Konu: Wood Elves (Orman Elfleri )  (Okunma sayısı 1336 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı polatgeyik

  • Bölüm Sorumlusu
  • *
  • İleti: 154
Wood Elves (Orman Elfleri )
« : 17 Aralık 2016, 16:32:30 »
                                                                                                                                                 

Orman Elfleri, uzun, ince ve insansı bir ırktır ve Eski Dünya'nın en kadim ormanı olan Athel Loren'in kutsal ormanlık arazilerinde yaşarlar. Yuvaları dikkatle dengelenmiş bir ekosistemdir; ağaçların gerçekten de yaşadığı ve dışarıdakilerin tamahkâr niyetlerine düşman olduğu bir yerdir. Tahmin edilebileceği gibi, Orman Elfleri ya da kendilerine verdikleri isimle Asrai; ormandan dışarı çok nadir çıkan ve yalnızca onun müdafaasına gelirken görülen gizemli bir ırktır. Her ne kadar zalim görünebilseler de, aslında Asrai yalnızca kendi çevrelerinin dengesini sürdürmek için harekete geçen tarafsız bir güçtür; ne var ki böylesi eylemler diğerlerince farklı yorumlanır. Elflerin yalnızca uzun uzuvları yoktur, yaşamları da binlerce yıl sürecek kadar uzundur ki bu durum diğer ırkların doğal olarak önemsiz ve boş görülmesine yol açar; onlar için tek önemli şey yuvaları olan ormanın korunmasıdır; geri kalan her şey; 'birgün sinekleri'nin maceraları gibi, onlar için çok az önem ya da sonuç taşır.

Elf ırkı pek çok asır önce efsanevi Anka Kral Aenarion'un ölümüne yol açan Kaos kuvvetlerinin saldırılarından sonra, ada yuvaları olan Ulthuan'ı terk etti. Böylelikle, gemi inşası ve deniz seyahatinin ustaları oldular; hem de böylesi sırlar diğer ırklar için artık bir sır olmaktan çıkmadan çok uzun zaman önce. Pek çok koloni kurulmuş olsa da, Asrai için en uygun olanı kadim Athel Loren'in büyük dallarının altıydı. Orman Elfleri ormanlık yuvalarıyla öylesine bir olmuşlardı ki, muhteşem izolasyonlarında öylesine müreffeh olmuşlardı ki, Anka Kralı onlardan Ulthuan'ın savunmaları için geri dönmelerini talebinde bulunduğunda, onu geri çevirdiler! Ancak, Asrai'nin ayrılmış mevcıdiyetleri de uzun sürmeye yazgılı değildi.

Kaos'un Canavaradamları tarafından gerçekleştirilen düzenli istilalar geri püskürtülse de, onların Harapkâr tehditleri azılı ve daîmdir. Onlarla ve diğer düşmanlarla mücadele etmek ve ormandaki hayvan ve bitki varlığını savunmak için, daimi Ormandaki Kral Orion tarafından yönetilen Orman Elfleri; seçkin savaşçılar geliştirdiler; eli tez ve ölümcül Ormanlık Muhafızları; özgün, aldatıcı ve ölümcül Savaşdansçıları; büyü kullanan Büyüşakıyanlar ve dev Savaşşahinleri süren okçuların hepsi de Athel Loren'in savunmasında bulunabilirler. Bu askerî güce ilaveten, ormanın zemini altında Arzkökleri uzanır; Asrai'ye yer altında ilerleme ve davet edilmeden Athel Loren'in ormanlarına ve dallarına üşüşenleri hazırlıksız yakalayacak şekilde büyük sayılar halinde yer yüzüne çıkabilme imkânı verir.

MEKANIKLER

-Herhangi bir fraksiyondan toprak ele geçirebilir.
-Toprakları ele geçirildikten sonra yabancı diyarlara sadece Asrai Gözetleme Yerleri inşa edilebilir.
-10'a kadar bina yuvası barındıran Athel Loren bölgelerine büyük Elf Konakları inşa edilebilir.
-Kehribar, Asırlar Meşesi ile Athel Loren kuvvetlerini geliştiren güçlü bir kaynaktır.
-Kehribar, toprak ele geçirmek ya da diğer fraksiyonlarla diplomatik anlaşmalar oluşturmak suretiyle elde edilir.
-Seferin Harika zafer şartlarını karşılamak için Kehribar gereklidir.

OYUN TARZI

-Arzkökleri'ni kullan: Elf orduları, aşılamaz arazilerden ve düşman kuvvetlerinden sakınmak için kadim ağaç kökleri ağını kullanabilir.
-Elf Lordları, Elf Konseyi'nde bir mevkiye atanarak "Yaban Avı"nı çağırmak gibi ek özellikler kazanabilir.
-Sefer ve muharebe destekleyici dallarıyla elf tanrısı tabanlı teknoloji ağacı.
-Mükemmel menzilli piyade birimleri. |360 derece atış açısıyla, yayan ya da at sırtında ilerlerken atış yapabilirler.
-Düşük zırh ve ufak birim boyutları.

                                                                                                                                                                       Efsanevi Lordlar

                                                                                                                                                                               Orion

                                                                                                                         

Orion, Elflerin Tanrı-kralıdır; her Kışortası bir cenaze aleviyle ölen ve Bahar'da tekrar dirilen çok güçlü bir varlık. Yabani bir Kraldır ve Elf Tanrısı Kurnous'u, yani Avcı'yı kendi benliğinde taşır. Ne var ki Orion'un yabaniliği Kraliçe Ariel'in ve her sene onun biçimine bürünmeyi seçenlerin bilge rehberliğiyle yatıştırılır. Her bahar dönencesinde, genç bir prens Asırlar Meşesi'ne götürülür ve orada, Elf Kraliçesi tarafından Kral'ın muazzam biçimine dönüştürülür. Geçen her sene, bir başka seçilmiş kişi çağrılır ve Orion'u etkileyen kişilikler korosuna bir başka ses daha katılmış olur. O zamandan bu yana Kral olarak bin yıllarca yaşamış olan en yaşlıları artık fısıltıları arasında en solgun olanlarıdır, en yakın tarihlerde dahil olanlar ise Tanrı-kral'ın iradesine kendi genç öfkelerini eklerler. Ve henüz 'Ormandaki Kral' hâlâ ayakta ve mevcudiyetinin pek çok mevsimi arasından hükmetmeye devam ediyor. Muharebe esnasında, diyarı tehdit altındayken, Orion onun savunması için savaşanlar arasında ilk sırada yer alır. Muazzam savaş silahlarını alır, devasa boynuzuna nefes verir ve Athel Loren'in Elflerini Yaban Avı'na çağırır!


« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2017, 04:20:43 Gönderen: polatgeyik »
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Çevrimdışı wonderful004

  • Level 11
  • İleti: 2879
Ynt: Wood Elves (Orman Elfleri )
« Yanıtla #1 : 15 Eylül 2017, 16:10:14 »
Eline sağlık  tbr*