Konu: Total War: WARHAMMER II - Rise of the Tomb Kings  (Okunma sayısı 1349 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmetozan

  • Yönetici
  • *
  • İleti: 4576
Total War: WARHAMMER II - Rise of the Tomb Kings
« : 18 Ocak 2018, 10:51:03 »Rise of the Tomb Kings Paketi Nedir?

Rise of the Tomb Kings, 23 Ocak 2018 'de çıkacak ve Warhammer fantezi savaş dünyasına yep yeni bir ırk kazandıran olan bir kampanya paketidir.

Kurak Nehekhara Çölü boyunca, iskelet savaşçılar topraklarına ayak basanları katletmek için kızmış kumların altından ayaklanıyor. Burası vahşilerin ve barbarların kanından kırmızı renk alan sonsuz kum tepelerinin cansız alemidir. Burası ebediyen cansız olarak hükmetmeleri için lanetlenmiş, mumyalanmış kralların hüküm sürdüğü Ölüler Diyarı'dır. Ancak bu her zaman böyle değildi.

Bir zamanlar Nehekhara Krallığı, insan medeniyetinin tacı olarak altın çağında iken şehirleri ihtişamla parlıyor, orduları tüm ulusları fethediyor ve kralları insanlar arasında tanrı olarak hüküm sürüyordu. Ancak bin yıl önce, Nagash'ın hain büyüsüyle bir anda canlılar mahvoldu, ölüler mezarlarından çıktı ve böylece diyar yerle bir oldu.

Ölüm, Kabir Krallarının zaferlerine engel değildir. Ölü oldukları sürece, Nehekhara imparatorluğunun büyüklüğüne geri döndüğünü görecekler!

Rise of the Tomb Kings, yeni sefer dinamikleri ve kendilerine has Efsanevi Lordlarıyla oyuna 4 yeni oynanabilir klan getiriyor. Rise of the Tomb Kings aynı zamanda eşsiz ve heyecan verici yeni birim paketlerini de beraberinde getiriyor!
Oyun İçi Resimler:

Spoiler
[close]
Spoiler
[close]
Spoiler
[close]
Spoiler
[close]


Rise of the Tomb Kings ile birlikle gelecek olan Efsanevi Lordlar kimlerdir?


Ezeli Settra

Settra tüm kabir krallarının kralıdır. O, fetih için susayan, sınır tanımayan acımasız bir önderdir. İradesi öylesine sağlamdır ki diğer kabir krallarının aksine dinlenmek için asla lahitine dönmeye ihtiyaç duymaz. Yaşamında arzu ettiği ölümsüzlüğe artık sahiptir ve yokluğunda yükselen medeniyetler şimdi onun gazabını hissetmeye başladılar.

Settra, şehir büyüme hızını ve asayişi artırırken inşa süresini azaltan büyük bir önderdir. O aynı zamanda Skeleton Chariot ve Tomb Guard birimlerine daha fazla zırh bahşeder ve Khemrian Warsphinx ve ateşten tekerleklere sahip Tanrıların Arabası'na (Chariot of the Gods) sahiptir.

 
Ulu Kraliçe Khalida

Lybaras'ın savaşçı kraliçesi; zekası, onuru ve cesaretiyle ünlüdür. Hükümdarlığı, hayat iksirini keşfetmeye çalışan kuzeni Neferata tarafından trajik bir biçimde son buldu. Neferata’nın kusurlu iksiri, gerçek ölümsüzlük yerine vampirlik olarak bilinen biçimi ona kazandırdı ve ilk Vampir oldu ve döğüşte kuzenine Kanlı Öpücük vererek onu katletti. Khalida son nefesinde, onu kusurlarından arındıran yılan tanrıça Asaph'a haykırdı. O şimdi damarlarında Asaph'ın zehirli kanı dolaşan seçilmiş bir tanrıça.

Khalida, yozlaşmayı azaltır, diğer Kabir Kralları ile diplomatik ilişkilere bonus sağlar ve tüm menzilli birimlere bol miktarda cephane sağlar. O aynı zamanda ordusundaki tüm birimlere zehirli saldırı bağışlar ve yıpranma etkisini önemli ölçüde azaltır.


Büyük Başrahip Khatep

Cenaze Evi Tarikatı'nın rahipler konsülünün başı Khatep, Liche rahiplerinin en yaşlısı, en bilgesi ve ölümün pençesinden ilk kurtulanıdır. Nagash'ın büyük ayininden sonra Settra'yı uyandıran oydu fakat Settra'nın cenaze evi tarikatına olan güvensizliği sebebiyle sürgüne gönderildi. Şimdi Ölüler Diyarını, Kabir Krallarına yardımcı olarak geziniyor ve Settra'nın gözündeki değerini yeniden kazanmanın yollarını arıyor.

Khatep hanedan araştırma hızını artırır ve tüm klanda ordu yenilenme ve yürüyüş hızını artırır. Aynı zamanda bir çok sayıda Liche Rahip Kahramanlarını yüksek rütbede ordusuna katabilir.
 

Kara Arkhan

Nagash’ın baş yardımcısı Arkhan, nefret edilen baş büyücüyü başa getiren darbeye liderlik etti. (çok fazla baş oldu) Nagash'ın düşmanılarına karşı çok sayıda savaşta komutanlık etti ve nihayet Rahip Kral'ın askerlerine karşı yaptığı, Nagash'ın kaçabilmesine olanak sağlayan intihar saldırısında öldürüldü. Efendisi tarafından Linche Kral olarak tekrar diriltildi ve Nagash'ın Kral Alcadizaar tarafından öldürülmesinden beri sayısız nesiller boyunca gazabını yaşayanların diyarına saldı.
 
Arkhan Vampire kontları ile diplomatik ilişkilerde bonus sağlar ve hükmettiği eyaletler Vampir yozlaşmasından asla asayiş cezası almaz. Ordusunda bulunan Kahramanlar yakın döğüşte hem saldırı hem de savunma bonusları alırlar ve tüm klan boyunca ordularının Winds of Magic Power rezervlerini artırır.


Tomb Kings klanları Eye of the Vortex ve Mortal Empires kampanyalarında oynanabilir olacak mı?

Evet, the Rise of the Tomb Kings kampanya paketi hem Eye of the Vortex kampanyasında hem de Mortal Empires kampanyasında oynanabilir olacak.


Kabir Kralları Vortex'in kontrolü için savaşacak mı?

Kabir Kralları, Eye of the Vortex seferinde oynanabilirken diğer yandan Vorteksi etkilemeye çalışmayacaklar ve bu sebeple onu kontrol etme yarışına da girmeyecekler. Bunun yerine Nagash'ın Kara Piramit'inde yapılacak destansı bir savaşla son bulacak olan Nagash'ın dokuz lanetli kitabını arayışa girecekler. Bu kitapların her biri benzersiz sefer bonusları kazandıracak ve zafer yolunda oyuncuyu bir adım ileriye götürecek.


Tomb Kings paketinin Total War: WARHAMMER II'ye getireceği yeni sefer mekanikleri nelerdir?

Oyuncular Kabir Kralları seferinin ana hikayesi ile birlikte Nagash'ın efsanevi kitaplarını arayışa çıkacaklar. İlerledikleri yol boyunca antik Nehekharan hanadanlığın gizemlerini açığa çıkaracak ve ordularını güçlendirebilecekler. Egzotik ticari eşyalar ile Canopic Jarları (kabir krallarının eşsiz madeni) birleştirerek büyülü eşyalar yaratabilecek ve destanlarda geçen Efsaneler Lejyonunu diriltebilecekler. Eski ayinleri öğrenebilecek ve ölümcül kum fırtınalarında topraklarını saklayarak savaşların kaderini değiştirebilecekler.

Nehekharan savaşçısı savaşta düştüğünde özü ruhların dünyasına karışır. Belirli eşiklere ulaşıldığında kitlesel şifa ve iyileşme dalgaları tetiklenir ve kabir krallarının orduları canlanır.


Steam sayfası:
http://store.steampowered.com/app/617870/Total_War_WARHAMMER_II__Rise_of_the_Tomb_Kings/


Çeviri Kaynağı: https://www.totalwar.com/blog/tomb-kings-announcement
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2018, 22:18:51 Gönderen: mehmetozan »

Çevrimdışı wonderful004

  • Level 11
  • İleti: 2932
Ynt: Total War: WARHAMMER II - Rise of the Tomb Kings
« Yanıtla #1 : 18 Ocak 2018, 22:02:47 »
Bildiğimiz mısır  ehue*

Çevrimdışı mehmetozan

  • Yönetici
  • *
  • İleti: 4576
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2018, 18:13:16 Gönderen: mehmetozan »