2018, 05:26:32 Gönderen: FeaRSTRR »

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13351
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
Ynt: Total War: WARHAMMER II - Curse of the Vampire Coast
« Yanıtla #7 : 06 Ekim 2018, 13:08:06 »
evren hakkında bilgiliysen bizi de bilgilendir, warhammer serisini, tarih seven kitleye de sevdir  ehue* anti-fantezici çok buralarda

Çevrimdışı FeaRSTRR

 • Level 3
 • İleti: 35
Ynt: Total War: WARHAMMER II - Curse of the Vampire Coast
« Yanıtla #8 : 06 Ekim 2018, 17:40:21 »
total war oyunlarını tarihi temalı diye yaklaşanlara ne diye bilirim ki halifem :D diğer tarihsel oyunlardaki  yaptıkları savaşlar hep tarihide fantastik bi oyun çıkınca tarihi temayı bozuyo  melek* LOTR evreni çıksa kapış kapış alırlar ama Warhammer evreni hakkında fazla bilgim yok sağadan soldan gördüklerim işte biraz kendi araştırmalarım o kadar

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13351
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
Ynt: Total War: WARHAMMER II - Curse of the Vampire Coast
« Yanıtla #9 : 08 Kasım 2018, 17:37:31 »
Canlı yayın yapacağımı söylemiştim, geri sayım başladı