Konu: Argwylon - ''Oynanabilir'' Orman Elfleri Alt Fraksiyonu  (Okunma sayısı 1270 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı polatgeyik

  • Bölüm Sorumlusu
  • *
  • İleti: 154
                                                                                                                                                             

Athel Loren salt bir ormandan fazlasıdır; ruhu orada yaşayan bitkilerin ki de dahil herkesin ruhunda ikamet eden canlı bir kuvvettir. Bitki örtüsünün kendisi de düşünmeye ve hissetmeye muktedir olarak duyarlıdır ve orman ile öylesine iç içe geçerek kaynaşmıştır ki onları ancak ölüm ayırabilir. Orman ruhları dış dünyayı ve oralarda yaşayanları büyük bir şüphe ile gözlerler. Diğer yandan, dışarıdakiler, Dryadları ve Ağaçadamları mitlerdeki yaratıklar olarak düşünürler, ya çok uzun zaman önce ölmüşler ya da sadece efsanelerde yaşıyorlardır. Ne kadar da yanılıyorlar! Pek çok yönden, Ağaçadamlar ormanın kendisidir, onun ruhunu diğer tüm canlılardan daha çok benimsemişlerdir ve öyle yapmak için zorlanmadıkça asla ormanı terk etmezler. Doğaları gereği tedbirli olduklarından, ancak başka hiçbir seçenek kalmadığında savaşa dahil olurlar ama savaşırken, diğer orman canlılarını da iradelerine bağlayarak kendi lehlerine olacak şekilde komuta edebilirler.

Orman ruhları savaş esnasında çok azılıdır ve öldürülmeleri neredeyse imkânsızdır; umarsızca yapılan tacizler ve kasti istilalardan kaynaklanan asırlarca birikmiş bir öfkenin üretebileceği bir gazapla doludurlar ve böylece onlarla yüzleşip de hikayelerini anlatacak kadar uzun hayatta kalanların bir daha Athel Loren'e adım atmak konusunda her zaman çekincede kalacağından emin olurlar. Bu agresifliklerine rağmen, Ağaçadamlar kendi çevrelerinde yaşayan 'daha alçak' yaratıklara karşı bir sıcaklık gösterirler. Her ne kadar ormanın bir yerlisi olmasalar da, Orman Elfleri onların ormanlık diyarında uzun zamandır kabul görmüşlerdir. Ne var ki, Elflerin son derece uzun yaşamları bile, çoğu hâlen ormana yerleşip de dalları ve koruları arasında yuvalarını kurmadan önceki zamanları bile hatırlayabilecek olan orman ruhları için mevsimler kadar geçicidir.

Kadimlerin en sonuncusu, kudretli Durthu ve soydaşları Elf Yüce Diyarı Argwylon'un hudutları içinde, Athel Loren'in derinliklerinde yaşarlar. 'Aybaharı Ormanlıkları' olarak da bilinen Argwylon, büyünün her yerde ve yaşayan her şeyin içinde bulunduğu özel bir mekândır. Orman ruhları ve Orman Elfleri birlikte barış ve huzur içinde yaşarlar ve büyük tehdit ve sıkıntı zamanlarında kendi kutsal yuvalarını işgâl etmeye tenezzül edecek kadar ahmak olanları rezil bir kaçışmacaya sokmak ya da kesin, çığlık çığlıka bir ölümle buluşturmak için bir araya gelirler.

MEKANIKLER

-Herhangi bir fraksiyondan toprak ele geçirebilir.
-Toprakları ele geçirildikten sonra yabancı diyarlara sadece Asrai Gözetleme Yerleri inşa edilebilir.
-10'a kadar bina yuvası barındıran Athel Loren bölgelerine büyük Elf Konakları inşa edilebilir.
-Kehribar, Asırlar Meşesi ile Athel Loren kuvvetlerini geliştiren güçlü bir kaynaktır.
-Kehribar, toprak ele geçirmek ya da diğer fraksiyonlarla diplomatik anlaşmalar oluşturmak suretiyle elde edilir.
-Seferin Harika zafer şartlarını karşılamak için Kehribar gereklidir.

OYUN TARZI

-Arzkökleri'ni kullan: Elf orduları, aşılamaz arazilerden ve düşman kuvvetlerinden sakınmak için kadim ağaç kökleri ağını kullanabilir.
-Kadim Ağaçadamlar, Kadimler Meclisi'nde bir mevkiye atanarak ek özellikler kazanabilir.
-Sefer ve muharebe destekleyici dallarıyla elf tanrısı tabanlı teknoloji ağacı.
-Yakın saldırıda mükemmel, azman piyade birimleri.
-Birimler ateş hasarına duyarlıdır.
-Küçük birim boyutları.

                                                                                                                                                                     Efsanevi Lordlar
                                                     
                                                                                                                                                                           Durthu

                                                                                                                         

Bir zamanlar, Durthu çok yüce gönüllüydü. Ormanın ruhunu Isha'nın Çocukları ile ilk kez bağlayan oydu; Kadim Ağaçadamlar'ın en yaşlısı. Pek çok mevsim boyunca, bu ittifaka iyi gözle bakıldı; orman müreffehti ve Arzkökleri toprağın derinliklerine doğru kazmaya devam etti. Daha sonra; Durthu, damarlarında kan dolanan canlıların açgözlülüğüne tanıklık etti. Ölçülmez büyüklükte devasa arazilerde devrilen ağaçları gördü ve Elflerin yalnızca kendi ırkları üzerine değil, ayrıca ormanın daha büyük diyarları üzerine de nasıl da felaketlere davetiye çıkardıklarını. Artık Durthu'nun sabrı tükendi ve yerini öfke ve delilik aldı. Bir zamanlar şifa verirken, şimdi gazap dolu ve artık ne yolunu kaybetmişler, ne masumlar ne de adiler arasında bir ayrım yapmıyor. Elfler, Kadim'in öfkesinden hariç tutuldu... en azından şimdilik, ancak Durthu artık onları bir dost olarak değil, yalnızca ortak bir amaca hizmet eden müttefikler olarak görüyor. Ancak yine de, Athel Loren'in dalları altından izinsiz geçiş yapmak isteyen pek çok düşman var ki; artık kendileriyle daha fazla ilgilenmese bile Durthu'ya hâlâ saygı duymakta olan Ağaçadamlarla Asraileri birlikte mücadele etmeye zorluyorlar.

« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2017, 04:19:40 Gönderen: polatgeyik »
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Çevrimdışı wonderful004

  • Level 11
  • İleti: 2878
Ynt: Argwylon - ''Oynanabilir'' Orman Elfleri Alt Fraksiyonu
« Yanıtla #1 : 15 Eylül 2017, 16:01:09 »
Eline sağlık   tbr*