Konu: Warhammer 2 olmuş, hem de çok çok iyi olmuş!!!!  (Okunma sayısı 949 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nopasstr

 • Level 4
 • İleti: 55
Aranızda tekrardan yeni sayılırım, uzunca bir süre ara verdiğimi söylemiştim tabi çok sular akmış köprünün altından, ben de bir kaç kelam etmek istedim Warhammer 2 ile ilgili.
Birincisi zor oyun, önceki serilerde bu kadar zorlanmamıştım.

Warhammer 2 de en çok hoşuma giden şey, atmosfer oldu. Strateji haritasının fantastik bir dünyadan alınması sebebiyle ekibin tamamen özgürce haritayı şekillendirebilmesi sonucu dağlar, tepeler, göller, geçitler çok güzel şekilde serpiştirilmiştir. Bizim totalwar oyunlarında klasik avrupa haritası kullandıldığı için harita düz oluyordu. Fakat Warhammer 2 de haritayı izlemeye doyamıyorsunuz. Gerçekten harita bile inanılmaz keyifli olmuş.

Bunun dışında her ırkın tamamen birbirinden ayrı oynanış biçimine sahip olması her ırkla başladığımda sanki farklı bir oyun oynuyormuşum hissi veriyor ve keşfedecek şeyler bitmiyor. Bu kadar detaylı ırkların birbirinden ayrılması gerçekten alkış tutulacak bir konu.

Diplomaside şöyle bir durum var bence; önce ırklar kendi aralarında bir çekişme yaşıyorlar sonra diğer ırklarla ayrı mücadele ediyorlar. Ben imparatorlukla oynarken ciddi ciddi diplomasi yapmaya çalıştım ve çok zevk aldım. Çünkü dış tehditler oluştuğunda kendi ırkın ai ülkeleri müttefik olmaya çalışıyor. Yine daha önceki serilerde olmayan bir oluşum bence, çok başarılı uygulanmış.

Biz kralları, prensleri geliştirmeyi severdik. Warhammer 2 de artık gelişimin ötesinde o kadar önemliki lordlar, bu bence fantastik olmasından ziyade oyuna ayrı keyif katıyor. Lordları çok geliştirme seçeneği var. Sadece yetenek değil, büyülü eşyalar, binekleri vs binbir türlü özelleştirebiliyoruz ki lordlar savaşlarda çok önemli bir konumdalar.

Bir iki küçükte noktaya değineyim ama burada bahseledilemeyecek kadar güzel şey var aslında; elflerin birbirleri arasına fitne sokma sistemi gerçekten çok eğlenceli olmuş. Orkların savaşmadığı durumlarda ordunun kendi içinde nümayüş çıkarıp orduyu yıpratması oynanışı tamamen değiştiren etkenler. Sıçanlarla oynarken yemek ihtiyacı. Şövalyelerle oynarken, eziici mağlubiyetlerin şövalyelik seviyesini düşürmesi çok ince düşünülmüş. Bunlar dediğim gibi çok küçük kısmı asıl buzdağının. Warhammer 1 i beğenmemiştim ama 2 gerçekten sanat eseri olmuş.

Ben de MEdieval 3 ü yıllardır bekleyen bir dostunuz olarak aslında Warhammer 2 yi kaçıranlar adına gerçekten üzülüyorum. Çünkü önyargıları fazlasıyla kıracak bir oyun. Bu tecrübeyi kaçırsaydım kendi adıma gerçekten çok üzülürdüm :))

Her fikre saygım var, tabiki tarih temalı olmamasından ötürü üvey evlat muamelesi gördü. Bunu bir yana bırakırsak eğer bir şaheser duruyor bence karşımızda. Müzikler, sesler vs uzarda gider sanat eseri benim gözümde..

ÖNEMLİ NOT: Bu saydığım güzelliklerden faydalanmak için mutlaka Warhammer 1 de steamde yüklü olmak zorunda. Çünkü 1 ve 2. oyunlar yüklü ise iki oyunun haritasının birleştiği bir campaing açılıyor. Orada bütün ırkları seçebiliyorsunuz ve senaryo bazlı ilerlemiyor. Benimde sıkça oynadığım asıl campaing odur. Warhammer 2 nin ana campaing de güzel fakat o biraz kısıtlayıcı.

Beğenmediğim şimdilik bir yanı var; törenler geçiştirilmiştir. Halbuki törenler daha güzel işlenebilirdi. Yinede çok etkili bir konu değil. Aceleye gelmiş fakat tören mevzusu o belli ediyor kendini.Burada da hak veriyorum çünkü inanılmaz boyutta bir içerik hazırlamışlar. Törenlere içerik yetişmemiş muhtemelen :))
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2018, 20:11:16 Gönderen: nopasstr »

Çevrimdışı SadeceStrateji

 • Level 7
 • İleti: 269
 • TW çömezi - ustawot
Ynt: Warhammer 2 olmuş, hem de çok çok iyi olmuş!!!!
« Yanıtla #1 : 19 Nisan 2018, 19:45:40 »
Merak saldım şimdi. Oysa Three Kingdoms çıkana kadar önce Shogun2 sonra Rome2 ile TW a giriş yapıp ardından Thrones of Britannia ile form yakalamak düşüncesindeydim. Shogun2 savaşları bir başka kaldı aklımda ama Rome2 oynamaktan alamıyorum kendimi. Warhammera bulaşmayı düşünmüyordum ama fikrim her an değişebilir doğrusu.
Eski nick: ustawot


Çevrimdışı nopasstr

 • Level 4
 • İleti: 55
Ynt: Warhammer 2 olmuş, hem de çok çok iyi olmuş!!!!
« Yanıtla #2 : 19 Nisan 2018, 19:58:58 »
Ustawot bence şöyle görmek lazım. Tarih temalı totalwar serileri zaten gözümüzün bebeği.

Warhammer 2 ise bunların yanına ekstra bir güzellik. Yani mutlaka tecrübe etmek gerekiyor diye düşünüyorum. Biri elma, diğeri karpuz ikisinin de tadı ayrı. Warhammer 2 çok güzel fakat şunu mutlaka hatırlatayım. Warhammer 1 de yoksa zevk yarım kalabilir. Münkünse hem 1 hem 2 yi içeren bundle satın alın eğer düşünürseniz.

Çünkü warhammer 1 ve 2 yüklü olunca asıl büyük campaing açılıyor. Benim sevdiğim o campaing oldu. Warhammer 2 nin kendi campaingde çok güzel ama mutlaka 1 ide edinin ki büyük imparatorluk campaingini oynayabilesiniz.

Beğenmediğim şimdilik bir yanı var; törenler geçiştirilmiştir. Halbuki törenler daha güzel işlenebilirdi. Yinede çok etkili bir konu değil. Aceleye gelmiş fakat tören mevzusu o belli ediyor kendini.Burada da hak veriyorum çünkü inanılmaz boyutta bir içerik hazırlamışlar. Törenlere içerik yetişmemiş muhtemelen :))
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2018, 20:11:01 Gönderen: nopasstr »

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13236
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem
Ynt: Warhammer 2 olmuş, hem de çok çok iyi olmuş!!!!
« Yanıtla #3 : 20 Nisan 2018, 04:27:01 »
Ben size mod önerisi de yapacağım Warhammer 1 ve 2 için, daha çok zevk alacaksınız.